#7101 2016-06-05 07:52

Bocika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszönöm szépen a tippet! :)

Nincs jelen

 

#7102 2016-06-05 16:12

Betti81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!  6,5 éves kislányom miatt szeretném a segítségeteket kérni. Lisztérzékenysége miatt lassan 3 éve gluténmentes diétàn van. A diéta kezdetén javulás kezdõdött, gyarapodott, nõtt és a széklete IS rendezõdött. Fülgyulladás miatt antibiotikumot kapott, mellette adtam neki a probiotikumot, de a széklete laza innentõl kezdve.  Szólam az orvosnak, de elintézte annyival, hogy adjam még egy hónapig a probiotikumot.  A helyzet nem vàltozott a gyarapodás is lassult. Aztán elkapott egy hasmenés vírust, utàna még lazább vilàgosabb lett a széklete.  Orvos csak probiotikumot javasolt. Most februárban és màrciusban is elkapta az influenzát, nagyon elfogyott és az emésztése még rosszabb állapotba került.  Vilàgos nagy tömegû lebegõs és emésztetlen a széklete,  köldöktàji hasfàjàsra panaszkodik minden nap és hangosan bugyorg a kis hasa. Az orvos normixot írt és probiotikumot,  meg emésztõ enzimet (Kreon). Elhagytuk a tejet is. A vàltozás csak annyi, hogy a széklete rendezõdött,  mondjunk szerintem kicsit soknak talàlom, de legalább átemésztett és barna meg nem lebeg a víz tetején.  De a hasfàjàs nem múlik, minden nap mondja, hogy fàj a köldökénél és ez a hasbugyorgás sem vàltozott.  Ha este elfekszik az àgyban akkor még hangosabb. Éjjel nyugtalanul alszik, sokat forgolódik. A súlya sem indult meg. A nyelvén sàrgàsfehéres lepedék van. Kinek van hasonló tünete? A glutamin nekünk is jó lenne? Gyerekeknek adható? Vagy halolajjal próbàlkozzak?  Vagy inkább valami gyógyteával?  Ez a bugyborgàs mitõl van ha nincs hasmenés? A válaszokat elõre is köszönöm. Szép Napot!

Nincs jelen

 

#7103 2016-06-05 16:18

Betti81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Elõre elnézést kérek a helyesírás hibákért,  de telefonról írok és nem is figyeltem, hogy pàr helyen àtjavított,  persze nem úgy ahogy én szerettem volna.  Ez a kis hamis. :)

Nincs jelen

 

#7104 2016-06-06 21:45

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Betti81
A fehér candida, a sárga gyomor és hasnyál probléma.
Anno a dédimamám minden nap kinyújtatta velem a nyelvem. Ha fehéres volt, arra mindig sima teát itatott velem és mindig megnézte utána is.
A glutamin teljesen természetes anyag, a bél nyálkahártyáját védi elsõsorban. Kis mennyiségben biztosan nem okozhat gondot...

Szerkesztette: makkmarci (2016-06-06 21:46)

Nincs jelen

 

#7105 2016-06-07 08:00

Betti81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszönöm Makkmarci!  Remélem a glutamin nem fogja bàntani a gyomràt,  mert szerintem azzal sincs minden rendben.  A bugyorgàs mitõl lehet szerinted?

Nincs jelen

 

#7106 2016-06-07 12:02

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Betti81! Szabad kérdezni, hogy milyen antibiotikumot és milyen dózisban, mennyi ideig kapta a kislányod? Hány kilogramm? Normixból mennyit kapott? A glutamin a fehérjékben dús táplálékok része, teljesen ártalmatlan, bár kiegészítõként nem szokták gyermekeknek ajánlani. A nyelvelszínezõdés lehet attól amit makkmarci írt, de más dolgoktól is. A "bugyorgás" pedig vélhetõen a "helytelen" emésztés hangja. Nem puffad nagyon? Gyógyteákból a borsmentát ajánlom, nyugtatja a beleket. Lehet nem ártana pár laborvizsgálat sem. Jobbulást és vidám napot Nektek!

Nincs jelen

 

#7107 2016-06-07 21:53

Betti81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia doCTor!  Az antibiotikumot nem mostanában kapta , hanem 2 éve. Azt hiszem Klacid kid volt. Normixot Àpriliban kapta 2*10 ml, 18 kg a testsúlya.  Nem értem, ha kapja a Kreont akkor miért bugyorog a hasa, ha este elfekszik rosszabb lesz és jobban fàj neki, pontosan köldök felett 1 cm-re mutatja, hogy fàj. ( Mi lehet ott?) Napközben el van, nem olyan fàjdalmat kell elképzelni, hogy fekszik összegörnyedten, hanem inkább talàn tompa vagy kellemetlen. Most kapott egy kis körömvirág teát, azt gyulladás csökkentõ. Remélem ma jobb éjszakànk lesz. Evés utàn lesz pocakja,  de nem annyira szembetûnõ.  Inkább a büfögés, puki is van de büfögés több. A labor vizsgàlat volt, allergia negatív. Jah a normixot úgy kaptuk, hogy próbálljuk ki alapon , vizsgàlat nem volt elötte se utána. Cisztás Fibrózisra nézték az negatív.  A Kreont meg azért kapta, mert mondtam, hogy világos a széklete, nagy tömegû és lebeg. Milyen vizsgálatokra lenne még szükség?

Nincs jelen

 

#7108 2016-06-08 00:05

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Betti81! Az antibiotikumok köztudottan felboríthatják a normál bélflórát, ami bizonyos esetekben nehezen áll helyre. Fõleg béta-hemolizáló Streptococcus fertõzés esetén, ahol is legalább 10 napig kell folytatni a kezelést. A Normix-ot Clostridium difficle fertõzés enyhe eseteiben és kontaminált vékonybél szindrómában adják általában, de gyakran alkalmazzák "próba szerencse" alapon is. Ártani biztos nem ártott. A Kreon meg egy hármashatású emésztõ enzim. A probiotikumok meg jók, fõleg az összetettek, de sajnos nem feltétlenül jelentenek megoldást.  Köldök körül sok szerv helyezkedik el, ráadásul más is kisugározhat oda, nehéz ezt így behatárolni. Legközelebbre a hasnyálmirigyet tenném, ennek zavara a nyelven középen, a hosszanti barázda mentén elhelyezkedõ fehéres foltban is meg szokott nyilvánulni. A teljesen fehér nyelv gyomornyálkahártya gyulladásra utalhat. Én azt mondanám, hogy kéne egy hasi ultrahang, az nem kellemetlen, csak annyiból, hogy teli hólyaggal kell menni. Ha ott minden rendben, de romlik, vagy stagnál a helyzet, kéne nézni egy vérképet, vizeletet, és széklet vért tenyésztéssel. Vérvételen a has körüli szervek enzimjeit és gyulladásra utaló jeleket, WBC, CRP, süllyedést néznék. Esetleg egy anti-sztreptolizint, ami kimutatja ha gócként "elbújt" a szervezetben egy kis Streptococcus. Szélsõséges esetben okozhat akár vese körüli fájdalmat, hátfájást, hasmenést, gyakori mandulagyulladást. Javaslom hogy konzultálj a gyerekorvossal, hogy komolyan szeretnétek a végére járni az esetnek. Kitartást és jó egészséget kívánok!

Szerkesztette: doCTor (2016-06-08 00:06)

Nincs jelen

 

#7109 2016-06-08 21:40

Betti81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszönöm doCTor a segítséget. Elfelejtettem mondani, hogy volt hasi ultrahang, ahol mindent rendben találtak viszont a mesenteriumban egy megnagyobbodott nyirokcsomó van. Pénteken megyünk vissza a gasztroenterológushoz. A körömvirág tea nem vàlt be. :(  És még mindig nem tudom, hova tenni,  hogy fekvõ helyzetben miért erõsebb a " bugyborgás " és a hasfájás. Ennek az egésznek köze lehet a gyomorsavhoz ( sok vagy kevés) vagy màs oka lehet.

Nincs jelen

 

#7110 2016-06-08 23:35

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Betti81! A megnagyobbodott nyirokcsomó miatt a fertõzést tartom esélyesnek. A függõleges és a vízszintes testhelyzet alatt különbözõ "erõhatások" érik a belsõ szerveket. A sok sav refluxot szokott okozni, kezdõ esetben ez csak étvágytalansággal, fogyással jár. A kevés sav fõleg evés utáni böfögést, rossz szájszagot, puffadást okozhat. Nem éri esetleg fokozott pszichés megterhelés a kedves kislányod? Degasint lehetne esetleg megpróbálni, annak hatóanyaga a szimetikon, egy szilikonpolimer mely csak fizikai kölcsönhatásba lép a bélben lévõ gázokkal, ezáltal csökkentve a puffadást. Vérvételt javaslok, infektológiával. Nyugodt éjszakát Neketek!

Nincs jelen

 

#7111 2016-06-09 11:11

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Már sokadjára estem bele ugyanabba a hibába! Ne legyetek olyan hülyék mint én.Este megittam egy sört ,majd pár óra múlva jött a görcsös hasmenés,erre bedobtam egy buscopan fortét.Alkohol+buscopan forte nagyon rossz kombináció.Brutális rémálmok ,zavartság,kábaság(az a rosszabbik féle amitõl nem jól érzed magad ,hanem mintha elkábítottak volna)Nem elõször jártam igy én hülye.
Doki: Mi volt az a görcsoldó amit te múltkor ajánlottál?

Szerkesztette: RealHero (2016-06-09 17:18)

Nincs jelen

 

#7112 2016-06-09 20:51

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én most megint elkezdtem activiázni szarva a tehéntej intoleranciáma + megy mellé a probiotikum, mert a múltkori antibio meg romlott kajás hasmenés után nem birtam magam helyrekapni.....most jobb sokkal.

Nincs jelen

 

#7113 2016-06-09 20:56

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

pt :) Az elsõ mondatod "kissé" félreolvastam: " Én most megint aktívan elkezdtem szarni a tehéntejet" Nagyot néztem! Mi van??? Mit csináltál? - Bár ez nálam nem is olyan esélytelen! :D hhmm Nem sokat aludtam mostanában, az ilyeneken látszik...

Én újabban egész jól megvagyok, de nem akarom elkiabálni....

Szerkesztette: QpaK (2016-06-09 21:02)

Nincs jelen

 

#7114 2016-06-10 00:30

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

RealHero
Igyál csak sört, jobban jársz :-))))

Nincs jelen

 

#7115 2016-06-10 00:49

acces
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok!
Kicsivel több mint 3 éve állapitottak meg nálam IBD-t. Azt pontosan nem tudják hogy melyik de igazából a crohn kezelésekre reagálok, meg a tüneteim is inkább arra utalnak. Mióta ezt megállapitották Pentasa-t szedek és már kétszer voltam mûtve sipolyokkal (sajnos ez állandó jelenség). A legutóbbi mûtétemkor a sebész azt tanácsolta kezdjen el a gasztrosom biológiai terápia felé nyitni, viszont a dokim nem szeretne eltérni a Pentasa-tól. Tudna valaki Pesten olyan gasztrost ajánlani aki tud még beteget fogadni (nincs annyira leterhelve) és foglalkozik biológiai terápiával?

Nincs jelen

 

#7116 2016-06-10 06:34

Betti81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves doCTor! Nem gondolom, hogy fokozott pszichés megterhelés érné.

Nincs jelen

 

#7117 2016-06-10 11:05

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Qpak!

Megesik ez...én sem alszom jól mostanában, sok a stressz.
Örülök, hogy jól vagyis jobban vagy ;)

Nincs jelen

 

#7118 2016-06-10 17:36

Bocika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

lehet kapni ENTEROBENEt!!!! új, zöld tevas ruhában.
most vettem az 50 tablettát 1589 forintért egy Pingvin patikában.

Nincs jelen

 

#7119 2016-06-12 08:50

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szuper :)

Nincs jelen

 

#7120 2016-06-12 16:07

Betti81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Havastájról tudtok valamit?

Nincs jelen

 

#7121 2016-06-12 16:21

Betti81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Doktor! Kislányom LDH értéke 605 U/l  ( 240-480 között lenne jó) . Ez mitõl lehet? Utàna olvastam, mert az orvos ezzel kapcsolatban nem mondott semmit, de azon kívül hogy teljesen kikészültem nem lettem okosabb.
Nektek is magas az LDH érték? 
A válaszokat és a segítséget elõre is köszönöm.

Nincs jelen

 

#7122 2016-06-12 19:23

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Betti81! A magas LDH érték önmagában még nem feltétlenül jelent rosszat. Kérlek a teljes vérkép eredményét oszd meg velem privát üzenetben (hogy ne terheljük a sok számmal a fórumot). Az egyes eredmények összenézése után pontosabban meg lehet majd ítélni a helyzetet. És röviden leírhatnád, hogy mi(k) történtek Veletek pénteken. Köszönöm.

Nincs jelen

 

#7123 2016-06-14 21:08

egeszsegmuvesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok, új tag vagyok, 22 éves fiú, 2 éven keresztül szenvedtem Irritábilis Bél Szindrómától. Ez idõ alatt lefogytam 50 kg-alá, semmi energiám nem volt, folyamatosan fájt a hasam, szokásos IBS tünetek. Az orvosok refluxal és egyéb dolgokkal diagnosztizáltak, mígnem mikor pszichológushoz akartak küldeni, inkább úgy döntöttem kipróbálok más módszereket.

Fõleg étrend változtatásokkal próbálkoztam, soktól rosszabbul lettem, míg néhánytól jobban, végül kb 2 év után sikerült teljesen meggyógyulnom az IBS-bõl, miután ez idõ alatt, semmi mást nem csináltam, csak információkat gyüjtöttem a betegséggel kapcsolatban, és próbálgattam amit olvastam.

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, hogy mit csináltam, mi segített stb. Azóta indítottam egy blogot az egészséges életmódról, de nem hiszem, hogy itt lehetne linkelni. Nem árulok semmit, csupán információt nyújtok az alapján amit tanultam és tapasztaltam.

Nincs jelen

 

#7124 2016-06-15 01:05

havastáj
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Itt vagyok....igaz ritkán lépek fel, inkább facebookozok. 😊 változóan vagyok,hol tökéletesen, szilard normál széklettel, aztan kb 2de inkább 3 hetente elõjön a régi sztori. Rajtam segített a citapram 30mg os ssri. Nem tett csodát, de már amilyen állapotban voltam, ahhoz képest csoda.  Apropó, hallottam most egy uj hasfogó szerrõl, tasectan a neve, ma vettem, de eddig még ma nem fogta meg a hasam. Laborba továbbra is havi szinten járok, ott minden oke. A fvs volt nagyon picit alacsony, de határértékhez közeli. Amùgy élek, hála Istennek vagyok. De facen inkább elértek.

Nincs jelen

 

#7125 2016-06-15 13:04

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én megemeltem a coaxilt a duplájára. A pánikos hasmars elmúlt. De alapból nem jó az emésztésem....
Az activia megkeményíti, de gyorsan távozik, gondolom a tej intolarencia miatt.
Tehát maga a joghurt nyugtatja a belet valamilyen szinten, vagy segít emészteni....nem tudom.
Sehogy se jó....várom már a 28.-át és a kórházat, hátha mondanak valami értelmeset 1-2 vizsgálat után.

Nincs jelen

 

#7126 2016-06-16 10:02

doCTor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Bocika!

Nagy szerencséd lehetett, ha kaptál Teva-Enterobenét, ugyanis még tegnap is hivatalosan hiánycikk volt. Akit érdekel, itt megnézheti az OGYÉI hivatalos aktuális termékhiány táblázatát: https://www.ogyei.gov.hu/_atmeneti-termekhiany_/ Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#7127 2016-06-20 13:09

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Bélnyugattó itt is a joghurt-kifli kombó :) rendbe teszi még az IBS Florea és a lelki nyugalom :D

Nincs jelen

 

#7128 2016-06-24 01:32

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nincs jelen

 

#7129 2016-06-27 21:13

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sziasztok, új vagyok itt a fórumon, üdvözlök mindenkit, és együttérzésem mindenkinek, tudom mit éltek át. Nálam valószínû nagyon, hogy a stressz váltotta ki a betegségeim, mert sajnos több is van. Csak egy átlagos lány voltam,semmi  durvább egészségügyi problémám nem volt, csak a fejem szokott fájni elég sokat(bár aki fejfájós az tudja, az is borzalmas dolog)Elég fiatalon, 20 évesen szültem egy kislányt, mert párom és köztem nagy a korkülönbség, nem akartunk sokáig várni. Mint ez késõbb kiderült, óriási szerencse is volt, mert nem biztos,  hogy pár év múlva lehetett volna gyermekem , pajzsmirigy beteg lettem. A párom vállalkozó, és Én is Vele kezdtem dolgozni, számlázás, rendelés felvétel, minden egyéb papírmunka. Nagyon sokat dolgoztunk. A stressz akkor kezdett el fokozódni, mikor a vállalkozás dolgozói súlyos lopásokat követtek el, pénzt, árut, mindent vittek.Mire kiderült a dolog, óriási bajban voltunk, 2 devizahitelt vettünk fel hogy kimásszunk a bajból, kamerákat kellett felszereltetnünk a további lopások megelõzésére. Akkor már lelkileg oda voltam teljesen, mert ráadásul párom elsõ házasságából született lánya irtózatos féltékenységi jeleneteket rendezett, teljesen ki akart csinálni. Mocskolódott Rám, hazudozott Rólam, majdnem el is váltunk. 27 éves voltam, mikor kiderült, hogy Hashimotos vagyok, autoimmun pajzsmirigy alulmûködésem és gyulladásom van. 7 évig még sajnos kezeletlen volt a betegségem, mert az akkori háziorvosom azt mondta, nem kell ezzel a betegséggel foglalkozni(sajnos akkor még semmit nem tudtam a betegségrõl)Pár év múlva lett egy nagyon rendes háziorvosom(aki szegény azóta sajnos meghalt), és beállította a gyógyszereimet. Viszont addigra már 55 kg-ról 120 kg-ra híztam. Vegetáriánus vagyok, de nem ettem rengeteg szénhidrátot, a szülés után is 52 kg-ra fogytam 2 hónap alatt. 2 éve derült ki, hogy más is van. 6 hónapja nem volt menstruációm, vért vettek, és kiderült, hogy 2677 a prolaktinom(a felsõ határérték 500)MRI-n kiderült, hogy jóindulatú agyalapi mirigy daganatom van. Akkor már a falat kapartam majdnem 4 éve, olyan szemfájásaim és migrénem volt. Nem mûtöttek meg, hanem egy Bromocriptin nevû gyógyszerrel kezdtek kezelni. Azon szerencsések közé tartozom akik bírják a gyógyszert(sokan nem tudják szedni a sok mellékhatás miatt), bár idõnként Nekem is kibírhatatlan hányingerem, ételundorom , és szédülésem van. A gyógyszer 2 év után jelentõsen zsugorította a daganatot, de még szednem kell. Az IBS kb 1 hónapja derült ki, minden leletem, a széklettenyésztéstõl a tükrözésekig negatív volt. Duspatalint kaptam, ami nem 100 %-os még Nálam, de nagyon sokat segít. Nekem is volt élményem az utóbbi 4 évben bõven, rossz értelemben véve. A hasmenéses típushoz tartozom, rohantam már ki rengeteg boltból, évek óta nem jártam sehova, állandóan hasmenésem volt, a végén már mindentõl. Megettem valamit, és keresztül ment rajtam pár perc múlva. Pokoli volt,állandóan fájt a  hasam és puffadt, a hasmenés már volt hogy naponta 15-ször is jelentkezett.Teljesen kikészültem, ráadásul a migrénem is rengeteg erõt kivesz belõlem, és a pajzsmirigy betegség okozta állandó fáradtság, izomfájdalmak és a többi tünet, a fogyás pedig nem megy, a vérvizsgálatok hormonzavarokat,a vizsgálatok miómát és cisztát mutattak ki(azóta a  ciszta kipukkadt) Menstruációm hol van, hol nincs. Na, ennyit Rólam, bocsánat, hogy hosszú lett.Tudom, hogy sokan nem hisznek abban, hogy lelki problémák is okoznak betegségeket, de Én igen.Minnél mélyebbre süllyedtem a lelki problémákba, annál több bajom lett. Valaki használt már Duspatalint közületek, van tapasztalat? A fórum 60 százalékát elolvastam az elejétõl, de aztán feladtam:) Nikol

Nincs jelen

 

#7130 2016-06-27 21:35

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azt lefelejtettem, hogy tej- ,tojásfehérje-, és búza- intoleranciám van .Tejtermékeket mondjuk a pajzsmirigy miatt nem nagyon fogyasztok sokat, nem iszom meg a tejet ,nem fogyasztok joghurtokat. Kevés laktózmentes tejfölt, és kevés sajtot csak.

Nincs jelen

 

#7131 2016-06-28 09:34

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

furcsa ez a tej tojás buza kombo sokmindenkinel van de a stressz miért pont ezeket lövi ki lehet a táplálkozás is összefügg az idegrendszerrel ? :D naná !

Nincs jelen

 

#7132 2016-06-28 09:51

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Peeti! Hát, Én mondjuk minimális szinten veszem figyelembe az eredményt, végülis nem táplálék allergia, "csak" intolerancia. Nem szoktam kétségbe esni, ha bolti kenyeret kell ennem, semmi rossz hatást nem vettem észre, de saját magunknak itthon tönkölybúza lisztet használok. A tojásnál sem tapasztaltam semmit, rendesen fogyasztom, mivel húst nem fogyasztok a vegetáriánus életmód miatt(nem csak egészségügyi, etikai okok miatt vagyok vegetáriánus, de senkit nem szoktam  leszólni, vagy vitába szállni vele, ha húst eszik.)Mivel Én lakto- és ovo- vegetáriánus vagyok, tojás és tejtermékeket fogyasztok. A tejrõl meg ugye írtam, hogy kevés tejterméket...illetve még vajat is szoktam néha enni, illetve ételekben felhasználni.

Nincs jelen

 

#7133 2016-06-28 09:59

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Valaki tud valamit  arról, hogy Sa-ni-val mi történt?Azt  viszont olvastam, hogy pt 28-án kórházba megy, innét is kívánok jobbulást, remélem tudnak valamit segíteni Neki is. A többieknek is kitartást kívánok! Én is sokszor kilátástalannak éreztem a helyzetem, és ha el kellett mennem valahova  akkor kiszolgáltatottnak, az állandó vécére rohangálás miatt, Nálam is mûködött a kiürítetlenség érzés. Most a Duspatalin elég sokat segít, csak vigyáznom kell, hogy túl sok gyümölcsöt(fõleg dinnyefélék, õszibarack, nektarin-a többit még figyelgetem)ne egyek mellette.Reggel és este kell szednem.

Nincs jelen

 

#7134 2016-06-28 10:20

Peeti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

nikol szerintem nálad az állandó idegesség váltotta ki ezt az állapotot. Nemelég a táplálkozásbeli változtatás az állandó gyógyszerezés. Nem a stressztõl való megszabadulás a kulcs hanem a stresszel való helyes bánásmód. Igen lehet itt beszélni hogy szedjünk be mindent jobbról balról amíg az életünk egy káosz hogy várjuk el hogy az egészségünk javuljon. A gyógyszerek csupán tüneti kezelése az egésznek szerintem, oke hogy javitják a pillanatnyi állapotot de nem akarunk meggyógyulni ? Vajon az antidepresszánsok miért hatnak olyan jól a bélbetegségekre ? Az agy a rohadt agyunk tett tönkre minket :)

Nincs jelen

 

#7135 2016-06-28 10:36

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Igen, teljesen egyetértek Veled Peeti. Párom is azt mondta, mikor megtudta, hogy szednem kell a gyógyszert életem végéig, hogy most akkor ez miért jó így, ez csak tüneti kezelés.Az okokat kell megkeresni, és megoldani. Próbálom, de egyenlõre picit megteszi az is, ha ki tudok menni a házból-ha gyógyszerrel, hát gyógyszerrel:( A dokim azt ki is jelentette, hogy antidepresszánst nem hajlandó felírni, mert az egyördögi kör. Páromon például más irányba jött ki a dolog, õ évek óta nyugtatókat szed, nem tud aludni. A nem alvásának pedig már meg is lett a következménye, az immunrendszere kezdni feladni, tavaly radikális prosztata eltávolítása volt rák miatt.

Nincs jelen

 

#7136 2016-06-28 10:52

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Sok helyen írják, hogy szorongó, másoktól mindent benyelõ emberek jobban ki vannak téve a betegségeknek, ezt Én is tapasztalom.Peeti, Nálad mik a problémák, sajnos már nem olvastam el a fórum többi részét, sok volt nagyon a hozzászólás.Hello, majd jövök késõbb vissza.

Nincs jelen

 

#7137 2016-06-28 12:14

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Még az is eszembe jutott, hogy mit mondott a gasztroenterológus mikor elõírta a vizsgálatokat,  és felvetettem az IBS lehetõségét. Azt mondta, ha mindent kizártunk, akkor IBS, de akkor FEJBEN KELL RENDET RAKNI. Hát, igen, de hogy....relaxációról, lazításról, nyugalomról beszélt. Nekem egyébként akkor is jelentkeztek a tünetek, ha itthon voltam, nem csak akkor, ha el kellett mennem valahova. Mikor ezt megemlítettem az orvosnak, akkor megkérdezte, hogy ugye itthon dolgozom. Mondtam, hogy igen.Erre õ: Hát akkor mirõl beszélünk? kérdezte mosolyogva. Az tény, hogy persze teljesen összemosódik a vállalkozás az itthoni dolgokkal, így a stressz az otthonomban is jelen van:(

Nincs jelen

 

#7138 2016-06-28 14:05

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Megjöttem a Honvéd kórházból. A doktornéni korrekt volt. Elrendelt egy csomó vizsgálatot vérbõl azt gyorsan le is vetettem 4 kémcsõnyit (lisztérzékenység, stb.). Azt mondta nem igen érdekli a korábbi laktóz vizsgálat így elrendelte azt is újra + egy hasi ultrahangot. Júli 28.-án lesz a H2 kifújós vizsgálat azt mondta ha az is meg van akkor tipegjek majd be hozzá és megnézi az eredményeket, utána meglátjuk merre tovább. Pozitív volt, hogy mosolygós, jó kedélyû volt a doktornõ, határozott és gyors. Panaszom nem lehet a vizsgálatra, elég gyorsan végeztem is.

Nikol 1!

Az idegi hasmarsot jól csillapítja a coaxil és a frontin, legalább is nálam.

Sa-ni nekem is hiányzik.....amikor elkezdte szedni az SNRI antidepit utána eltûnt.....remélem azért mert helyrerakta õt. Igazából az SNRI esetén és is hasfogást tapasztaltam, csak annyira begyogyiztam tõle 1-2 nap alatt is, hogy bizony nem tudtam 2 hétig szedni, még a minimális ideig se....így nem tudom meg, hogy jó lett volna e nekem.

Az intolarencia tesztet szó szerint kinevette a doktornõ....azt mondta nem érdekli különösebben, majd õ amit kiír vizsgálatokat annak hisz.

De egyébként intolarencia teszten nekem a Sütõélesztõ és a sörélesztõ a +os, a tehéntej, búza, árpa, szilva, kóadió meg referencia értéken (0-60) belüli  olyan 42-46 környékbeli. Az biztos, hogy a sütõélesztõs dolgok elhagyása után jobban lettem.....nem is kicsit. Persze nem tökéletes, de amilyen volt attól sokkal jobb. A glutén mentes abonet kenyeret eszem.

Az IBS rendben van, hogy létezhet meg fejben kell rendet rakni, na de faxomat, ha nem megy a hasam rohadtul nem vagyok ám stresszes és ideges....ha az emésztetlen, pépes, kenõcsös, bûzös, puffadt nyomoronc széklet mozog bennem egy csomó gázzal kifelé.....na attól leszek ideges, fõleg ha csavarja a hasam :D

Egyébként én a cukrokkal kapcsolatban érzek nagy bajt mostanában. Ha cukrosat eszek akkor aztán extra szarul leszek.....lehet akár gyümölcs evésbõl származó vagy sima cukor is....taccsra vág.....ha este eszem reggelre kint van...meg minden ami elõtte volt az is....olyan mint a hashajtó....

Nincs jelen

 

#7139 2016-06-28 17:46

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia pt! A férjem szedte a Frontint, de õ aludni nem tud sajnos, az miatt kapta.Azóta lecserélték neki más gyógyszerre,megszokta a szervezete.Mondjuk õ most Valdoxant is szed, azt mondják az erõs./meg még másik 4 fajtát/  A fórum elejérõl még emlékszem, hogy szedted a Coderitet, az hatástalan volt már késõbb? (sajnos nem tudtam minden hozzászólást elolvasni)Azt még nem is írtam, hogy amit migrén megelõzésére írtak fel gyógyszert(Teperin a neve -amitriptilint tartalmaz) az elvileg antidepresszáns is, csak az amitriptilin hat állítólag a migrénre is.Az biztos, hogy kevesebb lett a rohamom tõle. Érdekes amit írsz a cukorról, már Én is gondolkodtam kilégzéses teszten, Nekem édességtõl vagy cukrostól nem(bár igyekszem ilyeneket keveset fogyasztani), de a gyümölcsöktõl Nekem is volt ilyen(mielõtt elkezdtem a Duspatalint).Annyi csak , hogy nálam pár perc,tényleg csak 2-3 perc , de ugyanúgy mint Nálad, vitt mindent ami elõtte volt:(   Attól rohadtul fájni szokott a hasam, gondolom Neked is nagyon:( Nálam voltak annyira vizes jellegû hasmenések, hogy elõször Crohnra gondoltak, de nem az szerencsére. Nálam volt, hogy naponta 15-ször is kellett rohannom, a végén már azt nem tudtam elképzelni, hogy lehet ennyire sokszor hasmenésem, mikor már minden kiment belõlem:( Az emésztetlenség, és a többi,az dettó nekem is....és a kiürítetlenség érzés, az szörnyû. Idegbajt kaptam, ha a boltban nem haladt a sor, leizzadtam, hogy nem érek el a mosdóig:(   Ezt csak azok tudják milyen kiszolgáltatottá teszi az embert ez az egész, akik benne vannak...

Nincs jelen

 

#7140 2016-06-28 21:54

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A coderit-n helyett már hydrocodine köhögés csillapítót használok. Reggel elrágsz egy fél szemet meg bedobsz egy lopediumot és egész napra nincs gondod ;)
De ez csak eltünteti a bajt anapra, nem szünteti meg......viszont így lehet élni + dolgozni.
A coaxil elég mellékhatás nélküli és csillapítja a rohamok erõsségét fõleg egy fél szem frontinnal kombinálva.
Én eddig jutottam a kísérletezéssel...
Most meglátom az orvos meddig jut :D

Szerkesztette: pt (2016-06-28 21:56)

Nincs jelen

 

#7141 2016-06-29 09:35

BLENDI
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Egészségmûvész ! Érdekelne, hogy mire jutottál. köszi

Nincs jelen

 

#7142 2016-06-29 11:12

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hát igen, ez a baj, mikor már Nekünk kell azokat a "praktikákat" kikísérletezni, hogy mi az ami legalább tüneti kezelésnek jó. Én már évek óta Imodiumot használtam, a végén már kettesével, de már teljesen elveszítette Nálam a hatását. Akkor szántam rá magam, hogy elmegyek gasztroenterológushoz. Csak hát azért halogattam, mert féltem a tükrözésektõl. Végülis altatásban kértem a tükrözést és a biopsziákat.Teljesen fájdalommentesen ébredtem, apró kellemetlenség volt csak, hogy nem ment ki a gyomromból az összes folyadék, így intubáltak közben, pár napig nem volt túl jó hangom:) Sajnos nehezen ittam meg a 4 liter hashajtó folyadékot, mert az agyalapi mirigy daganatra szedett gyógyszer miatt hányingerem volt. Aztán ébredés után jött is vissza egy kis folyadék...róka...  de magáról a tükrözésekrõl nagyon pozítívan tudok nyilatkozni, így az altatásos módszerrel nem éreztem fájdalmat semmit, a belek picit fájtak, mikor elkezdett újra óvatosan enni az ember, de az legyen a legkevesebb:) Magánúton voltam, a zsebembe kellett nyúlnom, de így megkíméltem magam a fájdalmaktól. Pt, Neked ha jól emlékszem tükrözések ugye nem voltak? Ja, még annyi, hogy legalább 10 évre (azt mondta a doki)nyugodt lehetek , vastagbélnél egy polipot sem találtak, biztos nincs semmi amibõl késõbb rák lehetne. Lisztérzékenységet sem találtak, biopsziákat is csináltak. Remélem, Neked is tudnak  segíteni, Te is jó régóta küzdesz a problémákkal:( Sajnos amit Nekem tudtak, hogy szedjem a gyógyszert, tudom az is csak tüneti kezelés, és kampósbot, de jelen pillanatban nem merném elhagyni a gyógyszert, mert akkor kis sem mernék lépni a házból....

Nincs jelen

 

#7143 2016-06-29 11:15

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

ki sem:)

Nincs jelen

 

#7144 2016-06-29 11:24

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Még azt  elfelejtettem, hogy a nyugtatóktól ,antidepresszánsoktól kicsit tartok,férjemnél azt tapasztalom, (mondjuk legalább 5-6 félét szed)hogy teljesen leszívja az agyát, összekever neveket, dátumokat, olyan mintha teljesen nem õ lenne...persze tudom, nyugtató, meg antidepresszáns.... Nekem a Teperint is nehéz volt megszokni(amit a migrén megelõzésre szedek az amitriptilin miatt, de közben antidepresszáns)szabályos dührohamom volt egyszer, mikor felhúztak,alig tudtam lehiggadni.....aztán megszoktam.Nekem mondjuk abból lett elegem az elmúlt években, hogy a "társasági élet" az egy nagy nulla, sehova nem tudtam a családdal elmenni, meg ugye közben férjem is küzdött a saját dolgaival, így meg hogy nincs semmi lazítás, nagy a feszültség...

Nincs jelen

 

#7145 2016-06-29 11:47

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Még az is lemaradt, hogy az Imodiummal is már csak úgy mûködött a dolog, hogy reggel gyógyszer, elmentem éhgyomorra intézni a dolgom, szédelegtem, nem jól voltam, de csak éhgyomorra tudtam elmenni itthonról, természetesen többszöri mosdó látogatás után....ha jól emlékszem Sa-ni is ezzel a módszerrel élt   ..nekem is bevált ....egy darabig..

Nincs jelen

 

#7146 2016-06-29 16:31

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hááát ja.....a hasfogózás elmegy, de ha ki akar lökni valamit a szervezet akkor úgyis kilöki.
Viszont a hydrocodine hasfogása sokkal jobb mint a kimondott hasfogóké....
Kombinálva meg full jó...

Persze legjobb lenne nem szedni semmit, meg egészségesnek lenni....de asszem annak egyelõre lõttek...

Nincs jelen

 

#7147 2016-06-29 17:15

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ez így van, jártam már Én is úgy, hogy bevettem 2 Imodiumot, aztán mikor valami olyat ettem, amit nem tetszett a gyomromnak, akkor vitt mindent,hasfogó ide vagy oda. A túl sok rostot  egyszerre még most Duspatalin mellett sem viseli könnyen(sajnos gyümölcsmániás vagyok, így elég nehéz lekorlátozni a fogyasztásukat)Azért az tényleg durva, hogy a hydrocodine hatásosabb a tényleges hasfogóknál...sajnos nekem sanszos hogy már a meglévõ gyógyszereim mellé nem nagyon írnak fel mást, mert elég erõsek.Szedek reggel a pajzsmirigyre 1  L-Thyroxint, fél Bromocriptint, egy  Duspatalint, este meg egy Teperint, szintén fél Bromocriptint, még egy Duspatalint.A Teperin  egy idõben nem hatott annyira, mint kellett volna, és emelni akartam az adagot, csak egy féllel próbáltuk meg, de rosszul lettem. Az a baj, hogy a Bromocriptin nagyon durva, ha beütöd a google-ba egész rémtörténeteket leírnak róla, ájulás, mentõ vitte el, hasonlók...persze tudom, hogy a neten sem kell mindent elhinni, de beszéltem más sorstársakkal, és õk sem bírták, Norprolacot kaptak helyette, hasonló mint a Bromocriptin, de állítólag mégsem annyira jó. Mikor Én elõször bevettem, 6 órán keresztól szédültem, enni és inni 2 hétig nem bírtam 10 kg-ot fogytam(az mondjuk jó, csak nem így kéne)Akkor vezették be nálunk az egyik multinál a frissen sült pékárukat, szó szerint  a számat orromat befogva kellett vásárolnom, minden illattól rosszul voltam, és hányingerem volt, de nagyon durván. Ez sajnos még ma is megvan, csak ritkábban. Egyébként ha nem mûködne alul a pajzsmirigyem, szerintem rengeteget fogytam volna az iszonyú durva hasmenésektõl. Neked pt hogy áll a súlyod ?Nem fogytál sokat?Már ha nem vagyok indiszkrét.

Nincs jelen

 

#7148 2016-06-29 17:56

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Látom vannak új tagok! Nikol a férjed milyen négy antidepit szed és fõleg mire?
Én szombaton legénybúcsúra megyek.Már elõre parázok és majd jönnek az idióta kérdések ,miért nem iszol,miért nem eszel,de sovány vagy stb.
Eddig ha elmentem valahova elõtte bedobtam egy görcsoldót de ez nem igazán használt.Hasfogót eddig csak akkor vettem be ha tényleg hasmenésem volt,most viszont kipróbálom hogy buli elõtt bedobok egy hasfogót hátha igy megúszom azt a pár órát amíg nem vagyok itthon.Meglátjuk ez az uj módszer hogy válik be

Nincs jelen

 

#7149 2016-06-29 20:16

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia RealHero!A férjem Valdoxant, Xanax SR-t, Rilex-et, és Rexetint szed. Sajnos rengeteg stressz van az életünkben(biztosan végigolvastad amit írtam, elég hosszú lett), és nem tud aludni lassan már több mint 3 éve. Mondjuk hozzá kell tennem azt is, hogy õ elõtte 27 éven keresztül éjszakázott, és sokszor nappal is még sokat dolgozott. Az orvosok szerint azért az éjszakázás is rendesen felborította a bioritmusát. Volt alváslaborban is Bp-en, a legjobb szakorvosnál. A kielemzésnél azt mondta neki az orvos, hogy életében ilyet még nem látott, az agya megállás nélkül pörög, semmi nyugalmi fázis. Az éjszakázást megtiltották neki, így azt abbahagyta, egy megbízható dolgozónk szerzi be helyette az árut-azelõtt õ csinálta azt is. Sajnos a rengeteg gyógyszer amit szed, azok sem használnak. Állandóan felébred óránként,és a visszaalvás is borzalmas. Volt hogy heteken keresztül csak 1-2 órákat aludt éjszaka, azt is részletekben. Teljes mértékben megértelek, hogy parázol, ismerõs az érzés. Én ha kitettem a lábam itthonról, akkor koplaltam elõtte, és alig ettem útközben, csak kevés szénhidrátot, de semmi gyümölcs vagy saláta, vagy bármi ami rostos. Néha irigykedve szoktam nézni az embereket az utcán, akik simán esznek-isznak, nekik ugye az a természetes, mert semmi bajuk nem lesz késõbb. Remélem azért jól fogod érezni magad szombaton, szorítok Neked:) Ezt a módszert régebben Én is alkalmaztam, ha valahova nagyon muszáj volt elmenni és muszáj volt enni, (mint írtam, nem nagyon járok sehova, még szülõire is  a párom jár)és bevált, persze Én is csak nagyon alkalmilag éltem  ezzel a módszerrel. Mondjuk akkor még Nekem sem mindig volt hasmenésem, most meg ugye egyfolytában van,illetve "volt", azóta van kb. 80 %-os javulás, mióta szedem a Duspatalint. Viszont ugye ez sajnos csak tüneti kezelés, mint ahogy a többiekkel is beszélgettük

Nincs jelen

 

#7150 2016-06-29 20:39

pt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nikol1!

A duspatalin nekem fabatkát sem ért.
Fogyni fogytam 100-ról 70-re az elején, azóta ingázok 85-75-85 között épp milyen kedve van a rendszernek.
Rengeteget edzek.....eszek is rendesen....eléggé leszálkásodtam, van azért izomtömegem, nem vagyok piszkafa, de azért egy 10 kg izmot elviselnék magamon :D
Itt mindenkinek bevált a köhögéscsillapító vész esetben....elõször coderit-n majd mikor ebbõl hiány lett akkor került képbe a hydrocodine..... mindig van a zsebemben, aztán ha rámtör a hasmars, egy fél szemet elrágok és 5 perc se kell neki tök jól vagyok....rendkívül hatásos.....egy immodiumnak vagy lopediumnak kell 1 óra mire kifejti a hatását....nekünk meg arra nincs idõnk... ;)

Realhero!

Simán, hogy dobd be nem lesz szorulásod az tuti, és igyál nyugodtan......én ha néha szoktam, az sokkal jobban ellazít mint bármilyen gyógyszer.....mondjuk én házi pálinkát iszom vízzel....és amíg be vagyok baszcsizva addig kutya bajom nincs....csak másnap...de azt meg majd te is kiböjtölöd. Érezd jól magad ;)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB