#7001 2016-04-15 19:09

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

De, abbahagytam, csak a hatás a bevétel után még 12-15 órán át is tarthat, és utána is idõ kell a szervezetnek, mire újból megszokja az új rendet. Ez általában egy nap, de akár két hét is lehet sajnos! Mellesleg tök jó, hogy antidepresszáns, de ezek után most már akkor is "parázok", ha egyedül vagyok, nehogy akkor legyek rosszul. :) De ez nyilván majd teljesen elmúlik...

Szerkesztette: doCTor (2016-04-15 19:10)

Nincs jelen

 

#7002 2016-04-15 20:52

havastáj
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!
Én szeptember óta szedem a citapram 20, majd március elejétõl a citapram 30 mg os gyógyszert! A hasi pánik, hirtelen rosszullét majd hascsikarás, hasmenés elmúlt teljesen. A bélkorgás, bélkuruttyás és idõszakos hasmenés viszont nem.
A 25 kg os fogyásom szeptembertõl stagnál, 71 voltam szeptemberben most 70.5.
( Közbe volt 68,1 de 71.2 is)
Azt kell mondanom, hogy akármilyen káros hosszú távon az antidepresszáns, de inkább ez, mint a hasi rosszullétek.
Az a rengeteg tükör, MR, Ct, Hasi Uh, széklet calprotectin, havi laborok, kapszula endoszkóp (az összes vagyona a családnak)...stb minden negatív és én majd bele döglöttem. 9 gasztroenterológus és egyik sem tudott segíteni, csak a kreon 25000 et írták fel, meg ami még nagyon jó az Iberogast csepp. (tiszta gyógynövény) Ja és mostanában 1-2 tábla keseûcsoki, persze laktóztablettával, mert a laktózint. az megmarad egy életre.

Szóval, sztem kell az az antidepi! Megkérdeztem a pszichiátert, és azt mondta, ha ez nem fog segíteni, van olyan antidepi ami székrekedést és hízást okoz. Na nekem majd olyan kell :D
(azért a fiatalságom szépen ráment erre az IBS re)

Szerkesztette: havastáj (2016-04-15 20:54)

Nincs jelen

 

#7003 2016-04-17 21:14

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kíváncsi vagyok melyiket mondja majd ami székrekedést és hízást okoz :D

Nincs jelen

 

#7004 2016-04-19 12:43

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nagy a csend.Mindenki jól meggyógyult :)

Nincs jelen

 

#7005 2016-04-19 21:04

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

hát ha meg nem is, de ezzel a gyógyszerkombóval és az élesztós dolgok elhagyásával egész jól elvagyok mondhatni. A hydrokodinhoz nem kellett hozzányúlni jó ideje....

Nincs jelen

 

#7006 2016-04-25 11:24

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

sziasztok! csak gyors bejelentkezem, megléptem a nõgyógyászatról, mert nincs a telefonomon net... szóval szaladok is vissza, csak gondoltam, hírt adok én, akinek örök hasmenése van, nem fáj semmi, nem szed semmit, 6 éve szövettannal vétózták meg a bélbetegséget...

szóval hasfájás, ügyelet, sbo, sebészet konzílium, nõgyógy konzílium, választhatok, hova fekszem be... szombat óta vagyok, sebész a crohnra gyanakszik, mert területileg az appendix környéke, a term. ileum nyomásérzékeny. gasztro konzíliumra megyek még...
mindegy, mobdhatom, volt 6 nyugodt évem... a többi meg 1-2 napon belül kiderül.

Nincs jelen

 

#7007 2016-04-25 13:32

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Remélem minden rendben lesz "youlcsi" :)

Nincs jelen

 

#7008 2016-04-25 18:31

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Jobbulást Youlcsi! Várjuk a fejleményeket!

Nincs jelen

 

#7009 2016-04-26 13:46

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

sziasztok! ma hazaengedtek (jó, hát nem is volt miért a nõgyógyászaton feküdnöm tovább, annyi meg beléjük is szorult, hogy a bel-re nem pakolnak át). gasztrós szabin van, legalábbis akihez szerettem volna menni, így majd csak 13-án megyek hozzá. remélhetõleg addigra már felejtésbe merül a dolog...
de azért megijedtem. a sebész végül véleményben leírta, hogy az évekkel ezelõtt kizárt crohn a ludas a dologban. szóval szinte biztos, hogy egy tükrözésre számíthatok.
azért 3 nap koplalás után érkezõ maró epés hasmenés... hmmm :D minden sárgászöld, ami kijön belõlem :o

Nincs jelen

 

#7010 2016-04-27 10:13

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Jobban vagy már? Majd a gasztrós dokid hátha tud valamit érdemben kezdeni.Hány éve voltál utoljára tükrön?

Nincs jelen

 

#7011 2016-04-27 12:00

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

köszi, kissé nyomásérzékeny még, de megvagyok. laborom sokat javult még bent a kórházban, szóval idõ kérdése, hogy eltûnjön a kis maradék hasfájás is.
2 hét múlva kaptam csak idõpontot gasztróra. most az elsõ dokimhoz megyek, mert õ van helyben... aztán majd vele megbeszélem, hogy ha úgy adódik, akkor újra inkább Molnár Tamáshoz mennék tovább...

6 éve volt tükrözésem, akkor volt a látott kép is és a szövettan is lényegében teljesen negatív, sine morbo.

mindenesetre holnap már megyek dolgozni, mert nem bírom én ezt itthon így... csak szétb@szna az ideg :o

Nincs jelen

 

#7012 2016-04-27 21:20

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!

Én mióta komolyan veszem az étel intolerancia vizsgálat azon részét is ami nem ütötte meg a 60-as határértéket (elméletileg 0-60 közötti értékkel nincs baj), hanem mondjuk 46 körül volt (tehéntej termékek, búza, árpa, kóladió, szilva) és kerülöm az erõsen plusszos 90-es értékû sütõélesztõs és sörélesztõs dolgokat azóta óriásit javult az állapotom. Szóval megérte az 56.000-et kifizetni érte. :)

Eszem az extrudált glutén mentes abonet kenyeret, leginkább színhús felvágottakkal, sonka, tarja, ilyesmi. És persze mellé egyéb húsok, sült tojás, ilyesmi. Még majd próbálom bõvíteni....kisérletezek. De sokkal jobb az biztos. Hetek óta nem kellett hydrocodine és a rosszullét se kerülget.....

Nincs jelen

 

#7013 2016-04-29 02:36

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Errõl már írtam korábban...
A kenyér kényes és sokrétû téma, de a színhús felvágott, bármilyen egyéb jó minõségû hús, a tojás, a szalonna mind javít a helyzeten (epét ürít, ezért májat, hasnyálat javít, ezért koleszterin-háztartást javít, stb...)!
A zöldek megint más téma, egyénfüggõ. De kellenek, így mindenki kísérletezze ki magának! A mesterséges plusz vitaminoknak akkor van értelme, ha ezek mellé lehet bevinni...
Egy más nézõpont:

http://shop.builder.hu/etkezes-es-tapla … ZWQ0NDZmMA

Nincs jelen

 

#7014 2016-04-29 07:49

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

"... mind javít a helyzeten (epét ürít..."
és akinek már nincs epehólyagja?
3 éve azzal küzdök, hogy a korábbi hasmenésembõl egy sárgászöld epés nyákos trutyi lett, ami még ráadásul mar is :o

(pont elgondolkodtam a minap azon, ha tükrözésre kerül a sor, akkor ez a bazi sok csordogáló epe nem zavarja a képet? mert ezt ugye nem lehet kipucolni a bélbõl)

Nincs jelen

 

#7015 2016-04-29 12:26

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A doki majd elmondja mit látott vagy mit nem :D

Nincs jelen

 

#7016 2016-04-29 13:31

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

ettõl félek én is :D
ráadásul rájöttem, hogy tuti nem fogom megúszni a tükrözést, mert hát most kapott a kórház hiper-szuper vadiúj, legjobb, és ennél nincs jobb endoscopos tornyot... szóval biztosan lelkes a doki miatta :D
na, majd 2 hét múlva kiderül, mik a tervei velem.

Nincs jelen

 

#7017 2016-04-29 15:59

Marus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Új tag vagyok, s tulajdonképpen a testvérem miatt léptem be a Fórumba. Nagyon gyenge, nincs étvágya, 51 kg 168 cm magassághoz. Modulen IBD-t kell fogyasztania, 24 kanállal naponta. Eddig vízzel keverve itta, de egyelõre nem nagyon használ. Kefirrel próbálkozik még, de így is nagyon egyhangú, s mivel semmilyen ételt nem kíván, ezzel is küszködik. Tudna valaki tippet adni, milyen ételben, italban lehetne elkeverni? Hány részletben lenne a leghatásosabb, óránként pár korty/falat/ vagy inkább egyszerre többet? Elõre is köszönöm a segítõ választ... :-)

Nincs jelen

 

#7018 2016-05-01 02:23

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

youlcsi
Ha nincs epehólyag, az egy más tészta, eltér a normális emésztési folyamattól a dolog.
Erre nem akarok semmit mondani, mert semmi infóm és tapasztalatom nincs róla...

Nincs jelen

 

#7019 2016-05-01 09:54

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Marus! A Modulen IBD Chron betegeknek ajánlott kazein tartalmú készítmény, ami a tejfehérje lassan felszívódó összetevõje! Van egyéb olyan táplálékkiegészítõ, ami hasonló összetevõjû, de olcsóbb! A testvéred testtömegét szeretnétek egy kicsit felhúzni? Mi a pontos betegsége, és milyen állapotban van jelenleg?

Nincs jelen

 

#7020 2016-05-09 14:14

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok! Ez a diéta nagyon általános vagy van benne olyan amit nem ennétek? http://ibs-kisokos.hu/kisokos/dieta-seg … bs-ben.htm

Nincs jelen

 

#7021 2016-05-10 02:38

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hát nekem eléggé általánosnak tûnik...
Több olyan van benne, amit én simán ehettem, meg több olyan is, ami nem tett jót akkor éppen...
Ezt neked kell kitapasztalni, meg mindenkinek magának. Ezt nem ússza meg senki sajnos...

Én a rendszeres glutamin bevitelt javaslom (saját tapasztalat), valamint ami a legfontosabb: zsírt (tojás, vajas/zsíros kenyér) reggelire!
Ezzel egy idõben kötelezõen multivitamin, halolaj, D3, C vitamin, cink.

Olcsó és jó:
http://shop.builder.hu/glutamin/full-fo … 0-gr-p8381
http://shop.builder.hu/multivitaminok-s … -tab-p3634
http://shop.builder.hu/c-vitamin/body-b … kap-p12246

Ezek pedig 15% kedvezménnyel vihetõk törzsvásárlóknak (éves adagok!):
http://www.naturvitamin.hu/pharmekal-he … p-163.html
http://www.naturvitamin.hu/pharmekal-he … p-407.html

Hosszú szenvedések és kísérletezések után megítélve szerintem ez az alapja a dolognak. Aztán fél év/egy év múlva lehet tanakodni a továbbiakról, ha még nem stimmel valami, de szerintem javulásnak kell lennie! Meggyõzõdésem, hogy a gondok fentrõl kezdõdnek, alulról nem annyira hihetõ... Ha felül javítod a rendszert rendes kajával és hozzávalókkal, annak lefelé is lesz hatása, csak ki kell várni. Nálam ez közel 3 év volt! Meg persze a jobb kaja mellé a vitaminok és egyebek ára. De NEM voltam dokinál.

Hogy az egész zsírháztartás (jó zsírok hiánya!), koleszterin (gyógyszerek felborító hatása), érrendszer, máj-epe mizéria mennyire befolyásolja az egészet, arról van még teóriám, de errõl esetleg csak privátban...

Nincs jelen

 

#7022 2016-05-10 11:23

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

orvoshoz készülvén kezembe akadt az utolsó ambuláns lapjaim egyike... és felmerült a kérdés: vizsgáltak konkrétan mikroszkópos colitisre is valakit?
nálam szóba került, de végül nem került rá sor, mert teherbe estem, és nem mentem vissza... de most olvsok néhány tanulmányt, cikket, stb, amik azóta jelentek meg, és hááááát itt-ott magamra ismerek (kivéve a betegek általános életkorát)

Nincs jelen

 

#7023 2016-05-12 23:03

havastáj
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Igen, nekem vettek szövetmintát júniusban a rectumból is microskopikus colitis, és amiloidozis kizárására is, plussz a terminális ileumból a crohn kizárására is és negatív lett minden. Sino morbo pathologico.

Nincs jelen

 

#7024 2016-05-13 13:09

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

köszi  választ.

fél óra és lebattyogok a gasztróra... még kicsit él a remény, hogy csak beszélgetünk egy jót, aztán meg csak hazamegyek :D

Nincs jelen

 

#7025 2016-05-14 01:20

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nincs jelen

 

#7026 2016-05-14 14:44

havastáj
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Most én is cefetül vok pár napja, a szokásos hidegrázás, hõemelkedés, hasmenés, gyengeség..... most újból járjam végig a köröket, tükrözések, mr, kapszulaendoszkópia? Errre már abszolut nem maradt pénzem..... jajjj bakker elegem van. Végre sikerült híznom és most újból fogyok. Azt hittem vége a kínlódásoknak. Jajjj ez így nem élet. Vagy a citapram már nem hatna? Ùjat kellene iratni?

Nincs jelen

 

#7027 2016-05-14 21:30

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Vírus van most. Körülöttem mindenki vagy fosik, vagy náthás, vagy levert, fáradt, hidegrázós, gyenge...
Rajtam rengeteget segített az ételintolarencia vizsgálat által kimutatott ételek elhagyása.
Bár mivel 226 élelmiszerrõl van szó, néha beesik egy olyan nem vizsgált étel ami kicsit ront a helyzeten.
De elmondhatom, hogy sokkal jobban vagyok.

Hajnal 3 ébredés.....mint ha bogár mászkálna fülemben. Éles fájdalom. Fülpattogás.
35 éve nem volt begyulladva a fülem, de komolyan mondom elõször valami bogárra gondoltam.
Õsi praktika szerint melegítettem szövet zsebkendõbe tekert sót és melegítgettem a fülem + bedobtam egy cataflamot, hogy a fájdalmat csillapítsa és némileg a gyulladást lehúzza.
Próbáltam nyelni, fejet rázni, valahogy kiszedni a feszítõ folyadékot......kb. fél óra fül melegítgetés és fej rázás után megpattant és kijött jó pár csepp véres víz szerû folyadék. Persze utána a fájdalom megszûnt. De termelõdik újra, úgy érzem. azóta még egyszer ürült....ekkor már inkább csak víz szerû folyadék.
Érdekes, mert nem ment bele a fülembe víz az biztos. Viszont 3 napja gyenge vagyok és fáj a torkom is.
Utána olvasva ez tökéletesen megfelel a középfültõ gyulladásnak, amit vírus és baktériumok okoznak.
Szóval "van valami a levegõben" :D

Jobbulást nektek is!

Szerkesztette: pt (2016-05-15 06:02)

Nincs jelen

 

#7028 2016-05-15 08:41

BLENDI
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves DoCtor.

Kíváncsi lennék, hogy az alábbiakban mi a véleményed, esetleg a tanácsod. Több mint 10 éve gondoznak IBS-sel, ami konkrétan baloldali bordaív alatti fájdalomban, görcsölésben nyilvánul meg Nos a fájdalom csökkentésére különbözõ fájdalomcsilapítókat írtak fel, vagy javasoltak: ezek: Nospa, Duspatalin, Dicetel, Apranax,  Mydeton, Buscopan.
Igen ám csakhogy az a bajom ezekkel a gyógyszerekkel, hogy nem hatnak, azaz nem csökkentik a fájdalmat illetve nem szüntetik meg. Tehát abban szeretném kérni a segítségedet, hogy a véleményed szerint miért nem hatnak ezen gyógyszerek, illetve, hogy helyettük milyen fájdalomcsilapítót javasolsz.

Nincs jelen

 

#7029 2016-05-15 10:11

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves BLENDI! Az IBS betegség tulajdonképp egy "fikció", csak ugye mennyivel jobban hangzik, hogy IBS-ed van, mintha azt mondanák, hogy nem tudják mi bajod van. Emiatt nehéz is kezelni, hisz nem tudjuk pontosan, hogy mire is kell hatni. Általában a fokozott bélmûködés miatt az izmok (is) szoktak fájni, amire fõleg görcsoldókat írnak fel, nem fájdalomcsillapítót, ami sokszor nem elég magában. Ráadásul a stressz okozta IBS gyakran valamilyen hasi betegségben is visszaköszön, pl. kezdõdõ gyomorfekély, amire nem tesznek jót a nem szteroid gyulladáscsökkentõk. Tapasztalom szerint mindenkinél egyénileg kell rájönni, hogy mi hat neki a legjobban. Én (személyes tapasztalat szerint is) görcsoldóból a vényköteles Troparin Combinatum-ot javaslom, viszonylag olcsó, erõs, kombinált hármas hatású görcsoldó készítmény. Ha jelentõs puffadás is társul a fájdalom mellé, Degasin kapszula vagy Espumisan emulzió is mehet. Ha hasmenés is gyakran bejátszik, el lehet gondolkodni gyenge-középerõs ópioidokban is. Ezek jelentõsen lassítják a bélmozgást, így egyrészt erõsebben fogják a hasat, mint a receptnélküli társaik, másrészt erõsebb fájdalomcsillapító hatással is rendelkeznek, melyet nem helyileg érnek el, hanem bizonyos agyi receptorok "becsapásával", és emellett a szorongást is csökkentik. De ezek kétélû fegyverek, tartósan nem szabad alkalmazni õket. De egy jól kiválasztott antidepresszáns is jelentõsen segíthet, ha "pánikolsz" is, elsõ körben akár napi 2 X 0,25 mg alprazolám (pl. Xanax). Összefoglalva: elõször javaslom a Troparin Combinatum görcsoldót kipróbálni. Ha ez önmagában nem elég, meg lehet próbálni mellé/helyette egy vénynélküli NSAID-t. Erre a gyomor szempontjából a legjobb a paracetamol hatóanyagú szerek, de azok túlzott bevétele (tartósan napi 8 db fölött) májkárosodást is okozhat! Quarelin tabletta is jó lehet, fõleg fejfájásra adják, de görcsoldó és NSAID kombinációja. Harmadik lépcsõben gyenge ópioidok (NSAID-vel keverve), pl. Tabletta Antidolorica vagy tramadol. De ha inkább székrekedésed van, vagy nem ajánlott szedni, vagy kell mellé valamilyen hashajtó is. Viszont a Troparin Combinatum egyik hatóanyaga, a fenobarbitál egy CYP2D6 enzim inhibitor, így az ezen enzimen lebomló ópioidok szintjét befolyásolhatja! A tramadolt nem szabad együtt szedni szereotonin szintre ható szerekkel, pl. SSRI/SNRI antidepresszánsokkal. De a receptköteles termékek írásánál ezt majd figyelembe veszi a háziorvosod. Általánosságban az orvosok nem nagyon szeretnek ópioidokat felírni, és sajnos amiket én ajánlok sem garancia, hogy be fognak válni. További kérdéseiddel is keress nyugodtan akár privátban is! Jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#7030 2016-05-15 15:39

BLENDI
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Tisztelt DoCTor !  Köszönöm szépen a válaszod. Azonban továbbra is tudatlan vagyok. Azt írod, hogy az IBS. egy fikció. Az rendben van, de akkor miért vannak baloldali bordaív alatti görcseim. Tehát akkor fikció nem lehet mert valóságban fáj. DE ! Azt nem tudom, hogy mi fáj. ugyanis, pld hasi ultrahang alkalmával mikor a doktornõ rányomta a fejet, mondom neki, hogy na ott fáj. Igen ám de ott meg nincs semmi. / hál Istennek./ Igen ám de akkor mi fáj ? Feltételezték és én is, hogy a levegõ vagy gáz okozhatja, ezért mikor fáj vagy elõtte is napi rendszerességgel bevettem a meteopasmylt, vagy a degasint, semmi. Illettve van mikor hetekig nem fáj, és van mikor mindennap begörcsöl. Azt mondod stressz. De van olyan hogy tornázok reggel és érzem, hogy befájdul, na ekkor egész nap fáj. vagy pld a kertben dolgozgatok és befájdul, ekkor mitõl lennék stresszes. Írom, hogy mikor mit eszek semmiféle összefüggést nem vélek felfedezni.Aztán ultrahangon kisebb felhabzásokat láttak / hogy ez mitõl van nem tudom mert irodalmat nem találok hozzá / ezért növeltem a rostanyag bevitelt, de semmi változás. A probiotikumok szorulást okoznak úgy, hogy azokat is csak úgy tudom szedni, hogy pld 2-3 naponta 1 adagot veszek be. / nem-e tudsz olyan probiot ami nem okoz szorulást / most éppen a progastro 825-öt szedem,  de szedtem már floraliv-et,  amely elõtt normaflort / ez meg egyébként hasmenést okoz /. Aztán azt nem értem hogy ha a stressz okozza, akkor a kezelõ orvos miért nem ír fel valami gyógyszer arra ? Egyébként én is gondoltam rá szedtem is enyhébb nyugtatót, csak ilyen gyógynövényest, de az sem használt. Tehát röviden, a mûszeres vizsgálatok nem mutatnak eltérést / hála az Úrnak / azonban nem rendszeres idõközönként bal bordaív alatti, eszméletlen fájdalmaim vannak, görcsöl, a gyógyszerek nem hatnak, egyedül az szokott használni, ha lefekszek és masszírozom a fájó részt,  OLvasva a többieket azonban még szerencsésnek érzem magam, hogy csak ennyi panaszom van Mindenkinek jobbulást és jó egészséget kívánok.

Nincs jelen

 

#7031 2016-05-15 20:19

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves BLENDI! A fikciót arra értettem, hogy ezt az állapotot egy konkrét betegségnek nevezzük, nem azt mondjuk, hogy nem tudjuk mi baja a betegnek. De ha a labor leleteid jók, voltál hasi ultrahangon, esetleg tükrözéseken is és nem találtak semmit, akkor érdemes pszichátriai oldalról (is) megközelíteni a problémát. Ez most nem azt jelenti, hogy te pl. pánikbeteg vagy, de egy enyhe nyugtató vagy antidepresszáns segíthet, könnyíthet a fájdalom "megélésében". Érdemes odafigyelni a táplálkozásra is. Májad, hasnyálmirigyed és epédet vizsgálták? Ha a pre/probiotikumok szorulást okoznak, lehetne egy bakterológiai profilt is nézetni, esetleg laktóz és/vagy laktulóz tesztet is. Hogy konkrétabbat tudjak mondani, tudnom kéne a korod, nemed, táplálkozási szokásaid, fizikai állapotod, aktivitásod stb. Akár itt, akár privátban keress meg, ezek ismeretében hátha okosabb leszek. Illetve látnom kéne a labor értékeidet is. Jobbulást!

Nincs jelen

 

#7032 2016-05-16 11:32

vasmacska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok. Szeretném megírni én is a történetem. Sokat olvastam a fórumot az utóbbi években, hátha kapok valami ötletet a gyógyuláshoz (pár dolgot ki is próbáltam). 17 éve vagyok ibs beteg, a hasmenõs változatból. A középiskola utolsó évében kezdõdött, mikor egy vizsgára kellett utaznom a szomszédos városba, rám jött a hasmenés a pályaudvaron, és vagy 5-6-szor mentem el wc-re, ami azért is volt kínos, mert a kulcsot állandóan a büfébõl kellett kikérni, és a személyzet röhögött a helyzeten. Ebbõl egy nagyon nagy félelmem alakult ki az utazással szemben, és bár próbáltam azért valamennyire ugyanúgy élni az életem, ha választani lehetett, hogy menjek valamerre vagy ne menjek, inkább azt választottam, hogy nem megyek. Elkerültem aztán egyetemre, ahol megjelentek lassan a pánikbetegség tünetei is. Elmentem gasztroenterológushoz, aki egy alapos kivizsgálás után azt mondta, hogy pszichoszomatikusak a tüneteim, menjek el pszichológushoz. Én csak bámultam, hogy ez komoly? Hasmenéssel menjek pszichológushoz??? Azt sem tudtam mi az a pszichoszomatikus tünet….Nem mentem, mert nem éreztem úgy, hogy ez a dolog pszichológusra tartozik, meg fõleg azért nem, mert nem akartam, hogy bolondnak nézzenek :D. A vizsgaidõszakban kaptam a háziorvosomtól a pánikrohamokra Xanaxot, amit kb. két hétig szedtem, aztán letettem, mert úgy éreztem magam tõle, mintha gumiasztalon járnék. Elmentem inkább agykontroll tanfolyamra, ami annyit segített, hogy a pánikbetegség tünetei kezdtek elmaradozni, és már 8-9 éve, hogy nem is jelentkeztek. A napi reggeli 5-6, meg esti 2-3 hasmenés viszont megmaradt.  Rettegtem az utazástól, és nagyon begubóztam a lakásba, szinte csak dolgozni jártam el, napi 3 hasfogóval. Közben agykontrolloztam, és sikerült lecsökkentem a hasmenések számát reggeli 2-3-ra, és nagyjából egy hasfogóval el tudtam boldogulni egy nap, ha este nem kellett mennem sehová. Változást az utóbbi másfél év hozott igazán. Bár nem mutatott ki allergiát semmire a teszt annak idején, elhagytam a glutént az étkezésembõl. A többi változtatást megpróbáltam lelki szinten elérni. Megismerkedtem a FasterEFT módszerrel (ennek alkalmazását ingyen mindenki rendelkezésére bocsátja a kitalálója a youtube csatornáján/healingmagic/, nagyon sok videót magyarra fordított egy lelkes kis csapat), ez is segített a félelem elengedésében, és még két könyv (hozzáteszem rengeteg ilyen segítõ könyvet olvastam el, igazán egyikkel sem értem el eredményt), az egyik Eckhart Tolle: Új Föld címû könyve, a másik pedig Katie Byron: Négy kérdés címû könyve. Ahogy elkezdtem megfigyelni magam és a gondolkodásom rájöttem, hogy majdnem folyamatosan összeszorított állkapoccsal élem a mindennapjaim, és tudatosan elkezdtem elengedni minden alkalommal amikor sikerült megfigyelnem, hogy megint ezt csinálom. Emellett megfigyeltem a gondolkodásom is. A kettõ együtt oda juttatott jelenleg, hogy ritkábban jelentkeznek a tünetek, sokkal többet utazok, sokkal nyugodtabban, nem félek már kilépni a lakásból. Kb. 2-3 naponta veszek be hasfogót, mert teljesen azért a gyógyszertõl nem tudtam megszabadulni, de ez elég is arra, hogy vagy 2-3 napra megállítsa a hasam, és normális emésztésem legyen. Lehet, hogy menne nélküle is, egyelõre ezt még nem mertem kipróbálni, még egy kis félelem van bennem. De ahhoz képest, amilyen volt az életem 3-4 évvel ezelõtt, vagy az ibs felbukkanásakor, nagyon nagy a változás, ezért is szerettem volna megírni a történetem, hátha valakinek segítek ezzel. Nem tudom, hogy valaha meg tudok-e szabadulni ettõl az egésztõl, tulajdonképpen mindegy is, mert arra rájöttem, hogy bár mindennap azon gondolkoztam, hogy miért éppen én, és ezzel nem lehet együtt élni, ahhoz képest 17 éve elég szépen sikerült együtt élnem ezzel az egésszel :D, bármennyi félelmem és kellemetlenségem is volt. Szóval ez az én történetem. Remélem segíthet azoknak, akiknél szintén nem tudnak semmit kimutatni, de mégsem lesznek jobban bármit is tesznek, szednek, stb.

Nincs jelen

 

#7033 2016-05-16 14:45

Mimi03
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!
Tegnap találtam rátok és nagyon megörültem, hiszem én úgy veszem észre, hogy egy IBS-es embert csak egy másik IBS-es tud igazán megérteni.
26 éves vagyok és már 6-7 éve szenvedek tõle, bár csak 2 éve "diagnosztizáltak"..Egy drasztikus fogyókúrával kezdõdött,ami annyira leépítette az immunrendszerem, hogy ez lett belõle. Igazából a sorozatos hasmenések és ételintolerancia miatti szintén hasmenés miatt már elkeseredésembe a tükrözésbe is belementem, hátha többet tudok meg és segíthetnek, de nem így lett. Az orvos csak annyit közölt, hogy igen, ez valószínû IBS.. megkérdeztem,hogy esetleg valami tanács, gyógyszer, kezelés vagy BÁRMI segítség.. a válasza csak annyi volt, hogy ezt csak maga tudja agyban helyrerakni és pont. Véget ért a beszélgetés a semmivel sem lettem okosabb.

Nálam a kevert IBS játszik, de inkább a hasmenéses variáció túlnyomó többségében. Fél éve szültem és most itt van egy pici baba aki minden idõmet igényelné, de anya minden evés után a wc-re szaladgál..Szeretném élvezni ezt az idõszakot,de az IBS nem igazán hagyja..

Ámulok és bámulok a sok gyógyszeren amiket ti is szedtek. Mivel nekem segítségem nem volt, így elkezdtem a Normaflore-t szedni,ami jó is volt (egy darabig)..most már csak akkor használ ha beveszem és nem eszem semmit utána. A szén tabletta is az elején bevált,aztán már arra sem számíthatok. A kamilla tea sokszor megnyugtatja a hasam, így ha menni kell valahova akkor elõtte kamilla-normaflore - esetleg széntabi kombináció, de enni még így sem merek. Terhesség elõtt az Enterobene-t szedtem,ami tényleg jó volt,de amíg szoptatok,addig ezt sem lehet... kinéztem már a Duspatalint, de azt sem lehet még...
Olvastam, hogy a grapefruit csepp és az oregáno olaj is sokaknak segített, úgyhogy ez a következõ kísérlet, hátha... :)
Van közületek,aki próbálta már?
Na meg persze a diéta... kerüljük ami problémát okoz... de ha hasmenéses idõszakban vagyok, akkor MINDEN problémát okoz, ha épp tünetmentes vagyok, akkor ehetek bármit,attól sem lesz semmi bajom..akkor hogy is van ez?

A fizetõs ételallergia tesztre még gyûjtök :) Nem semmi, hogy mennyi pénzt elkérnek egy tesztért,de hát szerintem ti is mindent megadnátok, csak hogy jobb legyen egy kicsit.

Tünetmentes szép napot :)

Nincs jelen

 

#7034 2016-05-16 20:00

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én is sokat enterobenéztem, mert olcsó. Viszont a lopedium jobban hat és hosszabban, kicsit drágább de megéri.
56.000 az ételintolarencia teszt, de megéri bizony..... ;)

Nincs jelen

 

#7035 2016-05-18 10:24

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kis izgalom vizsgaidõszak és máris érzõdik hogy felborul minden de ha beleszarok mindenbe helyrejövök :) Egyébként meg én nem akarok a régi lenni mert sokkal egészségesebben élek :D Mentálisan erõs vagy a stresszet jól kezeled ez a szar békén hagy hidd el.

Nincs jelen

 

#7036 2016-05-20 07:55

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Középfültõ gyulladás + antibiotikum. Tisztít rendesen XD

Nincs jelen

 

#7037 2016-05-24 09:25

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok, rég jártam erre, valahogy nem volt rá szukségem, de most ujbol itt vagyok :( sajnos... az egyik legfontosabb kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy fizikálisan semmi bajom, tehát se chrohn se collitise semmi ilyenek, sima IBS de a hasmenésem kivul még gorcsos fájdalmaim is vannak, meg egyáltalán gyskran fáj a hasam, vagy ha már fáj és gorcsol akkor az valoszinusíti, hogy valami más is van a háttérben, mint csak a stressz?

Meg még az is érdekelne, hogyha ezekbol a komolyabbakbol van valami, akkor azt "nyugalmi" idoszakban is ki tudjak mutatni? mert most fáj, gorcsol, hasmenés minden van, na, de mire idopontot kapok, akkora ugye jo esetben elmulhatnak a tunetek és az esetleges gyulladás is nem?

Nálam az utazás az alapveto probléma azt most úgy odlottam meg, hogy lakhelyet váltottam (pontosabban hétkoznap albérletben lakok, sajnos egy lakotárssal osztozom a lakáson 2 kulon szoba, de nekem ez valahogy így is gond, ha otthon van azon idegelek, csak ne most kelljen WC-re mennem, tudom, hogy gáz, de..) így a munkahelyemre most gyalog tudok járni, olyanyirra, hogy hétfo reggeltol péntek estig semmilyen széklete sem volt, (hétkoznap albérlet, hétvége otthon).. ez így mnet kb 3 honapig, magam sem hiszem el, ha nem velem torténik... de most tortént egy kis stressz sok minden osszejott erre a hétre és bumm tegnap ota hasmenés a legdurvább csak mennyiségre nem sok, tehát híg, de nem literszám... tegnap délelott 2x ma szintén már 2x de folyamatosan fáj a hasam, de hasfájás az nálam nem új, gyerekkorom óta van, már nem tudom, hogy ez most annál rosszabb vagy hasonlo, gyerekkoromban mindig a szelek miatt fájt, de olyan szinten, hogy atya ég aztán jobb lett a szelek távozásával és gyerekkoromban mindig székrekedésem volt sose hasmenés.. szóval sokat szelesedem, nem érzem, hgoy ételfuggo. LRégebben 1x max 2x ment a hasam aztán ok volt, de most valahogy úgy ézrem, hogy még fogok rohanni a WC-re

koszonom

Szerkesztette: akombakom (2016-05-24 09:55)

Nincs jelen

 

#7038 2016-05-24 12:44

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ez ilyen, így mûködik. Sajnos. Ha nyugi van akkor elvagy. Ha jön a szorongás az ismert problémától (pl:jajj csak be ne fossak a buszon, jajj csak ne akkor kelljen menni wc-re mikor idegenek vannak itt) akkor futás van, hasmars. Olyan mint a vizsga elõtti stressz. Csak nálunk a wc stressz van jelen. Közre játszik ebben a nyilvános wc-k megszûnése, az, hogy sok városban boltokban sincs wc. Sokan olyan munkát végzünk ahol nincs wc, nem tudja elvégezni a dolgát az ember. Szerintem a probléma ebbõl fakad. Ezt kellene kiiktatni az agyból, hogy ne féljen ettõl......csak marha nehéz.

Nincs jelen

 

#7039 2016-05-25 07:37

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

szerencsére 20 évesen nem estem teherbe, most meg már rá se tudnék gondolni, hogy iylen állapotok mellett egy új életet vállaljak be, ezért vagyok meglepodve az itt íro casjokon, hogy ilyesmi megfordul a fejukben, sot  a tobbség rá is áll, hát én aztán semmiképpen nem vállalnám, az IBD vagy IBS vagy akármelyik másik diagznozis kizárook

Nincs jelen

 

#7040 2016-05-25 09:04

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

terhesség alatt általában hormonok miatt megszûnik, csak sajnos utána visszatér ez van Én megfogom növelni a leszarom tablettám dózisát és kerülöm azokat a kajákat amiket nem bírok. Nincs más megoldás az élet kemény nekünk meg kell változni fejben és minden tekintetben akkor tünetmentes lehetsz. (mindemellett sajnálom hogy itt tart az orvostudomány de mi már ezzel éljük le az életet)

Nincs jelen

 

#7041 2016-05-25 10:37

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

akombakom!
terhesség és szoptatás összesen 2 éve alatt szinte alig volt bajom. lényegében 1-1 nap vagy hét hébe-hóba.
ahogy a gyerkõc abbahagyta a cicilést, jött vissza a hasmars, csak most már legalább pm-alulmûködéssel karöltve (ami érdekes, mert az meg elvileg ugye székrekedést okoz, meg hízást is, ami köszönöm szépen, elég volt már... és hiába a gyógyszer, semmi nem változik).
most is a gasztrós abszolút támogatja az esetleges terhességet. elsõ körben ezért lesz csak rectoscopia... tekintettel a pozitív családtervezésre, nem csinálunk egyenlõre ct-t.

amúgy jófej volt a gasztrós. nála nem voltam már vagy 8 éve... azt mondja, vannak ilyenek, mint én, akik csak úgy betegek lesznek, nem reagálnak semmilyen gyógyszerre, és sosem derül ki, hogy mi is a bajuk...
köszi :o

Nincs jelen

 

#7042 2016-05-25 10:54

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Akkor ez a megoldás youlcsi! Sok-sok gyereket kell szülnöd, ha állandóan terhes vagy akkor garantált a folyamatos tünetmentesség! ;)

Nincs jelen

 

#7043 2016-05-25 11:47

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

óóó, pcos-sel és most már pm-alulmûködéssel ez nem olyan egyszerû... ha az lenne, akkor már réges rég nem egy kisördög lenne otthon.

Nincs jelen

 

#7044 2016-05-25 20:13

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

yolcsi Peeti .. az ok, hogy terhesség alatt jobb lett a helyzet (de akkor antibébi szedése miért nem használ?) illetve a kérdés arra vonatkozott, hogy utána, hogy mertétek bevállalni, fel si kell nevelni, a terhesség csak 9 honap az valahogy eltelik, na de utána ide vinni oda vinni jonnek a gondok-bajok.. és azt hasmars mellett oldani szeirntem lehetetlen.. arra utlaok, hogy most itt ugrálni mellettem egy-két gyerk, akikrol gondoskodnom kell akkor tényleg nem tudom mit csinálnék...

Szerkesztette: akombakom (2016-05-25 20:13)

Nincs jelen

 

#7045 2016-05-25 20:39

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szerintem ez a szarság egy huszadrangú dolog. Ha megtudod adni neki a stabil anyagi hátteret, jól mûködõ harmónikus párkapcsolatban vagy és van egy tágas kertes házad…minden happy akkor jöhet a gyerkõc.
Nem fognak azzal foglalkozni a porontyok hpgy anya a mosdóban va. Az egyik rokonom szinte folyamatosan aktív ibs mellett gond nélkül felnevelt 2 gyereket. Csak állandóan viccelõdtek, hogy anya már megint sz@rik. Ha meg kérdeztem hol van - na mit gondolsz :D Ennyi!
Szoktuk is piszkálni egymástz, hogy együnk-e ebbõl vagy ne? Ha az egyikünk bevállalja, akkor a másik is…nyugtázzuk, hogy van 2 mosdó. ;)
Állandó fosás meg nincs, össze lehet hangolni a mindennapokat. Ha meg mégis nagyon aktív, akkor hasfogók. Egyébiránt inkább összepiszkolnám magam, mint hogy pl kihagyjam a gyerekem elõadását. Hát ne már - egy rohadt mexikóit bevágok, mert “lesz ami lesz” pont egy gyerekért ne kockáztatnék….
Amúgy én sem akarok gyereket, de nem a begség miatt. Rohadtul nem tartok ott… Nálam az öröklõdés is szóba jönne, de még azt is megkockáztatnám, ha akarnék… :) 5-10%??? Többet nyerne vele az ember.

Szerkesztette: QpaK (2016-05-25 20:50)

Nincs jelen

 

#7046 2016-05-25 21:20

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Terhesség alatt egyébként azért szokott jobb lenni a helyzet, mert olyankor nagy mennyiségû szteroid termelõdik. Mivel a baba idegen szövet, a szervezet így tud védekezni a kilökõdés ellen. És mi a leghatékonyabb szer gyulladásos bélbajokra? Na ná hogy a szteroid... :)

Szerkesztette: QpaK (2016-05-25 21:22)

Nincs jelen

 

#7047 2016-05-25 22:05

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

QpaK..ne csinálj belolem viccet... max, ha van mellé egy milliomos férj.. de akinek munkába kell járni stb.. meg hordani, meg menni vele mindenhova az számomra elképzelhetetlen.... hogy tudnám már fenntartani, sehogy.. pláne ha még jonnek  akorházi tartozkodások is mellé... harmonikus kapcsolat?... lefordultam az ágyrol a nevetéstol

nálad mi a kizarook? miért nem tervezel? Ilyen szépen elmagyaráztad, hogy befosni nem olyan gáz, akkor vajon moi lehet ennél komoylabb érv?

Szerkesztette: akombakom (2016-05-25 22:11)

Nincs jelen

 

#7048 2016-05-25 22:13

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Na ugye, hogy huszadrangú. Én sem tudnék eltartani egy gyereket, nekem sincs párkapcsolatom. Ha nincs meg a megfelelõ környezet, akkor ne szülj gyereket! Tsizta sor!
Te csinálsz viccet! Ne mond, hogy azért nem akarsz gyereket, mert nem tud várni 5 percet a poronty, amíg lehúzod a wc-t. :)
Az elképzelhetetlen számodra, hogy máshol a bélbetegség ellenére, ha adottak a körülmények, legyen gyerek? ;)

Nincs jelen

 

#7049 2016-05-25 22:20

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hat mit tudommmén :) Kell egy jól fizetõ állás, meg a partnerednek is. A gyereknek kell egy ideális apa/anya kép. Saját ház vagy lakás (nem hitelre) Lehetõleg családi, kerttel - mégse nyomorgjon egy kis panelbe. Ha lehet kertváros, vagy város közeli falu, az infrastruktúra miatt. És persze a partnerek egyenlõ felek legyenek... Ha ezek adottak, akkor gondolkoznék el a gyereken. Hát szerintem ezt mind rohadtul nem fogom elérni, és addig nem is akarok. Nálam a lista végén lenne a bélbaj

Nekem gyerekként ezek a feltételek szerencsére adottak voltak és a gyerekemnek én is ilyet tudnék elképzelni.

Szerkesztette: QpaK (2016-05-25 22:24)

Nincs jelen

 

#7050 2016-05-25 22:35

akombakom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Otthon nem gond, csak egy gyerekkel ki si kell járni ide-oda amoda, ami kotelezo nem mondhaotm, hogy most nem megyek.... és ne roghojék ki , hogy az anyja folyton fosik, ne adj isten befosik... nah az ultra gáz lenne

QpaK egyik szavaddal agyonutod a másikat.. ha folyton fosok és elobb-utobb meloba sem tudok eljárni akkor honnan legyen fizetésem? orulni fogok, ha magamat fenn tudom tartani, meg folyton korház meg kezelések, meg vizsgálatok...  ah azt így nem lehet

Szerkesztette: akombakom (2016-05-25 22:36)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB