#6951 2016-03-29 15:09

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Korábban nem szedtem semmilyen gyógyszert. Aztán, hogy pontosan mi váltotta ki ezt nem tudnom. Csak azt, hogy itt kezdõdött minden.....8 éve. Akkor még boldogan liter számra ittam a tejet, mindent megettem és megemésztettem bármiféle gond nélkül, 100 kg voltam, edzett ember nem dagi. És varázsütésre megváltozott minden. Azóta sem érem utol magam.

Most a lopediummal kísérletezek...minden reggel tolok egyet. Ez lassít annyit, hogy viszonylag normális a székletem emésztettsége és 2 naponta ürül vagy 3 naponta egy nagyobb adag. De ez mindig csak idõ kérdése. Jó lenne ha így maradna.

Nincs jelen

 

#6952 2016-03-29 19:54

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Enterobene, sokkal olcsóbb. Nem szoksz rá (nem kell több és több)  reggel mehet 2 is.

Nincs jelen

 

#6953 2016-03-29 20:13

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azt szedtem, de mint ha hozzá szokott volna a szervezetem.
Nem volt épp a patikában, hiány volt belõle, ezért vetem lopediumot.
Most ez hasznosnak tûnik, úgy érzem bevált.
Lehet néha megéri cserélgetni a más féle vivõanyag miatt.
Amúgy az 50 szemes enterobenét szoktam én is venni 1400-1500 Ft-ért :)
Most meg ennyiért kaptam 20 szem lopediumot...bár ha ez megoldaná minden problémámat szarnék arra a havi 2300 Ft-ra :D

Nincs jelen

 

#6954 2016-03-29 20:32

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Rigor! Sajnos minden ópioid receptorra ható gyógyszer, így az Enterobene (mely csak a bélre hat) hatása is tud gyengülni tartós használat esetén. Kisebb mértékben, mint mondjuk egy Hydrocodin (ott már ugye idegrendszeri hatások is vannak), de tud. Ez kb. olyan mint az akkumulátor, a sok feltöltés-kisütéstõl egy idõ után csökken a kapacitás, majd tönkre is megy. Ráadásul hosszú használat és/vagy hirtelen leállás után gyakori a reverz hatás megjelenése is. Nem véletlenül írják rá, hogy nem ajánlott tartós használatuk, de ha mégis muszáj, konzultálj az orvosoddal! pt, ugye hogy igenis számít(hat) a "minõség" sajnos?! Több konkrét esetrõl is tudok, mikor bizonyos hatóanyagokból bizonyos pácienseknek csak egy adott gyártó készítménye volt hatásos valami miatt.

Nincs jelen

 

#6955 2016-03-29 23:38

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Érdekes nekem nem volt semmi ilyen gondom. Vagy csak a medrolhoz, xanaxhoz képest annyira elenyészõ volt az egész hogy fel se tûnt. A problémát kivágták, úgyhogy csak emlékekbõl tudok nyilatkozni.
Anno azért meg volt a típus konzultálva és gyógyszerész mondta hogy miligrammra az a hatóanyag, a minõség, egyetlen különbség hogy az egyiket reklámozzák tv-ben, óriásplakáton, a másikat nem. Ami ugye nem ingyen van.

Nincs jelen

 

#6956 2016-03-30 13:23

zsoltmarica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem.
Feleségemnél a második terhessége alatt állapították meg h Chronos. Akkor volt gyulladásban elõször és utoljára. Ez már több mint 2 éve volt. Az orvosa 3 havi kontrolt irt elõ neki ( vérvétel és  MRI) és elkezdte tavaly õsszel az Immurant adni. Viszont erre a feleségem nem jól reagált így nem szedi.
A mostani kontrolon annyit mondott a doki hogy van egy injekciós lehetõség és azt javasolja. Bõvebb infóm nincsen errõl. Esetleg ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?

Vagy kimûti belõle a gyulladt részt de azt nem szeretné ( mármint a doki) Meg nyílván mi sem.

Vélemények?

Nincs jelen

 

#6957 2016-03-30 13:36

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Valószínûleg a humirára gondol, én is ezt használom. Nekem nagyon sokat segít, jobb mint a szteroid vagy az imurán. Ha ezt a lehetõséget felajánlotta, akkor érdemes élni vele, mert annyira szigorú a protokoll, hogy alapjáraton elég nehéz hozzájutni a hasonló terápiákhoz…

Van ennek saját topikja is, itt olvashatsz róla bõvebben: http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 94#p102994

Nincs jelen

 

#6958 2016-03-30 13:40

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én lopediumot szoktam szedni, de nem gyakran, csak ha nagyon muszáj. Szerintem nem tesz jót sem a fekélynek, sem a bélflórának... jobb kint mint bent... Másrészt abban igazatok van, hogy jobb bent, mint a gatyában. ;)

Nincs jelen

 

#6959 2016-03-30 13:48

zsoltmarica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia

Köszönöm a gyors reakciót. Fogalmam nincsen mi a neve. Egyelöre abban maradtak hogy Júniusban MRI.
Schaefer doktornõ az orvosa.
De ezt élethosszig kell adni? Te magad írtad h két év alatt szétszurkáltad az oldalad:(
Ezzel mit lehet kezdeni?

Nincs jelen

 

#6960 2016-03-30 14:11

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azt nem tudom, szerintem nem feltétlenül. Nekem évente le szoktál állítani, hogy megnézzék bírom-e nélküle.

Ez nem biztos, hogy törvényszerû. Szerintem nálam nem is a humira, hanem a metoject a hunyó. Vagy a kettõ együtt túl sok. Amíg 2 hetente 1-1 humirát adtam felváltva a bal, majd a jobb oldalra, addig nem volt ilyen gond. Már egy ideje viszont heti 2 megy, és szerintem így nem tud gyógyulni a hasfal.
Még van egy kis terület a hasamon, aztán majd át fogok térni a lábamra. Ha a lábaimnál is ez lesz, akkor majd jön a felkar. Mire idáig eljutok, szerintem regenerálódik a hasfalam is. És akkor így mehet körbe… :)

A lényeg hogy ha beválik, akkor jó… NAGYON!!!
Nekem nagyon sokat segített: Amíg ezt nem adták, addig folyton annyira begyulladt a hasam, hogy mindig kórházba kanalaztak össze. Most lesz harmadik éve, hogy kapom, és azóta a kórház csak kontroll miatt kell! Elõtte durván 2 havonta eltöltöttem ott pár hetet. Összességében kevesebb a hátránya, mint az elõnye. Simán megéri!

Szerkesztette: QpaK (2016-03-30 14:13)

Nincs jelen

 

#6961 2016-03-30 16:33

zsoltmarica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

OK köszönöm.

Viszont neki 2 eve semmi kulonosebb tunete nincsen....az ekcémán kivûl. Kükönösképp a diéta is megáll a laktozmentes tejnél..
Nem értem h akkor minek?:(

Nincs jelen

 

#6962 2016-03-30 16:45

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves zsoltmarica! A Chron betegség súlyossága az észrevehetetlentõl az elviselhetetlenig változhat. Biztos komoly oka van annak, hogy a kedves feleséged orvosa injekciós kúrát szeretne indítani. Ezek a szerek elsõre drasztikusnak tûnnek, de biztonságosabbak és könnyebben tolerálhatóak, mint mondjuk a szteroidok. Valószínûleg csak addig fogják adni, míg feltétlenül szükséges, ugyanis az ilyen horrorárú (Humira pl. 275ezer ft) gyógyszereket csak nagyon indokolt esetben támogatja a TB. Nekem a szomszédom Chron-os, de kevesebbet szenved mint én az IBS-emmel. Jobbulást a feleségednek és kitartást! Egyéb: valaki próbálta a Cholagolt IBS-re? A benne lévõ mentol származékok akár segíthetnének is... Ha jól emlékszem valahol itt a fórumon olvastam a grapefruitlé "tilalomról" bizonyos gyógyszerek szedése esetén. Az azért van, mert a grapefruitlében furokumarin származékok vannak (fõleg bergamottin) amelyek gátolják a citokróm enzimrendszer mûködését, mely a gyógyszerek lebontásáért felelõs.  Egy pohár grapefruit lé kb. 5-10 szeres (!!!) gyógyszerszintet is tud okozni, ami már könnyen mérgezést okozhat! De a keserûnarancsnak, a limenak és az earl grey teának is vannak hasonló hatásai, csak gyengébben. Az earl grey tea "túlfogyasztása" a kálciumcsatornák blokkolása által akár súlyos izomrángást és görcsöket is okozhat.

Szerkesztette: doCTor (2016-03-30 17:20)

Nincs jelen

 

#6963 2016-03-31 10:31

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nálam ezek hasmenést okoznak XD nem görcsrohamokat....bár nézõpont kérdése :p A gyümölcsitalok, teák, kávé, energiaital...... jobbára e miatt bubi mentes ásványvizet iszok, néha bubisat, ritkán üdítõt.

Ez a 6. nap, hogy lopediumozok. Minden nap reggel 1 db. Most normális a székletem. Viszonylag jól is vagyok. Érdekes. Csak ugye félõ, hogy a hatás elmúlik a hozzászokás miatt mint az enterobene esetén.
Pedig most így egész elviselhetõ a világ, a közérzetem.....
3 napja pedig a frontint is darabolom, nem 3x1 szedem hanem 3 óránként....így 5 fél jut egy napra, ez egy 0,25-ös csökkenést eredményez viszont nem üt hirtelen akkorát, és a gyengüléses szakasz elmarad, valószínûleg a helex sr-t majd kipróbálom.....azzal elméletben ugyan erre lukadnék ki csak nem kellene 3 óránként szedegetnem, hanem egy bevétellel vagy 2-vel megoldanám a dolgot.

Szerkesztette: pt (2016-03-31 10:31)

Nincs jelen

 

#6964 2016-04-02 15:44

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Enterobene ma sem volt, másik városban sem azt mondják tartós hiány lesz úgy néz ki. Így most is lopediumot vettem 30 szemes változat is van belõle 1800 Ft.....ez már barátibb mint 1400-ért 20 szem.....

Nincs jelen

 

#6965 2016-04-02 16:28

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szervusz pt! A Teva-Enterobene 2mg filmtabletta 20 és 50 darabos kiszerelése gyártási problémák miatt hivatalosan is 2016.02.17.-tõl bizonytalan ideig hiánycikk. Ne haragudj, a múltkor tévesen mondtam, hogy nem az, mert a régi Enterobene-Ratiopharm néven kerestem rá a listában, nem az új Teva-Enterobene néven!
Úgy látszik, mostanra fogytak ki a "tartalékok".
Az alábbi neveken találsz azonos hatóanyag tartalmú (sajnos szabadáras) készítményeket:       
IMODIUM 2 mg kemény kapszula (8X, 20X)
IMODIUM INSTANT 2 mg szájban diszpergálódó tabletta (6X, 12X, 18X, 24X)
LOPACUT 2 mg filmtabletta (8X, 10X)
LOPEDIUM 2 mg kemény kapszula (10X, 20X, 30X, 50X)
LOPERAMIDE APC 2 mg kemény kapszula (6X, 8X, 10X, 12X, 20X)
TAMMEX AKUT 2 mg kemény kapszula (10X, 20X)
Illetõleg szimetikonnal (gázképzõdés csökkentõ) kombinálva az alábbi
(szintén sajnos szabadáras) készítmények érhetõk el:
IMOREVIN 2 mg / 125 mg tabletta (6X, 8X, 10X, 12X, 15X, 16X, 18X, 20X, 30X)
LOPEDIUM PLUS 2 mg / 125 mg tabletta (6X, 8X, 10X, 12X, 15X, 16X, 18X, 20X, 30X)
Ezekbõl egyikbõl sincs jelenleg termékhiány, de nem feltétlenül kerül minden kiszerelés kereskedelmi forgalomba! Üdv!

Szerkesztette: doCTor (2016-04-02 17:22)

Nincs jelen

 

#6966 2016-04-02 20:05

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszi!

Egyelõre maradok a lopediumnál, ez elég jól fog, bevált. Holnap már be sem veszem, mert ürülni kell, átestem a ló túloldalára. :)

Nincs jelen

 

#6967 2016-04-03 10:45

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kivonják az enterobenét?Hát ennyi hülyét! Minden ami jó és mûködik be kell szüntetni! Áá csak felidegesítem magam!

Nincs jelen

 

#6968 2016-04-03 11:03

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Az összes többihez képest olcsóbb/jobb volt, úgyhogy lenyomták.

Nincs jelen

 

#6969 2016-04-03 11:47

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves RealHero és Rigor! Szó sincs kivonásról, csupán átmeneti hiányról, gyártási problémák miatt. Annyi történt, hogy a Ratiopharm-ot (Európa vezetõ generikus gyógyszer cégét, mely forgalmazta eddig az Enterobenét (is)) felvásárolta a Teva, de tudtommal a gyártóhely, a német Merckle GmbH megmarad. Kap majd egy szép új külsõt, és valószínûleg sajnos drágulásra is számítani kell majd sajnos. Üdv!

Nincs jelen

 

#6970 2016-04-03 18:16

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azt vettem észre, hogy ha nagyon begörcsöl a hasam, akkor nem fogja meg a hasfogó. Én is lopediumozok, de nem álladnóan… Amikor viszont igen, akkor kettõt szoktam bevenni. Szóval szerintem ezekkel csak késleltetni lehet a dolgot, ha nagyon szar napom van. Ha meg nyugodt a hasam, akkor felesleges a lopdium!

Írok most fejleményekrõl viszont: Voltam reumatológusnál, izületeimmel minden rendben! Magas volt a crp-m, de valószínûleg a múltkori fog gyulladás miatt, mert a sülyedés és az egyéb értékek rendben voltak.
Aztán kértem idõpontot a gasztróra is, de közölték, hogy letelt az egy év humira keretem. Így ezt már nem írják fel, hanem helytte kaptam idõpontot tükrözésre. Májusra!!! ÖÖÖ Ezzel csak az a baj, hogy tavaly a leállítás után egy héttel már nagyon beteg voltam, most meg egy hónapig kéne kihúzni. Eléggé félek, nem nagyon akarok szarul lenni…

A testemen meg sosem fogok kiigazodni. Azt sem értem, hogy nekem ott volt a remicade 3 éve, amire allergiás voltam. Ezért csak pár adagot kaptam, de utána fél évig minden tünetem eltûnt. Hogy a büdös életbe lehetett az? Napi 3 salofalkot kellett csak szednem, mindent ettem, alkoholizáltam, buliztam, nem volt wc fóbiám, betegnek se tartottam magam. Utána dagadt be a bokám, könyököm, térdem. Aztán kaptam a medrolt, majd a humirát. És azóta van ez a középszar állapot begyógyszerezve. Én örök optimista vagyok és még mindig bízom abban, hogy esetleg a leállítás után az a fél évem megismétlõdik!!! Megismétlõdhet ugye? Akkor még rosszabb idõszakaoim voltak, mint mostanában…

Szerkesztette: QpaK (2016-04-03 18:18)

Nincs jelen

 

#6971 2016-04-03 18:22

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azért valamennyire örülök is: A leállítás miatt egy a kicsit tisztulhat a szervezetem, noha a többi bogyó, meg a metoject marad. És az sem utolsó, hogy megtükröznek, mert az utolsó már két éve volt. Legalább tudni fogom milyen belül. Biztos, hogy sokat javult a helyzet az akkorihoz képest!

Szerkesztette: QpaK (2016-04-03 18:23)

Nincs jelen

 

#6972 2016-04-03 20:30

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Remélem Qpak javul az állapotod.
Én a hasfogózánál azt szûrtem le, hogy 1 db. naponta pont elég mondjuk most a lopediumból. Így normális a székletem, mert pont annyit lassít az exra gyorsan mozgó belemen amennyit kell....bár persze néha becsúszik egy fél szem hydrocodin. Viszont ha kihagyok egy napot a lopediumból akkor megindul a cucc és felborul az egyensúly. Szóval valahogy ez kell naponta. Persze ha itthon vagyok és nem megyek sehová akkor nem reggel veszem be, hanem csak ha már volt egy normális székletem utána. Így elcsúszhatnak 12 órák. De sokkal jobban érzem magam. Szinte a wc para meg is szünt, mert ugye ha nincs hasmars, akkor nincs para sem.... oda-vissza játék...

Nincs jelen

 

#6973 2016-04-05 16:05

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia pt! Kicsit jobban belebújtam az IBS vs. antidepresszáns témába a napokban, 1-2 "elméletem" megerõsítéséhez/cáfolásához kérném a segítséged! Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan változott a hasfogásod sikeressége, mikor Coderit-N/Hydrocodin mellett SNRI/SSRI/SSRE antidepresszáns(oka)t szedtél? Hány antidepresszánst próbáltál így, és milyen sorrendben? És hogy a háziorvosod, pszichátered "jóváhagyta", vagy "magánakció" volt? :) Köszönöm!

Nincs jelen

 

#6974 2016-04-05 22:39

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A kérdés  nem nekem szólt ,de válaszolok.A házidokim annyira maradi hogy megsem próbálnék ilyeneket felíratni vele.
A dilidokim nagyon aranyos és hozzáértõ. Felírja nekem antidepit tudja hogy ibsre kell és mûködik is.Viszont semmilyen ópiát származékról hallani sem akar nemhogy felírni!

Szerkesztette: RealHero (2016-04-05 22:40)

Nincs jelen

 

#6975 2016-04-06 08:50

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szervusz RealHero! Köszönöm a Te válaszodat is. Arra lettem volna kíváncsi, hogy figyelembe veszik-e egyes antidepresszánsok és bizonyos ópiodidok, (pl. kodein, tramadol) interakcióját. A kodeint egy enzim, a CYP2D6 alakítja át aktív metabolitjává, morfinná. Bizonyos antidepresszánsok (fõleg az SSRI-k és az SNRI-k) különbözõ mértékben, de gátolják ezt az enzimet. A legerõsebb gátlók a fluoxetin és a paroxetin, középerõs gátlók a szertralin és a duloxetin, gyenge gátlók a citalopram és az escitalopram. Ezek ráadásul kb. 24 órás hatással rendelkeznek, így a hatásuk alatt szedett kodein nem tud, vagy csak lassabban tud morfinná alakulni. A kérdés azt hivatott volna megerõsíteni/cáfolni, hogy maga a kodein rendelkezik-e hasfogó hatással, vagy csak a bomlásterméke(i), illetve hogy az elhúzódó lebomlás jár-e egyéb, vagy fokozottabb mellékhatás(okk)al? Tramadol esetében a helyzet duplán rossz. Õ is ezen az enzimen metabolizálódik, ráadásul SSRI hatásokkal is rendelkezik, mely növeli a szerotonin szindróma esélyét. Egyes egyéb gyógyszerek együtt adása sem szerencsés antidepresszánsokkal (a fent leírt ok miatt), ilyenek pl.: cimetidin, tamoxifen, terbinafin stb. IBS szempontjából felfigyeltem a tianeptin hatóanyagú antidepresszánsokra (Anaptinex, Coaxil, Tialera). Hamarosan hosszabban is kifejtem, miért tartom szerencsés választásnak. Üdv.

Nincs jelen

 

#6976 2016-04-06 10:26

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Jó felvetés! Remélem akik érdemben tudnak segíteni neked azok fognak írni,hátha közösen többre jutnák mint dokik/Uram hölgyem ez a stressztõl van szöveg ,menjen haza és relaxáljon,holnapra el fog múlni/
Amúgy a Frontin-Venlagamma-Olanzapin hármasról mi a véleményed?Anyám ezeket szedi pánikbetegség/generalizált szorongásra. Szerencsére neki nincs ibs-e még ezek mellé

Nincs jelen

 

#6977 2016-04-06 10:56

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Akkor pár szót a tianeptinrõl, melyrõl én is csak most szereztem jelentõsebb tudást, egyrészt szaklapok, fórumok  böngészésével, másrészt szakemberi konzultáció útján. Gyakorlatilag teljesen ellentétesen viselkedik, mint a többi antidepresszáns, ugyanis fokozza a szerotonin felvételt, emiatt "megkérdõjelezi" a depresszió elméleteit. Valószínûleg depresszióellenes hatását úgy fejti ki, hogy növeli a dopamin metabolizmusát és a szerotonin újrafelvételt az agyban, emellett csökkenti az acetilkolin felszabadulását és megváltoztatja a glutamát receptorok (AMPA, NMDA) aktivitását. A kezelés folyamatos "stresszvédõ" hatású, mert a hippokampusz piramissejtjeinek elektromos aktivitását növeli, és felgyorsítja (a fõleg stressz miatt) sérült sejtek regenerálódását. A hangulatváltozásokra való hatása középút a nyugtató és a stimuláló szerek között. Gyakorlatilag nem hat az alvásra és az éberségre, nincsenek kardiovaszkuláris (pl. nehézlégzés) és antikolinerg mellékhatásai (pl. szájszárazság) és étvágygerjesztõ hatása sincs. Egyéb gyógyszerekkel (a MAOI-k kivételével) nem lép kölcsönhatásba. Igen jól hat gasztrointesztinális panaszokra, pl. IBS-D, vélhetõen úgy, hogy a szerotonint a bél helyett az agyba "irányítja", így különösen jó hasmenés miatti szorongás esetén. A hatás szorongás és depresszió esetén max. 1-2 hét alatt beáll, alkoholmegvonásban 1-2 hónap. Nem tartozik a függõséget okozó szerek közé, annak ellenére sem, hogy (alacsony) affinitású teljes agonista hatással rendelkezik a μ-ópioid receptorokon. Ezen hatásai miatt fájdalomcsillapító, görcsoldó, enyhe nyugtató és vérnyomáscsökkentõ, bélmozgást csökkentõ és (jóval a terápiás dózis fölött) eufórizáló hatású. Kutatások alapján hatásos fibromialgiában, asztmában, ADHD-ban és merevedési zavarban is. Orális adagolás esetén a csúcskoncentráció 1-2 óra alatt beáll, és a hatás 8 órán át tart, sajnos ezért is kell napi 3 X adagolni. Azért említenék pár negatívumot is! Több vezetõ országban (pl. USA, Egyesült Királyság) nincs is forgalomban. Szingapúrban, Oroszországban és Bahreinben már a fokozottan ellenõrzött szerek listájára került. 15 év alatt "csupán" 141 visszaélést jelentettek, ez a használók 0,1-0,3%-a. Egyes kutatások szerint fokozottabb májkárosító hatású, mint a többi antideresszáns, így ajánlott a májfunkció gyakori ellenõrzése. Izomrelaxáns hatása miatt gyengeségérzetet kelthet, de ez a mellékhatás hamar elmúlik, mert a szervezet alkalmazkodik a csökkent izomtónushoz. Természetesen az itt leírtakkal senkit sem buzdítok, hogy váltson, egyszerûen csak az eltérõ hatást igyekeztem megmagyarázni. Ráadásul a 7/a2 szerek listáján szerepel, így 90%-os támogatásra csak akkor rendelhetõ, ha a 7/a1 listán szereplõ szerekre nem reagál, vagy nem tolerálja a beteg. (A kedves fõrumtagok valószínûleg már "rég" túl vannak ezen.) Magyarországon a 90 szemes (30 X 1 X 3 = 1 havi) kiszerelés EU90 támogatással 3 néven (és sajnos áron) van forgalomban: Aneptinex 256 ft, Coaxil 1427 ft, Tialera 318 ft. Amennyiben az orvos a vényen nem jelöli, hogy nem helyettesíthetõ, Te magad is kérhetsz mondjuk a "drága" Coaxil helyett olcsóbb Aneptinexet. Kedves pt! Te, mint tapasztalt felhasználó, hogyan vélekedsz? Köszönöm! Vidám napot mindenkinek!

Szerkesztette: doCTor (2016-04-06 12:26)

Nincs jelen

 

#6978 2016-04-06 11:14

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves RealHero! A "diagnózishoz" jó lenni tudni a gyógyszerek adagolásának gyakoriságát és pontos mennyiségét, édesanyád életkorát, hogy szed-e más gyógyszereket és hogy van-e egyéb betegsége. Általánosságban annyit tudok mondani, hogy a Frontin a GABA neurális gátlásán át ható benzodiazepin származék, mely szorongásoldó, nyugtató-altató, izomrelaxáns és antiepileptikus hatású készítmény. A Venlagamma SNRI hatású antidepresszáns, vagyis hatását a szerotonin és noradrenalin visszavétel gátlásával fejti ki, de gyengén gátolja a dopamin újrafelvételt is. Az olanzapin antipszichotikus, antimániás, hangulatstabilizáló gyógyszer, mely a szerotonin és dopamin receptorok mellett muszkarin, adrenerg és hisztamin receptorokhoz is kötõdik. Nyilván okkal adja a szakorvos együtt ezt a három szert, valószínûleg a betegség erõssége/szélsõségessége miatt kell a 3 különbözõ támadáspontú szer együtt alkalmazása a lehetõ legkedvezõbb hatás eléréséhez. Neked és édesanyádnak is jobbulást kívánok!

Szerkesztette: doCTor (2016-04-06 12:27)

Nincs jelen

 

#6979 2016-04-06 21:44

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

doCTor!

Amikor elkezdõdött ez az egész a Diflucan kúra, a vesekõ és a sok no-spa után, nem tudtam mi a baj, nem szedtem semmit. Hasfogók eszembe se jutottak. Nem értettem a helyzetet. Gondoltam elmúlik. De nem, egyre rosszabb lett. és értetlenkedtem, nem tudtam mi van velem. Voltam fertõzõ osztályon, székletparazita vizsgálaton, végbéltükrözésen, allergia vizsgálaton, stb.......ahol szerintem mindannyian.

Elsõre a Coderit-N került képbe, ezzel el tudtam járni dolgozni. De ugye a "reverse" hatás miatt a "nem munkanapokon" meg rosszabbul voltam.

A fertõzõ osztályon írtak fel elõször frontint. Hát jó álmos voltam tõle, semmi eredménye nem volt, csak a Coderit-N segített ha dolgozni kellett, mert ez az egy dolog szüntette meg az "ideges belemet", mert én önmagamban nem voltam ám ideges. Leginkább a vizsgák elõtti stresszes állapothoz tudnám hasonlítani ezt, de sajnos már akkor is elõjött ha kiléptem az ajtón és át akartam menni a szomszédba, sõt, ha bejött a lakásunkba valaki, már attól rosszul lettem.

Persze volt közben Normix kúra, meg Dicetel, meg buscopan, no-spa......ami semmit nem ért.

Na itt jött a lépés, hogy akkor valami mást is próbáljunk ki, ez így tovább nem mehet és felkerestem egy pszichológust. Õ elsõre Dalsan-t írt fel 20 mg-osat. Ezt szedtem szépen. Elsõ 3 napban kicsit fejbekólintott álmosabb voltam a kelleténél, de kevésbé voltam rosszul. Bizakodó voltam, na meg ugye a placebó hatás.....jobban voltam tõle. Elindultam a mélypontról felfelé. A Coderit-N-t kevesebbszer kellett használni, de mint ha vesztett volna az erejébõl és ekkor elõjött ez a fura felpörgetõs mellékhatás érzet amit az effedrinnek tulajdonítottam. Alapjában véve ettõl az SSRI-tõl jobban voltam alapjáraton, de ha beütött a ménykû és elkapott egy nagy roham akkor így utólag visszagondolva, rosszabbul lettem mint egyébként lettem volna......próbáltunk adagot emelni felmentünk 40 mg-is, de ott meg már nagyon nem tetszett a mellékhatás (nehezen megjövõ orgazmus, késõbb merevedési probléma) és nem is használt a szer. Ekkor letettem, egyik napról a másikra. 1-2 nap megszédültem 1-2 alkalommal utána pedig rám törtek az érzések, sírás, nevetés, minden, ami eddig el volt kissé nyomva. Szóval így zárult az SSRI korszak. Ez után 9 hónapig semmi csak a Coderit-n, ha baj volt és ekkor már képbe került az enterobene.....nem is értem miért csak ilyen késõn, most már mindegy. De gondolom ahogy ürült kifelé az SSRI úgy jött vissza a probléma....így áprilistól-decemberig tartó idõszakban ismét lejtõn lefelé haladtam. Karácsony-Szilveszter rettenetes kínok.....

Ekkor jött az ötlet próbáljuk ki az SNRI-t, doki támogatta. Felírta az Olwexyát....na ugye ezt 3-5 napig ha szedtem, botrányos volt. Szájszárazság, álmatlanság, folyamatosan ismétlõdõ mániás dallamok a fejben......na ezt mondtam, hogy abba is hagyhatjuk amilyen gyorsan jött.....mert ha eddig nem voltam elmebeteg, akkor most tuti az leszek :D

Olvasgattam a neten, kutatgattam, ki mit szedett, vélemények....stb. És így jött képbe az SSRE, a Coaxil. Jókat írtak róla, azt mondták semmi érezhetõ mellékhatás, a szexuális életet nem zavarja, sõt fellendíti. Ismét dokihoz....mondom próbáljuk ki....azt mondta, jó gyógyszer....ha az eddigiek nem jöttek be, majd hátha ez. ez egy ilyen dolog, mindenkinek más a jó. Felírta. És azóta is ezt szedem.....tényleg nincs mellékhatás. Nem hirtelen, de szépen fokozatosan rak helyre. Viszont a másik kettõvel ellentétben nem levertség érezhetõ tõle az elsõ napokban, hanem olyasfajta felszabadultság érzés....mint mikor leugrasz egy fáról, vagy megörülsz valaminek, olyan feldobottság féleség. A frontin ezért is kell mellé az visszafogja kicsit, mert zavaró....legalább is nekem.....olyan felpörgetett állapot szerû, bár kevésbé problémásan mint az SNRI.

Szóval itt tartok. 8 év után. ennyit kísérleteztem ki magamon.
Végül is a két gyógyszerhiány jól jött, mert megállapítottam, hogy a Hydrocodin jobb mint a Coderit-N, és a Lopedium jobb mint az enterobene hatásra....

Jelenleg 3x1 coaxil, Frontin 3 óránként 0,25.....(így nem vág fejbe, de szépen nyugodt szinten tart, napi 5 db.), e mellé 1 szem lopedium ha dolgozok akkor reggelrõl, ha itthon vagyok akkor csak ha produkáltam valamit utána. Úgy veszem észre ez most a normális kerékvágásba tett. WC para eltûnt. Teljesen normálisnak érzem magam 1 hete. Remélem így marad.

Hozzá kell tennem, hogy most kezdem komolyan venni az ételintolarencia tesztemen lévõ sütõ és sör élesztõ problémámat és kerülök minden élesztõs dolgot. Lehet ez is sokat segít. Nagyon kenyeres vagyok egyébként.....meg imádom a péksüteményeket, fánkokat.....na ez most kiesik, meg a tejtermékek is. Kölesgolyót rágcsálok mindenhez....végül is nem is rossz, nem drága...sokáig elvan....finom is....olyasmi mint a kis pirított kenyérkockácska és a kukorica pufi közti átmenet.

Ha van még konkrét kérdés írd le nyugodtan, válaszolok amint tudok.

Nincs jelen

 

#6980 2016-04-06 23:32

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves pt! Köszönöm a gyors és õszinte választ. A tapasztalataidból azt szûrtem le, hogy nem csak elméletben, de gyakorlatban is "gyengül" a kodein (és / vagy a morfin metabolit) "hasfogó" hatása (is) olyan SSRI/SNRI-k egyidejû alkalmazása mellett, amik a CYP2D6 enzim gátlói. Pontosabban az elhúzódó metabolizmus miatt jóval kisebb a csúcskoncentráció. A Coaxilra ez nem igaz, sõt "kettõs" támadáspontú "hasfogó": szerotonin szinten is, és az ópioid receptorhoz való kötõdése miatt is. A Coderit-N-ben lévõ efedrin izgatószer, noradrenalin felszabadulást okoz, a preszinaptikus neuronok ráadásul nem képesek különbséget tenni az efedrin és noradrenalin között (kémiailag nagyon közel állnak egymáshoz), így részt vesz a visszavételi mechanizmusban. Ez a hatása miatt sem ajánlott SNRI/NRI szerekkel együtt adni, ráadásul megnõ a pszichózis, hallucinációk esélye is. A Hydrocodinban lévõ dihidrokodein a legerõsebb (hasfogó) hatású ópioid, ami még nem minõsül kábítószernek, és nem mellesleg nincs mellette efedrin. De hosszú távú kezelésre csak a loperamid (Lopedium) javasolt. Azért a Coaxil / Frontin / Lopedium trió jóval barátságosabb, mint mondjuk egy Dalsan / Hydrocodin duó. A napi 5 X 0,25 mg Frontin helyett esetleg megpróbálhatnál egy 1 mg-os retardot, az egyenletesebben fogná a Coaxilt (ha csak arra kell). További tünetmentes heteket, évtizedeket kívánok! A görcsoldókról még két dolog jutott az eszembe. Az egyik, hogy aki Buscopant szed (erõs görcsoldó), óvatosan tegye, gondosan ügyeljen arra, nehogy túladagolja mert delíriumot, halucinációt, bénulást és akár halált is okozhat! Az atropinnal rokon hioszcin nevû hatóanyag bizonyos növények pl. beléndek vagy maszlag erõs mérge. A másik dolog, ami még eszembe jutott, az a Troparin Combinatummal kapcsolatos: egyik hatóanyaga, a fenobarbitál a citokróm P450 enzim erõs induktora, így az ezen metabolizálódó gyógyszerek (elég sok ilyen van) lebontását fokozza, ezáltal hatásukat csökkenti, tehát nem célszerû egy idõben alkalmazni õket.

Szerkesztette: doCTor (2016-04-07 00:10)

Nincs jelen

 

#6981 2016-04-07 10:11

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A Buscopannál hány mg-ra gondolsz amikor azt irod hogy túladagolás?
Mert akkor arra figyelni fogok!
Én elég jól elvagyok vele,szedem is,szerintem egész jó görcsoldó,sõt Dr schuller János szerint akit én személy szerint az egyik legnagyobb szaktekintélynek tartok szerinte a legjobb az Ibs miatt kialakuló bélgörcsökre

Nincs jelen

 

#6982 2016-04-07 11:14

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves RealHero! Én is az egyik legjobb görcsoldónak tartom a hioszcin (vagy más néven szkopolamin) hatóanyagú Buscopan (Forte)t a Troparin Combinatum után, melyet a három különbözõ hatóanyag három különbözõ támadáspontja miatt vélek csak hatékonyabbnak. Egy nagy hátránya van, hogy nem nagyon kombinálható más gyógyszerekkel. Mindkét gyógyszerben atropinszármazék van, mely erõs méreg, de megfelelõen alacsony dózisban nagyon hatékony és viszonylag mentes a mellékhatásoktól. Buscopan esetén az ajánlott napi maximum 5 X 20 mg, fontos, hogy az egyszeri maximum ne haladja meg a 20 mg-ot, amit kb. 5 órán át nem szabad újra adni. Külföldön alkalmazzák nyáladzás, szem gyulladás, hányinger és tengeri betegség ellen is. Troparin Combinatum esetén az ajánlás maximuma 3 X 2 tabletta. Súlyos esetekben rövidtávon bevehetõ 3 X 3 is, vagy a stabilabb koncentráció tartásához kb. 3-4 óránként 1 tabletta. Így akkor szokták alkalmazni, ha inkább tartós, egyenletesebb, de "gyengébb" hatásra van szükség, nem pedig rövidebb, de erõsebb hatásra. A Buscopan hatóanyagát több országban illegálisan "vallatószerként" is alkalmazták, de a súlyos mellékhatások miatt leálltak vele. Kolumbiában (ahol a mentõk minden ötödik esete hioszcin mérgezés) a mai napig használják utcai rablásokhoz, szexuális erõszakhoz, ugyanis a szer egy adott dózisának hatása alatt álló ember beleegyezõ magatartást tanusít bármire, melyre ráadásul nem is emlékszik utána vissza. A másik kiemelkedõ eset Norvégiában történt, ott huszan kerültek kórházba hamis Rohypnol gyógyszer okozta pszichózis miatt, melyben hioszcin volt. Szép napot!

Szerkesztette: doCTor (2016-04-07 11:34)

Nincs jelen

 

#6983 2016-04-07 12:04

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszi!Ma is tanúltam valamit! Simán bedobtam belõle kettõt egyszerre azaz 40 mg-ot de ezek után csak egyet fogok belõle bevenni!
Vallatószer???Na akkor adok belõle a szomszédomnak párat,hátha elárulja hova tette  a seprümet!!!:))

Nincs jelen

 

#6984 2016-04-07 12:54

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A Buscopan jelenleg nagyon menõ, igen jól managelt termék, de (szerintem) "light-os" a mellékhatás listája, ráadásul a meglévõk nagy részét a forgalomba hozatal után írták bele, ezek "nem ismert" gyakoriságú: túlérzékenység, súlyos anafilaxiás shock, nehézlégzés, erythema, bõrkiütés. Ami biztonságosabbá teszi a szert, az az, hogy butilbromid sóként csak 3-8%-ban szívódik fel szájon át alkalmazva. A szakirodalomban leírtak már olyan esetet is, mikor valaki 400 mg-tól sem lett rosszul, de olyat is, hogy akár 10 mg-tól schockot kapott az illetõ. Aki az elsõ dózist jól tolerálja, valószínûleg a késõbbiekben sem lesz rosszul, de azért óvatosságra intenék mindenkit! Ráadásul kölcsönhatásba tud lépni bizonyos szerekkel (pl. triciklikus antidepresszánsok, allergia gyógyszerek, de még a tonik kininjével is), azoknak növel(het)i az antikolinerg mellékhatásait, dopamin antagonisták csökkenthetik a hatását, béta receptor izgatókkal együtt adva tachycardia (gyors szívverés) fokozó hatású lehet!

Nincs jelen

 

#6985 2016-04-07 21:06

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Doki: 2 kérdés: Dicsérted a tianeptin-t.Itthon milyen antidepiben van ez a hatóanyag?
Most úgy érzem nem igazán hat a venlafaxin a belemre.Pár napja megint érzem hogy gyorsult.Gondolkodom hogy emelem egy kicsit az adagod ideiglenesen aztán a többit majd meglátom hogy vagyok.
Viszont azt nem értem hogy úgy tûnik most a belemre nem hat de az összes többi tünetet ,amit antidepi okoz(Ideértve a pozitív és negativ hatásokat is) azok pedig megvannak.Ez hogy lehetséges?

Nincs jelen

 

#6986 2016-04-07 23:42

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves RealHero! A tianpetin Magyarországon Aneptinex, Coaxil és Tialera neveken van forgalomban.
A kérdés kiváló. :) Nehéz is lesz megválaszolni, de megpróbálom. Az antidepresszánsok hatása, a "depresszió elmélet" és az IBS is igen bonyolult dolog, õszintén szólva, csak találgatunk, hogy mitõl lehet. Az SSRI-k a visszavételért felelõs fehérjét gátolják, így a szerotonin nem hozzájuk, hanem a receptorokhoz kapcsolódik, így az agyban inkább a jobb közérzet felé, a bélben inkább a hasmenés felé indulnak a folyamatok. NRI-k esetében a visszavétel gátlás az agyban a jobb közérzet felé, a bélben a székrekedés felé hat. Ha ezeket "összeadjuk", megkapjuk az SNRI-t, pl. venlafaxin, amire az jön ki hogy agyban a jobb közérzet felé, a bélben meg hasmenés és székrekedés felé is indulnak a dolgok. De ezek a szerek nem úgy hatnak, hogy 50-50% bél-agy, meg 50-50% szerotonin-noradrenalin. Ha több szerotonin jut a bélbe, mint az agyba, akkor inkább hasmenés lesz, ha kevesebb akkor inkább székrekedés. Ha erõsebben dominál a noradrenalin visszavétel akkor székrekedés lesz, ha kevésbé, akkor hasmenés. De ezek mellett még a dopamin is bezavar, a táplálkozási szokások, ami egyénenként, de akár evésenként, sõt napszakonként változhat. A legtöbb antidepresszánsra ezért már egyszerre van ráírva mellékhatásként a székrekedés és a hasmenés is. A tianeptin a bél szempontjából tiszta sor: a szerotonin újrafelvétel fokozás székrekedést okoz, és az ópioid receptorokhoz való kapcsolódása is. Na de akkor mi a helyzet az aggyal? Mert az elmélet szerint ott most rosszabb közérzetet kéne okozzon a fokozott szerotonin visszavétel. A gyors dopamin metabolizmus és a glutamát receptorokra való hatás miatt mégis jobb közérzet alakul ki. De akkor ezek szerint meg mindegy hogy mi van a szerotoninnal, és bukott az egész eddigi szerotoninos depressziós elmélet. Arról nem is beszélve, hogy a kettõs hatás ellenére is van, hogy valakinek hasmenése lesz a tianeptin szedése alatt, bár ritkán. Ez aztán végképp "megmagyarázhatatlan." :) (A Buscopanra visszatérve, véletlenül sem akarok senkit sem elriasztani az alkalmazásától, sõt, én magam is használom ha kell, az egyik legjobb görcsoldó, de azért csak óvatosan...)

Szerkesztette: doCTor (2016-04-07 23:53)

Nincs jelen

 

#6987 2016-04-08 10:12

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Érthetõ volt köszönöm! Írtad hogy a Coaxilban is az van. Azért az nem mellékes hogy "Pt" is coaxil-t szed és egész jól van sõt azt mondja mellékhatása sincs.
Úgy voltam vele ha a Venlafaxin egyszer befuccsol és már nem hat,akkor cymbaltát fogok kipróbálni,mert sok jót hallottam róla ,de most inkább úgy gondolom inkább a coaxil-t fogom kipróbálni .
A coaxil is visszavétel gátló?Kerestem a gugliban a betegtájékoztatót ,de nem láttam benne.
Van még egy másik érdekes kérdés,majd megerõsíted "doctor" ha igazam van.
Kérdés adott,miért nem teszek egy próbát a Coaxillal és ha beválik szedem,ha nem akkor visszatérek a Venlagammához?
Azért mert úgy tudom hogy amennyiben abbahagysz egy bizonyos antidepit közben mást szedsz és vissza szeretnél térni a régihez mondjuk két hónap múlva akkor már az nem fog hatni egyáltalán mert megszakadt a folyamatos szedés.

Nincs jelen

 

#6988 2016-04-08 11:48

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves RealHero! A Cymbalta hatóanyaga, a duloxetin szintén SNRI (szerotonin noradrenalin visszavétel GÁTLÓ) mint a venlafaxin. A Coaxil hatóanyaga, a tianeptin SRE (szerotonin visszavétel FOKOZÓ). Tehát a két hatóanyag szerotoninra gyakorolt hatása ELLENTÉTES. A szerotonin bélre gyakorolt hatása miatt hasmenéses (IBS-D) esetekre inkább SRE-t, váltakozó hasmenés-székrekedésre (IBS-M) inkább SNRI-t, székrekedésre (IBS-C) inkább SSRI-t javaslok. De ez nem jelenti azt sajnos, hogy az agyra gyakorolt hatásuk is megfelelõ lesz. De érdemes tenned egy próbát. Az antidepresszánsok váltása nem egyszerû folyamat. Általánosságban elfogadott gondolat, hogy "kategória" váltáskor kéne tartani egy kimosási szakaszt. Ezt azzal magyarázzák, hogy mivel kb. 1-2 hét mire hat, ennyivel folytatódik is a hatásuk a leállás után, így ha ellentétes hatású szert szedsz, nem lesz meg a kellõ hatása. Na de az az új gyógyszer is 1-2 hét mire hat, tehát amúgy sem lenne meg. Ráadásul olvastam olyan szakorvosi elméletet is, amiben az van leírva, hogy a hatás 1 nap alatt beáll és el is múlik, csak az agy reagál rá ilyen lassan a "megszokás" miatt. Ez olyan mint az óraátállítás: nagyon jól tudod, hogy "ugyanakkor" kelsz, de az agyad mégis 1 órával késõbbnek/korábbinak érzi egy ideig, majd (szép lassan) megszokja az új rendet. A tianpetinrõl olvastam olyan tanulmányt, hogy fluoxetinnel együtt adva (ellentéstes hatású SSRI) is hatásos volt az egyéb támadáspontjai miatt. Én ezek alapján azt javaslom, hogy fokozatosan csökkentsd a venlafaxint (milyen készítményt szedsz és milyen dózisban?) a minimumra, ami napi 37,5 mg retard, vagy 25 mg azonnali hatóanyag leadású, és szünet nélkül válthatsz Coaxilra, de elõször csak napi egyel kezdj, és szép lassan lehet emelni, ha jól reagálsz rá. A Coaxil sajnos "csak" 8 órás hatású, de ez jó értelemben is kihasználható, ugyanis ha kb. ugyanakkor és ugyanannyit alszol, és ez 8 óránál kevesebb, akkor elég lehet a napi 2 X 1 is 8 óránként adagolva, de akkor az elsõ szemet rögtön ébredés után be kell venni. A Coaxilnál nem olyan fontos az egyenletes szint, mert gyorsabban bomló, de hamarabb ható készítmény mint az SSRI-k, SNRI-k nagy része, így 8 óránként alkalmazva is hullámzik a szintje, alvás közben meg úgysincs szükséged a hatására. De ha erre a napi kettõre még nem reagálsz megfelelõen, a napi három természetesen segíthet. De feltétlenül konzultálj a pszichátereddel, õ az állapotod pontos ismeretében fogja meghatározni az átállást és az adagolást, ha támogatja. Vidám hétvégét!

Szerkesztette: doCTor (2016-04-08 11:52)

Nincs jelen

 

#6989 2016-04-08 17:54

arnoldinjó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én 10 éve szedem a Buscopan-t puffadásos problémámra, napi 2X10 mg. Amit észrevettem, hogy a libidót valamelyest csökkenti. Mikor elhagyom pár napig  jobban kívánom a szexet. Sajnos három napnál tovább nem bírom kihagyni, ha nem veszem be úgy érzem szétszakad a belem. Elég drága, nyilván még nem járt le a licenc, csak egy cég forgalmazza ezt a hatóanyagot. Próbáltam Duspatalint is, az elsõ két nap mintha jobb lenne, aztán csak a gyógyszer ízét érzem mindenhol, elkezdtem izzadni, aztán abbahagytam. De hasonlóan jártam a többivel is (Spasmomen, Meteospasmil, No-Spa, Papaverin, Dicetel,) Külföldrõl esetleg nem lehetne rendelni(megbízható online patikára gondolok) hasonló gyógyszereket? (Buscopan). Már egy új autó árát elköltöttem gyógyszerekre kicsit már unom! :)

Szerkesztette: arnoldinjó (2016-04-08 17:58)

Nincs jelen

 

#6990 2016-04-08 21:23

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Realhero!

Nem vesztesz semmit a coaxillal. Én abbahagytam az olwexyát...mondjuk csak az a pár szem volt....és szinte 1-2 nap múlva kezdtem a coaxilt. szerintem ha te kihagysz egy hetet és rákezded nem lesz gond.....de majd a dokid megmondja.

Nincs jelen

 

#6991 2016-04-10 13:17

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves arnoldinjó! Külföldön sem olcsóbbak a menõ, recept nélküli szerek, és erre még rájönne a szállítás. Javaslom, hogy inkább figyeld az akciókat idehaza. A loperamid (Enterobene, Lopedium) szedõknek egy kis "segítség": a csúcshatás a bevételt követõen 3-5 óra alatt alakul ki, és a hatás 9 - 14 órán át tart. Üdv.

Szerkesztette: doCTor (2016-04-10 13:17)

Nincs jelen

 

#6992 2016-04-11 22:50

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A búza és a tej elhagyása, valamint esetemben az élesztõs dolgoké, azért tud kisebb csodát csinálni. Kicsit furi volt elsõre az extrudált abonet szeletek beiktatása a jó puha kenyér helyett, de jelentõs javulást érzek :)

Nincs jelen

 

#6993 2016-04-12 11:28

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én is elkezdtem szedni a tianpetint (Aneptinex, Coaxil, Tialera). Még korai lenne nyilatkozni ( 4 szem után), de eddig meglepõen jól mûködik. Gyakorlatilag azóta ismét normális székletem van, és nem hasmenés(ek). Remélem, hogy ez nem csak véletlen egybeesés. :) Azért, hogy ne legyen "túl szép" a story, kaptam hozzá pár mellékhatást, ami egyre gyengül szerencsére (elsõ szem eléggé megcsapott, harmadik után már alig éreztem ezeket (legalábbis egy részét): hevesebb szívdobogás (pulzust kicsit megküldte 60-70/percrõl olyan 80-90/percre), testhõmérséklet ingadozás (35,5°C-37,0°C, emiatt (néha) hol fázok, hol melegem van), ha lecsukom a szemem néha ilyen színes tekergõ izéket látok, néha bevillan egy-egy negatív "eshetõség", de inkább nyugtat, pontosabban passzívvá tesz a stresszhelyzetek ellen, de mellette "pörget" is, egyszerûen késztetést érzek, hogy tegyek ezt-azt. Meglátjuk hogy fog hatni hosszabb távon!

Szerkesztette: doCTor (2016-04-12 11:28)

Nincs jelen

 

#6994 2016-04-12 13:39

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én ezért szedem mellé a frontint, mert a pörgésbõl visszavesz. Nálam nem volt ezen kívül mellékhatás, bár pulzust és szívdobogást nem néztem, lehet ez a "pörgés" amit érzek és ellensúlyozok a frontinnal. Testhõmérsékletem az rendben van....volt is. Ha lecsukom a szemem akkor a frontintól alszok mint a bunda, esélyem sincs semmit látni, max jókat álmodok :D A bizonyos helyzetek iránti érdektelenség azt aláírom fennáll kicsit......könnyebben átsiklok dolgokon, nem "hatnak" meg annyira....mint normál esetben lenne.

Sok sikert hozzá ;)

Nincs jelen

 

#6995 2016-04-14 08:11

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

RealHero!
coaxilt nekem anno a gasztroenterológus írt fel. Kifejezetten az ibs bno-kódjára, mert hogy "arra való". direkt mondta, hogy kevesek közül ez az egyik, ami teljesen elfogadottan használatos az ibs-es betegek kezelésére.

Nincs jelen

 

#6996 2016-04-14 10:53

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Youlcsi: Köszi de már doctor forúm társsal kiveséztük ,hogy valószinûleg nem lenne jó nekem mivel visszavétel fokozó.Inkább Cymbalta lenne esélyes.
Jelenleg felemeltem a Venlagammát.Ma csend van :)

Nincs jelen

 

#6997 2016-04-14 13:04

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves RealHero! Én pont azt mondtam, hogy jó lenne Neked, és minden IBS-D-ben (IBS hasmenéssel) szenvedõknek. Az alkalmazási elõiratban is ez szerepel: "­Egyértelmûen hat a szomatikus panaszokra, különösen a szorongással és hangulatzavarokkal járó emésztõrendszeri panaszokra." Viszont nekem közben abba kellett hagynom, mert (ugyan a hasmenést szépen rendbe tette, de) rengeteg mellékhatás nagyon felerõsödött, gyakorlatilag már középerõs szerotonin szindrómám volt: nyugtalanság, fejfájás, hallucinációk, verejtékezés, gyengeségérzet, hidegrázás stb. Azt hittem itt a vég. Ilyen sz*rul még soha nem voltam. Úgy látszik nem csak az elhagyást, de a felépítést is fokozatosan szabad csak "elkövetni", illetõleg ezek után azt mondom, hogy váltásnál is érdemes kivárni az 1-2 hetet. Van valaki, aki ELSÕRE kapott tianeptint (Aneptinex, Coaxil, Tialera)? (Lehet, hogy elsõ szerként nem jó SSRE-vel kezdeni, mert drasztikusabban belebabrál a szerotonin szintbe.)

Nincs jelen

 

#6998 2016-04-14 17:18

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hát gyerekek ezek a mellékhatások nagyon durvák.Pt-nek dallam járt a fejében.Dokinak hallucináció(az is milyen durva már)Nekem meg ez ki akarok ugrani az ablakon mert húz a mélység.Hát milyen szutykok ezek??ÁÁ

Doki:Visszavétel fokozó és mégis jó hasmenés ibs-re?Ez már kezd  magas lenne.

Nincs jelen

 

#6999 2016-04-15 12:14

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves RealHero! Ez azért van, mert 1. a tianeptin fokozza a szerotonin újrafelvételéért felelõs fehérjék képzõdését, így azokhoz kapcsolódik inkább a szerotonin, mintsem pl. a bél receptoraihoz, így "nem tudja átadni" a "hasmenés indul" üzenetet. 2. Ópioid agonista hatása miatt is (hasonló módon fejti ki hatásást a Coderit-N-ben lévõ kodein vagy a Hydrocodinban lévõ dihidrokodein) csökkenti a bél motilitását. Mindhármunk példája mutatja, hogy a szervezet nagyon érzékeny az ingerületátvivõk "babrálására", mely esetenként drasztikus, akár életet veszélyeztetõ tüneteket is okozhat! (Még mindig nem vagyok jól, bár ma már "csak" fejfájás, enyhe szédülés és ritka hányinger kerülget. Tegnap például már azt hittem, hogy mentõt hívok magamra, olyan erõsen puffadtam, hogy már a hátam és a hasam is elviselhetetlenül fájt, és brutális, pulzáló hányinger is jött hozzá. Vidám hétvégét mindenkinek!

Nincs jelen

 

#7000 2016-04-15 14:15

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Mégsem hagytad abba a szedését?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB