#7051 2016-05-25 22:40

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

hogy lenne egy ilyen komoly betegség huszadrendu? ha megtudnád, hogy rákos beteg vagy akkor is vállalnál gyereket?... napi 20x futkározni a WC-re az szeirntem kikészíti és tonkreteszi az embert nem csak pszichikailag, hanem fizikailag is.. annak csak korház lehet a vége. Ruhellem, hogy tele vagyok ilyen bajokkal, amik nem halálosak, csak kín veluk egyutt élni

Nincs jelen

 

#7052 2016-05-25 22:41

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

akombakom!
egyszerûen kevesebb idõm van a saját bajommal törõdni... és igen, a gyerek megszokja, tudja, hogy elõfordul, hogy teljes harci díszben az ajtóból szaladunk még vissza a 3-ra, mert anyának menni kell... és elõfordul, hogy a játszótérrõl sietni kell haza MOST, mert anyának menni kell... de annyi pluszt tud adni az ember életébe, hogy hihetetlen! tényleg a gyerek a MINDEN, és kit érdekel, hogy beteg vagyok? nem is érek rá betegnek lenni... az én bajom eltörpül az mellett, ha õ elesik, és megüti magát, és máris dõl össze a világ...

(ja, a gyerekem mostanában szimplán közli reggel: anya a sorozatkakáló :o :o :o :))

és simán vállaltuk lakáshiteles panelba, és elférne a szobájában a kiságy is... csak jönne már!

Nincs jelen

 

#7053 2016-05-25 22:42

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

youlcsi.. akkor kivanom, hogy jojjon már, én ezt akkor sem értem, el se tudom képzelni, hogy gyereket vállaljak... orulok, hgoy élek... így is van stressz elég, nem nmég, ha lenne 2-3 gyerkeem vagy akárcsak egy is

Szerkesztette: akombakom (2016-05-25 22:44)

Nincs jelen

 

#7054 2016-05-25 22:43

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

dehogynem huszadrendû... a rákot meg ne hasonlítsuk már ehhez.
de pl akkor asztma mellett sem vállalható szerinted egy gyerek?
vagy pollenallergia mellett? (tök huszadrendû dolog, hogy taknyom nyálam egybefolyik, és estére merõ vérben úszik a szemem... de ha jó idõ van, bizony játszóterezünk, mert ott vannak a pajtások).
esetleg egy mitralis prolapszus mellett?

ha csak a betegség az akadály, akkor mi az, ami szerinted még belefér? és az miért?

Nincs jelen

 

#7055 2016-05-25 22:46

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

vérben a szme azt meg hogy lheet azzal hasonlítani, hogy fájgorcsol a hasam és folyik belolem a cucc??? a mitráli prolapszus-t nem iserem szerencsére...

nálam a gyerek eleve ki van zárva, de így.. így azátn hatványozottan

Nincs jelen

 

#7056 2016-05-25 22:48

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

"nálam a gyerek eleve ki van zárva, de így.. így azátn hatványozottan"

Na ez a lényeg, ezt mondom én is. Nálad eleve kizárva, de akkor ismét megkérdezem: Ha másnál a bélbetegség ellenére adottak az ideális feltételek, elképzelhetetlen számodra, hogy legyen gyerek?

Nincs jelen

 

#7057 2016-05-25 22:50

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

QpaK.. ha meg a családi fészek, pénz, harmonikus kapcsolat, de napi 30x fosik, akkor igen, nálam kizárt és teljességgel elképzelhetetlen... a lét maga, nem még egy gyerek

Nincs jelen

 

#7058 2016-05-25 22:51

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

hát, engem sokkal jobban tud zavarni, hogy legszívesebben kikaparnám a szemem, mert viszket, fáj, csíp, nem látok rendesen... minthogy naponta 4-6x folyik belõlem a nyákos cucc... ráadásul az allergia mellett tényleg nem nagyon tudnék kimozdulni itthonról, hiszen kb 10 perc lakáson kívül, és máris halálomon vagyok... lennék, ha ráérnék a halálomon lenni, ha ráérnék magamat sajnálni. De nem érek rá, hiszen dolog van, menni kell, segíteni felmászni, segíteni lejönni, lökni, pörgetni, labdát visszarúgni, inni adni, orrot fújni... hát hol érek rá arra, hogy allergiás legyek?

Nincs jelen

 

#7059 2016-05-25 22:54

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

youlcsi kedzem azthinni ez az IBD vagy IBS nálad nincs is... én tudom milyen nem látni.. van egy szuletett szemhibám plussz szemmigrénem, amirol meg lehet te nem tudod, hogy mi, de azokkal mondjuk az IBS vagy IBD-hez képest szueprul egyutt lehet élni....

hagyjuk már ezt, ha valakinek fosni kell, akkor fisni kell, ah hinta, ha labda, ha akármi... és ha befostál a játszotér kozepén akkor az nekem ciki... én belehalnék

ez a hetem pl. ultra gáz.. most is fáj.. kb hétfo ota folyamatosan... kicsit jobban kicsit kevésbé, de állando jelleggel, és a szelesedés az valami drasztikus.... olyan levegok jonnek ki, hogy hihtetelne.. szerencsére illat nélkul általában

Szerkesztette: akombakom (2016-05-25 22:58)

Nincs jelen

 

#7060 2016-05-25 22:58

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

nem, valóban, nálam nincs, fogalma sincs az orvosnak, hogy mi bajom van. pusztán csak 8 éve (leszámítva a terhességet és az utána lévõ 1 évet) folyamatosan fosok. hogy mitõl, nem tudják. nem ibs, mert vmiféle elváltozást mindig találnak, de lényegében mindig atipusos.

ha fosni kell, akkor hazajövünk. ha a gyereknek vécére kell mennie, akkor is. nem gondolnám, hogy ez annyira különleges helyzet lenne.

Nincs jelen

 

#7061 2016-05-25 22:59

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

youlcsi, ha nekem fosni kell akkor kb 5 másodpercem van lehúzni a gatyámat.. nicsn ido megkeresni meg eljtuni a legkozelebbi WC-re.... votl már pár nagyon necces helyzet...

Szerkesztette: akombakom (2016-05-25 23:01)

Nincs jelen

 

#7062 2016-05-25 23:05

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

nekem is voltak necces helyzetek (és balesetek is, szerencsére csak itthon), de ne túlozzunk már az 5 másodperccel! ennyi idõ alatt a tévétõl nem érek el a sloziig!

Nincs jelen

 

#7063 2016-05-25 23:06

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

jo akkor legyn 1 perc... most nem az idomérték a lényeg, hanem, hogy olyankor nincs félora meg egy ora eljutni a WC-re hanem gyorsan kell cselekdni.. nekem legalábbis

Nincs jelen

 

#7064 2016-05-25 23:08

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

nem kell fél óra :) 5 perc tõlünk a játszótér. 3 perc az ovi (megesik, hogy miután elviszem a gyereket, haza kell szaladni, mert érzem, hogy nem jutnék el a 10 percre lévõ munkahelyemre)

azért az 5 mp és az 1 perc között nagyságrendi különbség van!

Nincs jelen

 

#7065 2016-05-25 23:09

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

youlcsi.. akkor nézzuk úgy, hogy én kb egy orat buszoztam a munkahelymre és a buszmegallo sem 5 perc gyalog.. nah ha így nézem ,akkor mindegy.. mert ha ott jon rám, akkor gáz van ezért is koltoztem

nah elteszem magam holnpara, hátha reggel minden szép lesz :D... bár nincsenek hiu ábrándjaim..

Szerkesztette: akombakom (2016-05-25 23:14)

Nincs jelen

 

#7066 2016-05-26 10:02

Bogár
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!
Hát szomorúan olvasom, hogy egyre többen lettünk.
Pár hónapig nem írtam,  beletörõdtem az elég jól normalizálódott helyzetembe,  ami a reggeli pár órás WC szaladgálásban kimerült. :D
Egy idõ után meg lehet szokni. Azaz nekem sikerült. 
Aztán megint úgy 10 napja borult a rendszer,  ami egész napra vetül.   Állandó rossz közérzet,  puffadás,  nyálka,  és hát ki tudja mikor kell sürgõsen wc-t keresnem.
Hát mit mondjak. ...
Ez már csak ilyen. 
Én gyógyszerekkel már nem kísérletezem,  majd újból megint vagy jobb lesz  vagy ez van.

Nincs jelen

 

#7067 2016-05-26 22:10

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Mizapin teszt ma este indul.....

Nincs jelen

 

#7068 2016-05-26 22:35

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ez a betegség eszméletlen hullámzó.Néha akár egy hétig is képes békén hagyni az embert másszor minden nap van valami és naponta többször.Legváratlanabb és teljesen stresszmentes pillanatokban is képes az embert a wcre kényszeríteni máskor "na ettõl most biztos bajom lesz" ételek is megemésztõdnek.
Engem nagyon sokszor éjjel szórakoztat. Múltkor hajnali kettõkor a semmibõl ébresztett fel egy pánikroham -szerü(Nem szokott egyébként pánikrohamom lenni) bélgörcs egy gyors wczéssel egybekötve.
Valamint mindent évben amikor megjön az elsõ forróbb nyári nap mint most,ekkor hõemelkedésem lesz.
Bekapcsolódva  témába ,nekem mint IBS-mitrális prolapszus páciensnek semmi kivetni valóm nincs a gyerekvállalás ellen.Ha nõ lennék és ennyi gondom lenne mint most ezzel még bevállalnék gyereket.Én inkább csak azért nem szeretnék mert félek hogy õ is hasonló betegségekkel küzdene mint én.Sok minden szarságot tudna örökölni tõlem

Nincs jelen

 

#7069 2016-05-27 01:54

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A sokkal durvább élethelyzetekben is születtek gyerekek!
Háború, éhezés, táborok, stb...
Ha valaki akarja a gyereket és érett rá, az megoldja!
Ha valaki nem akarja, annak jól jön a maga baja és ráfogja. Bocsi, de ez az igazság!
NEM kell se kertes ház, se sok lóvé egy gyerekhez, ez nem igaz!
Ha "otthon, az ágyban" összejön magától, akkor sem nagy költség, de ha pl. inszeminációval jön össze, akkor is az oep fizeti a benzint, max. a szurit és a peteérést serkentõ ezerix forintos bogyót kell megvenni havonta, míg össze nem jön.
Egy fosós széria, meg hogy örökölné ne legyen már ok arra, hogy nem akarok gyereket! Ez nem érv!
És mint ahogy youlcsi is írta, százszor több élményt és boldogságot kapsz a gyerekedtõl, mint ami rosszat a budin kapsz. Az élet nem csak rólatok szól (az emberek fele haljon meg vén szarosként), hanem az utódaidról is!
Én többetek írásában is látok némi egoizmust...
Aki valóban szeret élni, az igenis komolyan gondolkodik abban, hogy legyen gyereke!

Szerkesztette: makkmarci (2016-05-27 01:57)

Nincs jelen

 

#7070 2016-05-27 09:27

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Mizapin elsõ szem este hatása: Mint egy altató. Nagyon jót aludtam tõle. Nagyon kipihenten ébredtem. Ébredés után, némi szájszárazságot érzek és kicsit kóvájgok.....de nyugodt vagyok rendkívül. És éhes is, ami furcsa.....de jó :)
És jött a vizes hasmenés....ez sem jött be asszem...

Szerkesztette: pt (2016-05-27 11:37)

Nincs jelen

 

#7071 2016-05-27 09:41

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

makkmarci: Egy gyerek drága és nem árt, ha eltudod tartani, normális környezetben nõ fel, egészségesen! Szegény nem dönthet arról, hogy megszületik-e, vagy nem! Az, hogy a szülõ akarja, de nem tud róla gondoskodni, nem életszeretet, hanem önzés! Nyilván ezt csak az egóm mondatja velem… ;)
Ha mindent meg tudsz adni neki, akkor szerintem is utolsó szempont a betegség, mert kockázat mindig van, még az egészségeseknél is. Betegen viszont duplán mérlegelni kell pro-kontra… Egy ibd-s gyerkõc csúnya látvány, pláne, ha te is az vagy és pontosan tudod, min megy keresztül.

Nem kell messzire menni, olvasgasd:

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 16&p=1

Szerkesztette: QpaK (2016-05-27 09:42)

Nincs jelen

 

#7072 2016-05-27 11:47

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ez egyébként marhára igaz, és pont bele illik a sárgás nyák (epefolyadék). Na meg ugye a fentrõl meginduló hasmars (ahol bespriccel a bélbe az epe) ami maga elõtt tol mindent:

http://www.karpataljalap.net/?q=2005/03 … ebantalmak

http://neuroterapia.hu/index.php/stress … tress/bile

http://www.webbeteg.hu/orvos-valaszol/e … zer/126516

Szerkesztette: pt (2016-05-27 12:09)

Nincs jelen

 

#7073 2016-05-27 20:06

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt :egy nap után ne add fel! Minimum 2 hétig szedd

Nincs jelen

 

#7074 2016-05-28 00:35

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Tudod mikor XD Húúúúúú de szarul voltam.....
Egy próbát megért. Elméletileg neked jó lenne ha váltani akarsz.
Te jobban bírod ezt a fajta gyógyszert.
Nekem sok volt a 15 mg. Mint ha fejbe rúgott volna egy ló.
Az biztos, hogy lenyugtatott és nagyon jót aludtam.
De a szédelgés délutánig nem tetszett és a vizes fosi se.
Nincs idõm most két hétig tesztelgetni.
Ha valaki váltani akar, akkor jó megoldás lehet.
És nem drága....595 Ft volt talán....

Nincs jelen

 

#7075 2016-05-28 04:28

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt

Az elsõ cikkben benne van a lényeg egy része...
"A valeriána epehajtó hatású, csakúgy, mint a magnézium, a szelén és a B-vitaminok"

Ha valaki rendesen kajál reggelire (zsírbevitel), ürül az epéje.
Mellesleg pl. a favorizált tojás ezekben gazdag...
Én minden elsõ normális kaja után beviszem a Mg citrátot, a szelént és a multin keresztül a B-t is.
Meg a D-t, meg a Zn-t, meg a halolajat, meg a spirulinát, meg a fokhagymát, meg az arginint, meg az E-t, stb...
Ürül az epe, örül a máj! Ehhez már csak a glutamin-t kell hozzáadni és lehet, hogy a jelenlévõk harmada boldogabb lesz!
Na meg a közelgõ friss zöldségek...

Kupak
Minden gyerek drága :-)
Hidd le, ha holnaptól felelõs lennél egy kis életért, meg tudnád oldani és egészséges lenne (ha csak rajtad múlna)!
Már csak azért is, mert tudod, mivel kell már az elején vigyázni...

Nincs jelen

 

#7076 2016-05-28 10:58

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt: Én már szedtem  mizapint és nem volt volt jó.Csak nem akartam elõre mondani,mert mi van ha neked beválik ?Na érted! Nem akartam  elõre elrontani a kedved,mert ugye okvetlenül is hatunk egymásra.
"ó ha neki nem volt jó akkor lehet hogy nekem se lesz jó?

Nincs jelen

 

#7077 2016-05-28 11:05

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

makkmarci: Tudom, a szeretet mindent megold. Beárnyékolja a nyomort, nélkülözést, éhezést, betegséget, családon belüli feszültséget... Én tudom, ezt mondta a perverz pap is, amikor a gyónás közben huncutkodott ;)

Egyébként is, tapasztal beteg vagyok, nyilván tudom is, hogy lehet elkerülni... Ide az aranyérmet, kigyógyítom a gyerekem, vagy eleve kikerüljük a bajt. Milyen egyszerû ez, én hülye erre nem gondoltam ;)
Minden gyerek kis tündérke!

Nincs jelen

 

#7078 2016-05-28 19:47

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kiderült nem a mizapintól van a foscsi.....megromlott a kolozsvári szalonnám :p szuper vizes játék egész nap. Széntabi, probiotikum.....mosom át a rendszert :D

Nincs jelen

 

#7079 2016-05-30 01:48

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

kupak
Nem vagyok vallásos, a papokhoz nem értek :-)
Amikor a Vatikánban a 40 fokos melegben közölték a biztonságiak, hogy rövidnadrágban nem mehetek be, azt mondtam, kapják be! A jóisten így rakott össze, hogy van kezem és lábam, ha nem tetszik, nem erõltetem. De akkor ne papoljon nekem az élet szentségérõl se, mikor neki nem is lehet normális élete (feleség, gyerekek), hanem helyette a növendékeket piszkálja. Szóval mivel ez off téma, nem mennék mélyebben bele...
Ellenben egy gyerek nem old meg semmit, fõleg nem a nyomort, meg ilyesmiket, amit felsoroltál.
Ez másról szól, de ezt szerintem te is nagyon jó tudod...

Hogy a témáról is ejtsek pár szót...
Nálam volt a múlt héten pár eléggé hasmenõs nap, nem örültem neki. Próbáltam arra figyelni, hogy a régebbi reflexek ne jöjjenek elõ. Szerencsére csak valami vírusos izé volt, mert pár kollégámnál is jelentkezett, csak náluk napokkal késõbb. Ennek ellenére az élmény és a folyamat teljesen olyan volt, mint anno...
Az asszony vett rókagombát a piacon, a pukikon kívül egész jól vettem az akadályt.
És nincs kizárva, hogy trónörökösöm lesz, holnap derül ki, hogy okés-e eddig a dolog...
Ennyit a gyerkõcökrõl :-)

Nincs jelen

 

#7080 2016-05-30 08:06

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

makkmarci!
drukkolok az utódláshoz ;)

péntek óta dicetelt szedek. azt monbdta a doki, hogy ha 8 éve nem használt, most hátha...
kell idõpontot intéznem uh-ra. ránéznének a múltkori gyulladásra (hogy mi maradt helyette), meg a sérvre.
3 hét múlva megyek vissza gasztróra.

Nincs jelen

 

#7081 2016-05-30 22:10

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Eddig okés minden, de még korai az öröm szerintem. 4 hétnél vagyunk csak...

Nincs jelen

 

#7082 2016-05-31 14:07

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én meg megyek kérek egy beutalót a Honvéd Kórházba aztán átnézetem a komplett rendszert. Tököm tele az egésszel, hogy nem bír helyrejönni.....meg némi megnyugtatás jól esne....pár vizsgálat után.

A coaxil adagot a duplájára növeltem, mint ha jobb lenne így....de kell idõ hozzá.
Viszont ettõl függetlenül már rühellem a gluténmentes, cukor mentes életmódot :D
78 kg vagyok.....a zsír lassan már sehol sincs rajtam. Hát 22 évvel ezelõtt hordtam 31-es farmer nadrágot bakker :D

Nincs jelen

 

#7083 2016-05-31 14:13

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt milyen magas vagy fogadjunk a testtömegindexed alapján normális a súlyod :D én 185cm 78 kg és igen én is nehezebb voltam de könyörgöm értsétek már meg hogy a glutén és cukormentes táplálkozás mellett ne akarj hizni!! (egészséges táplálkozás) Nézd meg Djokovic-ot élsportol vékony testalkatú na vajon mért fogyott le ? mert gluténmentesen táplálkozik azóta meg még eredményesebb. Engem is zavar hogy állandóan a súlyommal jönnek és kinem szarja le gyorsabb erõsebb egészségesebb vagyok fos glutén meg cukor egye akinek két anyja van :D

Nincs jelen

 

#7084 2016-05-31 18:30

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Menjetek már a 78 kilótokkal ! Sírtok itt. Én 65 vagyok 180 magas . Na akkor én mit szóljak?Van olyan pólóm amit általános iskola 8.osztályában vettem és most is jó rám.

Nincs jelen

 

#7085 2016-05-31 19:09

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

185 cm ja :D és cukrot akarok glutént fehérjét és sok sok kg-t :D kemény kakit :p

Nincs jelen

 

#7086 2016-06-01 08:02

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

óóó, nekem meg az a bajom, hogy fogynom nem sikerül.
amikor elõször elõjött a betegség, hirtelen lefogytam, de amióta alulmûködik a pajzsmirigyem, a nagy odafigyeléssel is csak azt tudom elérni, hogy ne hízzak tovább... és ezt sem feltétlen sikeresen, mert amióta elkezdtem a controloc-ot, feljött 1-2 kiló. pedig még csak 4. hete szedem. nagyon gáz :(

Nincs jelen

 

#7087 2016-06-01 08:03

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

van valaki, akinek használt a dicetel?
kb mennyi idõ után jelentkezik hatása?

Nincs jelen

 

#7088 2016-06-01 08:27

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

kezdem azthinni, hogy nálatok ez nem is betegség, egy kis kellemetlenségként élitek meg... hát én veletek ellentétben ebbe bele fogok pusztulni, ezt íg ycsinálni, hogy két napja semmit nem ettem, tegnap este beprobálkoztam némi diétás kajávéel.. erre mára meg is lett a baj.. fáj, gorcsol, futkosok.. ok, hogy nem ettem elvoltam, de enni azért havi 1x csak muszaj lesz.... így élni nem lehet.. ezt évekig, évtizedekig nem lehet cisnálni, volt három szuper hanpom azt most itt a bojtje :(... hát ez van, nektek boldog családi életet, ha szeirntetek ez tényleg semmi akkor hajrá, én nem fogom a gyerekemet ezzel stresszelni netán továbborokéteni neki sem ezt sem a tobbi más bajomat... ennyi

Nincs jelen

 

#7089 2016-06-01 08:31

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

QpaK-kal a gyerek témában...tokéletesen egyet értek...

Szerkesztette: akombakom (2016-06-01 08:32)

Nincs jelen

 

#7090 2016-06-01 08:48

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

akombakom!
de betegség... de az, hogy az ember hogy éli meg, az kizárólag az ember döntése. ez fejben dõl el.
nem hagyhatom el magam, mert van egy gyerekem.
nem hagyhatom el magam, mert szeretnék még egyet.
ráadásul ha pl a halászlé-evésnek az az ára, hogy másnap 2-3-mal többször megyek vécére, akkor leszarom, de a halat nem fogom kihagyni.

Nincs jelen

 

#7091 2016-06-01 09:14

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

youlcsi én ezt értem felfogtam nem azzal vana baj, hanem azzal, hogy én magam sem szeretnék így élni a továbbiakban.. nem kivanom, hogy ezt megélje meg egy gyerek is, ezzel kelljen felnonie, hogy ilyen van.. ilyen béna/beteg akármilyen az anyja.. az borzaszto... pláne, ha megyunk valahova és utkozben "baleset" talál érni... szierntem, aki igazán beteg, az nem vállal gyereket.. magam se sezretnék egy ilyen anyát, akinek ilyen (vagy más komoly) bajai vannak, mert ez megpecsételi a sorsát... én tudom milyen "másnak" lenni gyerekkorban, pedig az csak egy eros szemuvegben meg leragasztott szemben merult ki, de szornyu volt megélni, mindig kicikiztek és kipécéztek...

arrol nem beszélve, hogy szeirntem fizikai képtelenség úgy lotezni, hogy napi 5-10x fosik az ember, hisz nem marad meg benne  atápanyag a fosással járo gyengeségrol már nem si beszélve, meg pszichikárol, ha otthon vagyok is megvisel, nem még nyilvános helyen

amúgy meg tok felesleges errolb eszélni, ahhoz egy apa jelotl is kéne,. ami momentán teljességgel kizárt, én se randiznék egy beteggel (onzo vagy nem, ez van), lehet, hogy Te szerencés vagy, van egy jofej férjed, akkor annak orulj és kész.. de remélem az tizsta hogy nem csak rajtad múlott, hanem ezt dobta az élet... a legtobb pasi tiplizik egy egészséges notol is, nem még, ha "gond" van vele.. (ez a nokre is igaz gondolom)

Szerkesztette: akombakom (2016-06-01 09:20)

Nincs jelen

 

#7092 2016-06-01 11:07

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

nem szeretnék soha ennyire megkeseredett lenni...

Nincs jelen

 

#7093 2016-06-01 11:16

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

youlcsi ne is legyen rá okod soha..

Nincs jelen

 

#7094 2016-06-01 11:39

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

most is baba látogatoba kéne menjek, 4 honapos a pici, erre most bajom van, ma voltam is WC-n, de nem tudom eldoteni, hogy ez cska a szoksáso IBS, ami ugye nem fertoz és nyugodtan mehetek, vagy valami tobb annál? honnan tudjam ezt laborvizsgálatok nélkul? mult héten hétfo-kedd ami ugye már 10 napja volt vizszeru székletem de csak napi 2x és annak már tobb mint egy hete, most nem tudom mit csináljak.. rtudom van, aki ezen nem stresszel elmegy és kész, vagy elkapja vagy sem, azért egy hasmenés nem halálos, de én ilyeneken mindig agyon idegelem magam, hogy nehogy tolem kapjon el egy csecsemo valami szart...

Nincs jelen

 

#7095 2016-06-01 13:02

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

nem szeretnék soha ennyire megkeseredett lenni...

Ott a pont! Szerintem a betetgség kvázi utolsó csepp a pohárba. Sok más tényezõ is kell ahhoz, hogy valaki ennyire beforduljon. :(

Nincs jelen

 

#7096 2016-06-01 17:59

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nem egyszerû ez. Egyszer fent egyszer lent. Összességében véve ahol lent voltam, ahhoz képest jobban vagyok stressz szempontjából viszont az emésztésem meg korábban jobb volt most egyre rosszabb. Szóval nem lehet ez csak lelki dolog kizárólag, amit rendbe rak az antidepi meg a nyugtató.

Megyek a Honvéd Kórházba 28.-án, elmondom a problémákat remélem sikerül befeküdnöm valamikor pár napra ami alatt szétvizsgálnak agyonra.... Ha azt mondják minden fasza belül most, akkor elhiszem, hogy hüle vagyok és csak a stressz a gond. Viszont akkor életmódot váltok, munkahelyet....

Nincs jelen

 

#7097 2016-06-01 19:07

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pt! A honvédba kihez jársz? Én is oda járok.

Nincs jelen

 

#7098 2016-06-01 23:23

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Most megyek elõször.... Dr.Kerékgyártó Olgához kell mennem szakrendelésre....
Nem tudom ismeri e valaki...

Szerkesztette: pt (2016-06-02 21:40)

Nincs jelen

 

#7099 2016-06-04 12:39

Bocika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!
Új vagyok itt. Az "Enterobene hiánycikk" keresõszó kombináció hozott ide.
Visszaolvasva valamennyit (a több 100 oldal lehetetlen küldetés lenne :) ) a betegségem régi, legmélyebb bugyrai idézõdtek fel.
Én megvagyok - az esetek többségében jól vagyok.
Vannak rosszabb és jobb periódusaim - de a jó hosszú jó periódusok teszik már ki életem javát :)
Volt, nagyon régen, amikor a postaláda megnézése lelkileg felért 1 Mount Everest csúcshódítási kísérlettel (nagyjából a 4 fal közt éltem kb. 20 évesen... szerencsére a pasim jól viselte :) )
3 év gyes & emberektõl való elvonulás újra eléggé a mélybe taszított, de pár hónap alatt összekaptam magam.

Élem az életem - apróbb kompromisszumokkal.
A saját autómmal a világból is kimegyek, fõleg, ha én vezetek. Így erre rászánom a havi több 10ezer forintot, nyáron ennek a többszörösét is, de nem hagykm, hogy börtönbe zárjon az IBS :)
Vonat sem gond (van wc ;) ), megoldottam a repülõt is (azt hittem, ez ki fog maradni az életembõl, de pszichiáterrel átbeszélve 5*-re abszolváltam a dolgot :)
A busz nem az én pályám. Max. 5-10 megállóra, jógalégzéssel - de inkább autó(m)ba ülök & pénzt áldozok + nyilván kimaradok az ilyen jellegû bulikból :(
De mentem már táborba is, munkahelyi kirándulásra is kocsival.
Nem csinálok titkot a betegségembõl - azt vettem észre, a titkolózás olyan plusz feszkót tesz rám, ami megint csak fosást generál - ördögi kör ez - tinéktek magyarázzam :)

No, de mi segített?

1.
Sokszoros teljes kivizsgálás után (tkp. SEMMI szervi oka nincs a végtelenített fosásnak + fingásnak - ne legyünk álszentek, a legkisebb probléma a gázoktól domborodó has - a baj az, hogy ez karakteres hangeffektekkel & szagokkal távozik is :D ), szóval felismertem /  elfogadtam, hogy a fõ ok a lelkemben / fejemben van.
Pszichiáter.
Gyógyszer + kognitív terápia.
Hamar (kb. 7 hónap) alatt helyrejöttem, de gyes után visszaestem.
Utána újra pszichiáter. Elfogadtam, hogyha kelll, akkor akár életem végéig gyógyszer, de én minimum 98%-on szeretnék élni & csak minimális kompromisszumokat vagyok hajlandó megkötni.
Tudtam, milyen gyógyszereket NEM vagyok hajlandó beszedni.
Prozac - úgy felerõsíti a tüneteket, hogy komolyan azt hittem,meg fogok halni... (háziorvos adta - ma már tudom, házidokit diligyógyszer ügyben nem szabad hagyni barkácsolni....)
Anafranil - eltûnik tõle a libidó - huszonévesen elég kellemetlen....
Xanax és barátai - villámgyors hozzászokást okoz & szinte megváltozik tõle az ember személyisége (én alapvetõen pörgõs, vibrálós vagyok & ezt pozitívumként élem meg, hiànyzik, amikor leszedálom magam).
A pszichiáterem nekem Aurorixot választott. Sosem néztem utána, a papírját sem olvastam el, az sem érdekel, ha placebó :) nekem a gyógyszer + a pszichiáter személye + az általa vezetett kognitív terápia + az, hogy totál elfogadtam, nekem ezt dobta a gép, ebbõl kell valahogyan kihoznom a minimum 98%-ot, rengeteget segített :)
Ha kellett volna, örökre szedtem volna a gyógyszert is. Tervben volt 2. baba, megbeszéltük, van várandósan is szedhetõ gyógyszer.
Nem került sor,  mert évek óta fennálló jóllét után 1 igazán nyugisnak ígérkezõ több hónapos periódusban lassan leépítettük a gyógyszett & slengedtem a köldökzsinórt is :) szerintem kb. Kb. 9 éve nem láttam a doki bácsimat. Ehhez 4 év gyógyszer + terápia & totális elfogadás kellett.

2.
Van egy gyógyszerkombóm, amivel mûködöm - mert persze a világ legjobb pszichiátere sem képes az IBS dilit kivarázsolni az emberbõl, de megtanít uralni.
- probiotikumok. Váltogatva, lehetõleg minél szélesebb spektrumú & többféle. Kell. Évek, míg visszaépíti azt, amit a renveteg gyomornyavalya tönkretett. Kedvenceim a Béres, a Protexin,  Flora Balance plus és társaik. Ha a patikus ajánl újat, akkor beszedem. Minél többfajta, annál jobb.

- hasfogó. Kell. Mindig ott kell lennie nálam. Ez sosem fog megváltozni. Én nem várom meg a fosást. Szerintem mindannyian pontosan tudjuk, milyen az a moccanás / kluttyanás, amikor jó eséllyel baj lesz. Akkor beküldök 1-2 Enterobe Ratipoharmot. Hiánycikk :(:(:( így akadtam rátok - gugliztam, reméltem, megtudok valami pozitívat...

- Degasin puffadás, szelesség ellen. Rengeteg hatóanyag van benne, a piacon ennél jobb njncs. Rosszabb periódusban naponta 5-6 db is lecsúszik. Ha olyan a kaja / olyan szitu van, akkor pedig megelõzésként megy.

- No-Spa forte. Degasin + No-Spa együtt kiadja a Meteospasmylt, ami állati jõ, évekig szedtem, de irreálisan elszállt az ára.

Kb. ennyi. Ezekkel élhetõ az életem 98%-on.

Utazás / sokáig nem kimehetõs programok:
Megelõzésnek minden reggel 1 enterobene +1 ddgasin +1 nospa forte.
Ha repülni is kell, akkor fél szem Rudotel a megfelelõ idõközönként adagolva.

Ha nagyon rossz periódusban vagyok, és van esély nagy szaladásra, akkor beteszek egy Always (éjszakai) betétet és màris csökken a stressz. Volt, hogy már kisegített a bajban, tényleg jó. Mindig van a táskámban is pár darab + az elõzõ gyógyszerekbõl is több napi mennyiség - mert pontodan tudjuk, ha otthon felejtõdik valami vagy nincs ásványvíz, amivel BÁRMIKOR bevehetõek, ja meg papírzsepi hegyek, az már pont elég stressz 1 alapos fosáshoz :D

De ezekkel így együtt a világból is kimegyek.
Utazom, bulizom, hetekig tartó spontán kalandozásokba is belevágok, amikor reggel azt sem tudjuk, hol alszunk este, kirándulok,  fesztiválokra megyek stb.

Tény, hogy tudnom KELL, hol van a wc mikor lesz a legközelebbi. Ezt állandóan monitorozom.
Szállás nem érdekel milyen, de legyen benne saját wc.
Fedztiválon a sátram (szagok ide vagy oda) egy kisebb toi-toi sor megnyugtató közelségében vertem fel :D
A jármûvön legyen wc és ha akarom, lehúzhassam az ablakot.
Plusz nem ülök be asztalnál / moziban / színházban a sor közepére, kizárólag a szélére.
Ezeket mindenki tudja is rólam, jókat röhögünk rajta, de mindenki tolerálja nekem. Aki nem, azzal nyilván nem is leszünk öri barik :) de az emberek min. 70%-a elfogadó.
Volt, hogy valaki megszólt, értetlenkedett & bár nem kívántam neki, de rövid idõn belül nyilvános helyen, nagy tömegben utolérte élete 1. pánikrohsma... olyan sokkot kapitt, hogy hónapokig helyettesítettem... ma az egyik legjobb cimbim :)

Ja! A nekem az IBS konkrétan sosem lett kimondva (lássuk be, elég megfoghatatlan is). Szervi okokkat többszörös kivizsgálással kizárták. Gasztroenterológus fõorvos mondta ki, hogy ennek BIZTOSAN lelki, idegi okai vannak. Pszichiáter pedig pánik tüneteket mutató agórafóbiával diagnosztizált és kezelt. A kiindulási pontot, az okot, a gyökereket sosem sikerült kideríteni, hiszen annyira régen, valamikor 12-16 éves korom között kezdõdött - teljesen feledésbe merültek a kezdetek.

Amúgy van egy nagy kamasz gyerekem, aki full jól tolerál / együttmûködik. Segít wc-t keresni, ha kell falaz, egy nézésembõl tudja, ha hirtelen indulni kell + nem kell neki magyarázkodnom, ha jóga-lélegeznem kell :D
Szeret.
És õ inkább szorulásos.
És õ tényleg a világból képes kimenni. Több 1.000 kilométert buszozik (volt, hogy Ázsiába mentek busdzal...), repül, bárkivel bármikor elalszik 1 szobában.
Tehát nyugi! Nem olyan könnyen örökölhetõ ez ;)

Talán tudtam picit segíteni az én sztorimmal / gyógyszer & egyéb túlélõfelszerelés kombómmal :)
Hajrá mindenkinek elõre! :)
Éljetek teljes életet!!!! <3

Telefonról, visszaolvasás & javítás nélkül küldöm, bocsánat, ha sok hiba / félretappintás van benne :)

Nincs jelen

 

#7100 2016-06-04 13:08

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Bocika!

Az Enterobene-ratiopharm (már Teva-Enterobene) még pár hónapig biztos hiánycikk lesz sajnos. Az FDA, az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Felügyelet ugyanis apróbb hibákat talált a Teva gödöllõi gyárában, így a Teva elõvigyázatosságból leállította a teljes termelést, ami közel 200 terméket érint(het). A nyár folyamán lesz átfogó hatósági vizsgálat, utána indulhat újra a gyártás. Hangsúlyozandó, hogy a már patikákban lévõ termékek biztonságosak, csupán elõvigyázatosságról van szó. Amerikából viszont 2 létfontosságú gyógyszer kivételével ideiglenesen ki lettek tiltva a gödöllõi Teva termékek. A legolcsóbb helyettesítõ készítmény jelenleg a Lopacut 2 mg filmtabletta. Szabadáras, 10 db kb. 524 ft. Szép napot!

Szerkesztette: doCTor (2016-06-04 14:01)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB