#7151 2016-06-29 21:16

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pt! Azt nem is tudtam, hogy szedted a Duspatalint, arról valahol lemaradtam :)  Mondjuk nem tudtam végigolvasni mindent...Az durva, hogy az sem hat, ugye elvileg a gyomor-bélrendszer simaizomzatára hatna-ha hatna Nálad-visszaállítaná az egészséges mûködést. Mennyi ideig szedted? Nekem már az elsõ 2 szem után érezhetõ volt a hatása. Azért nem teljesen 100 %-os a hatás nálam, mert bizonyos ételeket még ez a gyógyszer sem bír, nektarin,õszi, dinnyefélék(a többit még tapasztalom, mai tapasztalat : kovászos uborka:(   ), ezeket kihagyom, csak akkor jöhetnek, ha már nem megyek sehova...a gombát viszont azóta simán megeszem, a salátát is,persze a gomba alapvetõen nehezen emészthetõ, de most már nincs vele gondom-lekopogom.Azt is hallottam, hogy van hogy valakinek valamikor egy adott étel gondot okoz, máskor meg nem-írjunk étkezési naplót-na ja....Az elég durva mennyit fogytál az elején ,úhhh...Igen, az imodiumnak sajnos idõ kell meg a többinek, amíg hat, arra tényleg nincs idõ:)

Nincs jelen

 

#7152 2016-06-29 21:34

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Tényleg, Nektek a szénsavas italokkal nincs problémátok? Én kb. 1 éve mikor megint durván elõjöttek a hányingereim a Bromocriptintõl, egy idõre "leszoktam az evésrõl"...nem bírtam enni, a lányomnak meg a férjemnek fõztem, de én nem ettem...viszont hogy el ne ájuljak, meg tudjak dolgozni, ittam-csak sajnos nem csak vizet,elõször csak facsart leveket, aztán 100%-os leveket hígítva, aztán már hígítás nélkül, aztán jöttek a szénsavas italok...sajnos.Most szoktatom le magam róluk, sajnos 1 év alatt is kötõszövet felszaporodást okoztak-nem alkoholos zsírmáj..ne igyatok ilyeneket sokat:( Tudom, rengeteg cukor van bennünk...alapvetõen egészségesen étkezem, ez az üdítõzés hiba volt nagyon....na persze a fogyást sem segítették...,valamint a gyomrom is rosszul tolerálta õket. Egyébként , ha nem a vállalkozásban dolgoznék, engem már tutira százszor kirúgtak volna, annyit rohangáltam a mosdóba...

Nincs jelen

 

#7153 2016-06-29 21:36

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

cukor van bennük:)

Nincs jelen

 

#7154 2016-06-29 22:35

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pt és Nikol köszi! Majd elmesélem mi volt.
Nikol:De igen ,a szénsavas dolgok nekem sem mennek! Szerintem itt több tag is van akik szintén nem birják.Elég sok az antidepi amit szed,bár nálunk is anyám 3 félét szed,de õ pánikbeteg.
Nekem is volt már olyan két hónapom hogy alig aludtam egy két órát.Kimerítõ volt.Szerencsére elmúlt de most is nagyon nehezen alszom el.Lefekvéstõl számítva 1- 1,5 óra forgolódás.De altatót nem szeretnék bevenni.

Nincs jelen

 

#7155 2016-06-29 22:38

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pt, az alkoholos lazítás jó:)) Én sajnos nem ihatok, a Bromocriptin mellett nagyon szigorúan tiltva van...vezetni sem lehet,mondjuk ez nem gond nincs jogsim:) -bár ennek sokszor nem örülök,mindig a  férjemet kell rángatni mindenhova

Nincs jelen

 

#7156 2016-06-29 22:43

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hello RealHero:) O.K., majd mesélj mindenképpen. Igen, sajnos sok, próbálták már tõle megvonni lassan, de nem ment:(   még rosszabb lett...Óh, nagyon sajnálom anyukádat, tényleg...tudom mit éltek át, Nekem a lányom a gimiben 1 évet halasztott pánikbetegség miatt, Bp.-en a Heim Pál gyermekosztály vezetõ pszichiátere hozta helyre, nagyon durva pánikrohamai voltak, az utcára nem tudott kimenni...kikészítették õt is a körülöttünk lévõ dolgok, vállalkozás, lopások, kamerák, veszekedés....

Nincs jelen

 

#7157 2016-06-29 22:51

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ami nálunk nagyon sokat segített, az az autogén tréning volt, naponta kétszer kellett csinálnia ,és még családterápiára is kellett járni másik helyre pszichológushoz.Gyógyszert  Xanaxot kapott, de csak a legenyhébbet, és azóta már elhagyta hál istennek, és már azóta jár rendesen suliba, jövõre érettségizni fog.Iszonyú volt végignézni min megy át, mert lefogyott 45 kg-ra, enni sem tudott,újra fel kellett építenie az életét, de megcsinálta:)))és azóta mi is igyekszünk nyugalmat teremteni itthon

Nincs jelen

 

#7158 2016-06-29 23:05

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azt jól teszed, hogy nem veszel be altatót szerintem, abból hamar kialakul az ördögi kör, úgy tudom csak pár  hétig lehetne õket használni...férjem most csikungra jár kb. 1 éve, idõszakosan szerintem már többet használt neki, mint a gyógyszerek, csak sajnos ha sok a meló, nincs ideje csinálni, és az baj.Egy komoly orosz mestertõl tanulnak, aki 25 évig tanult egy csomó mindent, és most átadja a tudását.Szóval a szénsavas nem csak nekem okoz gondot, sejtettem..

Nincs jelen

 

#7159 2016-06-30 03:10

makkmarci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Baromi hülyén hangzik, de szerintem a legfõbb gond, hogy iszonyatosan rápörögtök valamire, ha nem stimmel valami!
Persze, nem túl jó, ha szarul vagytok, de erre még rá is erõsít, ha egybõl megy az ideg, hogy mi kellene erre, holott a baj már elõtte is megvan, csak nem tudtok róla...

Nikol
Több éves tapasztalat alapján:
Arginin reggelre éhgyomorra (értágító, jó az egész érrendszerre, magas vérnyomásra,  ergo nyugtató)
Mindenki szedje, ha tudja, a hosszú élet egyik titka...
Gingko Biloba: http://shop.builder.hu/ginkgo-biloba/vi … -kap-p8834
Migrénre tök jó (nekem is), több kollégám visszajelezte, konkrétan erre a 120mg-os termékre!

Vegaként kókuszzsír, olíva és vaj, a többit felejtsd el!
Halolaj minden nap:
http://www.naturvitamin.hu/pharmekal-he … p-163.html
Egyéb olajak bevitele (én a Csodavár 5. olajat javaslom)

Ami még nagyon hasznos lehet, ez személyes tapasztalat (Magnézium-citrát):
http://www.naturvitamin.hu/pharmekal-he … p-343.html
Tök lenyugtat, de mégsem az a beletojok érzés...
Engem kicseréltek azóta, mióta napi 1-2 szemet betolok!
Más Mg cuccokat nem javaslok, mert rossz a felszívódásuk...
(Szedek sok mást is naponta, ebbe most nem mennék bele)

Aztán ezen kívül sok víz, heti 2x1,5 óra intenzív mozgás és vegyes táplálkozás!
Én, aki alig ettem zöldséget, ráálltam. Olívaolajjal, balzsamecettel.
Ha ezeket valaki komolyan veszi és elkezdi, 1-2 év alatt kicserélõdik!
A valós és súlyosabb betegségeket kivéve ha ezek után is kell bármilyen bogyó, akkor kalapot emelek...

Hozzáteszem, hogy a fent leírtak egy tök egészséges emberre is hasznosak lehetnek...

Szerkesztette: makkmarci (2016-06-30 03:34)

Nincs jelen

 

#7160 2016-06-30 12:54

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia  makkmarci!Arginin? Azt nem ismerem. Gyógyszerek mellett is szedhetõ? Magas vérnyomásom hál istennek nincs, hiába irtó magas a testsúlyom(a pajzsmirigybetegség miatti hízás mesterséges hízás, mint ahogy a koleszterinem is mesterségesen  magas a betegség miatt)Ráadásul még az alacsony vérnyomásomat a gyógyszer amit szedek(írtam már többször róla-Bromocriptin-a jóindulatú agydaganatra)még jobban levitte-ájultam el már boltban majdnem 20-30 esetben,egyszer még a Te.co-ban a biztonsági õr a takarítónõt küldte utánam a mosdóba, hogy hívjon -e mentõt.Tejterméket nem csak a pajzsmirigy miatt fogyasztok keveset, tudom, az nem Nekünk van kitalálva, a kis bociknak, tudom milyen károsak a tejtermékek,nagyon sokat olvastam róluk-Kína Tanulmányt is és rengeteg  más könyvet.Üdítõzni Én is csak 1 éve kezdtem, elõtt csak vizet ittam, azt elég sokat, meg ugye az élelmiszerek víztartalma is számít, Én nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok. Én tudom, hogy iszonyatosan rá vagyok pörögve a témára, tudom, ez sem jó, csak borzasztó élmény úgy elindulni valahova, hogy azt sem tudod mikor kell kirohannod a boltból, ezért járok olyan boltba, ahol WC is van.....hidd el, a poklok poklát éltem meg, mikor éreztem hogy baj lesz, és alig jutok el a mosdóig....de szerintem itt ezzel nagyon sokan vagyunk így, nem akarok paraszt lenni, de szerintem senki nem élvezné, ha egy boltba összecsinálná magát....bocsánat....mert Nálam,de szerintem már itt sokaknál -már ilyen szinten probléma...A Gingko Bilobát használtam, nem ért semmit sem sajnos, az a baj, hogy Nekem már gyerekkorom óta fáj a fejem-a születésem sem volt túl egyszerû-anyunál terhességi toxémia, aztán besárgultam, vákuumos-fogós szülés....1 éves koromban már többször elájultam...stb....aztán a daganat mikor kialakult pár éve, már olyan migrénjeim voltak, hogy legszívesebben meghaltam volna(bocsánat)SEMMILYEN fájdalomcsillapító nem használt. A vérnyomásom már olyan szinten volt a legdurvább rosszullétemnél, majdnem 200 volt, pedig alapjáraton nagyon alacsony, de a kibírhatatlan fájdalom ezt tette, a szememben megpattantak az erek, másnap csupa vér volt. Köszönöm a tanácsokat, kedves vagy.Nekem a migrén például nagyon rosszul reagál szélre, hidegfrontra, melegre, kevés alvásra.

Nincs jelen

 

#7161 2016-06-30 13:00

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ja, igen, a halolajról nem írtam. Én halat sem fogyasztok, de még anno megetettek velem egy ilyen kapszulát, borzasztóan jött vissza az íze,majdnem hánytam tõle....de azt tudom, hogy nagyon hasznos...

Nincs jelen

 

#7162 2016-06-30 13:02

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kókuszzsírt és olívaolajat viszont Én is használok, Én  is nagyon ajánlom õket

Nincs jelen

 

#7163 2016-07-01 11:53

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nikol 1 Nálatok szerintem a legoptimálisabb egy teljes életmódváltás lenne - Tudom ez közhely ás nagyjából senkinél nem oldható meg... de nagyonúgy tûnik, hogy a munkátok az egész családod felõrli és a gondjaitok 90%-a ebbõl adódik. - Már ha az okokat akarod megszûntetni.

Nincs jelen

 

#7164 2016-07-01 15:58

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia QpaK.:) Teljesen egyetértünk, már mi is nagyon sokat beszélgettünk errõl, ha nem lenne a 2 hitel, már abba is hagytuk volna...csak sajnos átlag fizetésbõl nem tudnánk az életben kifizetni:( Viszont vállalkozónak lenni sajnos elég stresszes, nem csak  a dolgozók és a munka miatt.....Nagyon jó amit írtál, nem tartom közhelynek, a helyes megoldás tényleg a teljes életmódváltás lenne,és akkor mindenki meggyógyulna. Sajnos tényleg nem egy könnyen megoldható dolog...de nem panaszkodom, tudom, hogy Te is és itt sokan még sokkal rosszabbul vannak, mint Én....Te hogy vagy mostanában ?

Nincs jelen

 

#7165 2016-07-02 07:46

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Rohadt egy világban élünk egyébként: Az ember meghoz egy rossz döntést és utána kvázi élete végéig amiatt szív. A családunkban is van hasonló. Amiket leírsz abba meg még az egészségesek is belebetegszenek szerintem. Írd csak le mindig bátran a tüneteid, ezt senki nem veszi panaszkodásnak - ez egy beteg fórum, részben ez is a célja. Itt mindenki hasonló cipõben jár, téged olvasva én is több ponton bólogattam.
Köszi a kérdést, nálam most meglepõen jó a helyzet. Remélem így is marad!

Nincs jelen

 

#7166 2016-07-02 15:12

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hát igen, ez így van ahogy írtad, szívás:(  Kedves vagy nagyon, és itt mindenki, nagyon jó érzés olyanokkal "beszélgetni", akik átérzik miket élek át. Örülök, hogy most jól vagy, drukkolok, hogy ez így maradjon:) Én itthon sokszor azért nem merek beszélni az állapotomról, ,mert párom azt mondja, hogy ezt Neki szörnyû hallgatni, mert nem tud segíteni. Sajnos, sokszor úgy veszem észre, hogy hiába ez a rengeteg gyógyszer amit szed, depressziós és lehangolt.Mondjuk Nála azóta ennyire rossz a helyzet, mióta a lányunknak ki kellett hagynia 1 évet a gimibõl, az volt az utolsó csepp a pohárban.....és az volt, ami a legjobban megviselte....persze engem is borzasztóan... Visszaolvastam az utóbbi oldalakat kicsit, hú, Ti nagyon vágjátok már a témát gyógyszerek ügyében.....csak néztem...hátha Nekem is tudtok segíteni:) kb. lassan 1 éve krónikus D-vitamin hiányt állapítottak meg Nálam, de a gyógyszer amit felírt az endokrinológus doktornõ, szóját tartalmazott(pajzsmirigy miatt nem jó a szója), és 3 hónap szedés után  bekavart a  pár éve beállított pajzsmirigy eredményeimbe, olyan volt, mintha nem is szedtem volna az L-Thyroxint... aztán abbahagytam a D-vitamint, és visszaállt a normál érték...de most nem szedek semmilyet..persze az is baj, hogy keveset vagyok levegõn-napon, bár nem tudom hogy krónikus D-vitamin hiány esetén elég -e ha kellõ idõt töltök a napon.

Nincs jelen

 

#7167 2016-07-02 15:23

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Esetleg még egy kérdés, tinnitus(fülzúgás ) témában van valakinek tapasztalata? Páromat érinti a dolog.

Nincs jelen

 

#7168 2016-07-02 16:40

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Olvastam, hogy a Duspatalin többeknél nem hatott. Ti mennyi ideig használtátok? Étrendi tanácsokat kaptatok? Nekem annyit mondott a gasztroenterológus, hogy hüvelyeseket kerüljem, illetve paprika és paradicsom -ezekkel vigyázni, de mást nem.

Nincs jelen

 

#7169 2016-07-03 15:57

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szerintem a közvetlen környezetem többet foglalkozik a bajommal, mint én. Szerencsére elég megértõek, én sokáig nem gondoltam bele, hogy ez milyen lehet nekik - csak mindent kommunikáltam nyíltan. Azért nehéz ügy ez, mert ha éppen jól nézel ki akkor azt hiszik minden oké és olyanokat várnak el ami neked gondot okoz. Másrészt, ha teljesen õszinte vagy, akkor erõsen építesz a betgségtudatra. Nem egyszerû megtalálni az egyensúlyt, hogy ne a beteget lássák benned, de még is toleránsak legyenek. Nem szívesen beszélek másoknak róla, nem akarom, hogy sajnáljanak - ráadásul elég cikinek is tartom. Én csak a saját gyógyszereimet ismerem (úgy ahogy), valószínûleg doCTor tud majd válaszolni a kérdéseidre.
Kajával kapcsolatosan engem a csípõs, zsíros ételektõl, illetve a hüvelyes, rostos, fûszeres, tejes dolgoktól intettek óva. Meg azt is mondták, hogy mindent egyek, amit bírok!
Hát én tünetmentesen mindent eszem, még a csípõs fûszreset, és a hüvelyeseket is. Ha meg nagyon aktív, akkor persze óvatosan. Párolva, passzírozva, tej mentesen...

Nincs jelen

 

#7170 2016-07-03 20:48

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Kedves Fórumozók!
Még csak ma regisztráltam, sok hozzászólást elolvastam. Én 30 éve küzdök az IBS-el. Tükrözéstõl kezdve mindent végigcsináltam, nagyjából minden negatív lett. A lisztérzékenységre úgy kellett könyörögnöm az orvosnak,hogy csinálja meg. 30 éve küzdök hasmenéssel!!!! Ha rák lenne, már rég meghaltam volna ennyi ideje...remélem nem fog ezirányba menni a betegség, bár ennyi ideje, ha gyulladásban van a bélrendszer az nem igazán jó. Pajzsmirigytúltengés is okozhat hasmenést, ezt kevesen tudják. Nekem ez is volt, 3 évig szedtem rá gyógyszert. Amikor az orvosok nem tudják mi a baj,ráfogják,hogy idegi eredetû. Ez egy ördögi kör, mert valjuk be,nyilván idegesít mindenkit,hogy amit megeszik,egybõl kijön belõle. Sokáig néztem milyen ételek után jelentkezik,de mára feladtam,mert nem igazán lehet általánosítani. Valjuk be ki ne lenne ideges, és elõre idegeskedik,hogy mitõl kell megint szaladnia a wc-re. Ez egy borzalmas tudatállapot,mert még ha nem is megy a hasa épp attól az ételtõl,már az elõre idegeskedés sem tesz jót a vegetatív idegrendszernek. Való igaz,sokan a stressz miatt élik át intenzívebben, a nyugodtabb, párkapcsolatilag is kiegyensúlyozottabb idõszakban stagnáló jelleget mutat, ritkábban a tünetek. Nekem semmilyen gasztroenterológus által felírt gyógyszert nem használt, max. a homeopátia,amikor nemcsak a testet,de a lelket is figyelembe veszik,hiszen a test és lélek külön nem létezik! Minden agyban dõl el,de hiába próbálok agyban eldönteni egy olyan kérdést,hogy most nem fog menni a hasam,nem tudom megvalósítani! Igen, a sport sokat számít a gyógyulásban, és a lelki kiegyensúlyozottság,de nehéz megvalósítani akkor,amikor mindig rettegni kell,mikor kell szaladni a wc-re. Van,hogy egész nap nem eszek szinte semmit,nehogy menjen a hasam, csak minimális száraz ételt,ami az életbenmaradáshoz kell, aztán este meg ami jólesik,mondván úgysem megyek sehová. Kétségbe ejtõ,hogy édesanyámat vastagbéldaganattal, áttétes rákkal temettem el. Nem jó elõjel, hiszen ha nem is öröklõdik a rák, a hajlam, a genetika szerepet játszik. Ezért már elõre parázok. És ami senkinek nem jutott eszébe, hogy itt volt a Csernobili atomkatasztrófa!!! Rengeteg sugarat kaptunk, onnantól kezdõdtek a hasmenéses problémáim,egyszer egy németországi állatorvosnak beszéltem a gondomról és õ azt mondta,lehet sugárterhelésre meg kéne nézni, és ha beigazolódik a gyanúm,akkor meg tudnák kezelésekkel nyugtatni a bélrendszert. De a körzetitõl érdeklõdtem,ezt itt nem végzik el Magyarországon állítólag. Százszónak is egy a vége, borzalmas dolog így élni, hiszen folyamatosan attól rettegek,hol kap el a hasmenés, és nehogy olyan egyek nap közbe,amitõl azonnal rohannom kell a wc-re. Folyamatosan korog a hasam,ha eszem akkor is,ha nem akkor is. Valaki tudna erre valami jó megoldást? Semmi nem segít!

Nincs jelen

 

#7171 2016-07-03 21:15

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Amiket leírtál, azt mintha Én írtam volna....teljesen egyezik a véleményünk... Tényleg nem egyszerû megtalálni az egyensúlyt ,ez nagyon nehéz....Párom sokszor mondja , hogy rossz hallgatni, ha panaszkodom..persze ezt megértem, de volt hogy direkt heteken át magamba fojtottam a problémákat és a fájdalmakat, akkor meg azt mondta, hogy miért vágok állandóan olyan depressziós arcot...mondom nem depressziós vagyok, csak rosszul vagyok 2 hete(vannak ilyen idõszakok)...erre Õ: ezt nagyon rossz hallgatni :D  szóval sehogy se jó semmi .Persze megértem Õt is, nagyon sok problémája van...Igen, a kajákra nekem is azt mondták, hogy nem kell speciális diéta, de úgy érzem kevés csak a hüvelyeseket kizárni,meg max. paradicsomot-paprikát...az IBS diétáról is sokat olvastam meg a FODMAP diétáról   is,de teljesen tanácstalan vagyok. Van hogy egy adott étel problémát okoz, van hogy nem ...na persze biztos az is számít, mire ettem rá, mennyire vagyok stresszes ...étkezési napló kellene mégis? Mondjuk nem abban látom a megoldást.

Nincs jelen

 

#7172 2016-07-03 21:31

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Köszi a válaszodat! Sajnos nem lehet általánosítani az ételekkel kapcsolatosan,mert van,hogy ami korábban meghajt, az egy más helyzetben, idegállapotban nem okoz gondot. Igen, a hozzátartozóknak is nagyon nehéz, de ezt csak az tudja megérteni,aki átéli, milyen az pl.ha egy boltba rádjön sorbanállás közben a hasmenés,és nem tudod visszatartani a pénztárnál,és a vásárolni való már a szalagra rakva a pénztárnál,és a nagy sorban állsz. Volt hogy a busz nem állt meg, és leizzadva,csatakosan mikor megállt a busz próbáltam keresni wc-t,de sok helyen pl.étterembe csak fogyasztás után lehet wc-t használni,vagy ujabban tapasztalom,hogy a Plázákba már beléptetõ rendszeres pénzbedobós rendszer van.  Kérdem én,mire elõkeresem a pénz, fõleg ha van apróm, vagy átjutok a beléptetõ kapun,mint a metrónál a jegykezelõnél, addigra befosok...:-)))már bocs,de kínomba már csak nevetni tudok,mert azoknak,akik ezt nem élik át,fogalmuk sincs,mennyire borzasztó dolog ez, és hiába mondják,hogy együtt kell élni vele, nem lehet!!! Vagy csak vegetálni......

Nincs jelen

 

#7173 2016-07-03 21:44

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Ibi!Mikor beszéltem az altatóorvossal a  tükrözések elõtt, akkor pont Nekem is mondta, hogy nem lõtték-e túl a pajzsmirigy gyógyszeremet,mert attól is lehet hasmenés.Viszont Nálam nem sok a gyógyszer.Nekem a nagypapám halt meg vastagbél daganat okozta áttétekben. Kivették a daganatot, csak késõn, így rá 2 évre meghalt. Félt a tükrözésektõl, azért fordult késõn orvoshoz.Sajnos mást is ismerek, aki ez miatt ment késõn orvoshoz.Tudom miket élsz át az IBS miatt, leírtam a hozzászólásaimban Én is hogy rohangáltam ki boltokból:(

Nincs jelen

 

#7174 2016-07-03 21:49

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én is sokszor ha nagyon muszáj volt valahova menni, akkor csak szénhidrátot-száraz dolgokat ettem úgy bírtam ki csak...de legtöbbször nem megyek sehova:(

Nincs jelen

 

#7175 2016-07-03 21:54

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Most Duspatalint szedek, de még nem 100 %-os a hatása..

Nincs jelen

 

#7176 2016-07-03 22:56

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Nikol! Együttérzek  Veled. A pajzsmirigytúltengéskor az anyagcsere felgyorsul,felpörög, ezért attól is lehet hasmenés! A T3 T4-et ellenõriztetni kell idõnként. Egyszer egy ismerõsöm megkérdezte egy étterembe, mikor többször szabadkoztam,hogy pl.kávét,zsírosat nem rendelhetek, hogy minek eszem akkor ilyen ételeket? És nem hogy együttérzést nem tapasztaltam, hanem még õ volt ideges! Vibrált a szeme....olyan kínosan éreztem magam. Sokszor elgondolkozom azon, hogy miért õszinte az ember bizonyos emberekkel, akik nem érdemlik meg.....

Nincs jelen

 

#7177 2016-07-03 23:46

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

A vegetáriánus életmód nem túl egészséges fõleg bélbetegség esetén nem szerencsés.  Fehérjeporokat próbáltál már? Nekem nagyon sokat segített amikor már semmit nem tudtam enni, a tápszer meg amit adtak (nutridrink és társai) tele volt szénhidráttal amitõl csak még jobban puffadtam, viszont kevés volt benne a fehérje.
Vannak csak növényi alapúak is ha etikai, vagy tej/tojásfehérje problémáid lennének.

Nincs jelen

 

#7178 2016-07-04 10:46

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia Ibi!Hát igen, azok az emberek akik így viselkednek, el sem tudják képzelni, min megyünk keresztül...sajnos nem tud az ember jobbat, mint hogy nem foglalkozik Velük..ez nehéz, de még mindig jobb, mint más emberek viselkedése, és szavai miatt rágni magunkat, és benyelni mindent...Én azért jutottam ide, ezt tudom, ,mert mindig hagytam magam megalázni, és benyeltem mindenkitõl mindent...ma már nem tenném, mert viszont Nekünk kell megküzdeni a stresszel,fájdalmakkal, kínokkal-õk akkor sehol sincsenek, nem segítenek...Szia Rigor! Igen, tudom, sokan mondják hogy nem egészséges, de hál istennek a betegségeket jelzõ rosszabb értékeken kívül minden más értékem szuper, ezt mondta is egyszer a háziorvosom, hogy Én egészséges lennék, HA ezek a másik bajok nem lennének  ...ja, hazudok, a D-vitamin értékem pocsék:D...mondjuk ahhoz Én is hozzátettem, alig tartózkodom a levegõn, lakásban vagyok állandóan  ...Fehérjeporokat még nem próbáltam semmilyet, tudsz javasolni valamilyet? Lakto-és ovo vegetáriánus vagyok, tej és tojásos dolgok nem okoznak problémát...voltam vegán is fél évig, az a legetikusabb, de Én nem ehetek szójás dolgokat a pajzsmirigy miatt, meg ugye sokan nem is tartják egészségesnek, ezért inkább  visszatértem a lakto-ovo vegetáriánusra. Sokat gondolkodtam rajta,mikor egy endokrinológus azt mondta, hogy majd tönkremennek a beleim ha nem eszek húst,de másik orvos meg azt mondta ez hülyeség. (mondjuk az az endokrinológus adta a rossz D-vitamint  is)Én nem tudnék sajnos húst enni már, 25 éve vegetáriánus vagyok, 14 éves korom óta.Anno Schirilla György könyvét olvasva lettem vegetáriánus(mondjuk azóta õ visszatért a húsevéshez)Viszont  azt is tudni kell, hogy elõtte is alig ettem húst, mamámnál mindig láttam mikor levágják az állatokat , és sajnáltam õket, meg rengeteg videót láttam, mi megy a vágóhidakon,hogy bántják az állatokat még levágás elõtt is....Mama szokta mondani, ha nem tetszik az ebéd, egyek lekváros kenyeret....sokszor ettem lekváros kenyeret:D...inkább, mint pacalt.A tükrözések nem mutattak semmilyen problémát, még polipom sem volt. A családtagjaimnál durva vérzsír értékek, epeproblémák, hasra való hízás, köszvény, és még  sorolhatnám mi minden van(nem a páromnál és a lányomnál, õk csak csirkehúst esznek, meg kevés szalámit)A rokonok  mondjuk rengeteg zsíros húst esznek,az is baj...Szoktak is rajtam csúfolódni, menjek legelni,de hát sz.rni rá, nem én járok állandóan belgyógyászhoz hanem Õk...mondjuk a lelki problémáim miatt van csomó más bajom, az autoimmun betegség, a jóindulatú daganat,de összeségében még mindig sokkal egészségesebb vagyok Náluk..Hát, Én már biztos így fogok meghalni is, a hús nálam nem megy....Az nagyon durva lehetett, hogy már semmit nem tudtál enni, ez iszonyú....és most hogy érzed magad, mennyire vagy jól?

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 10:50)

Nincs jelen

 

#7179 2016-07-04 10:53

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

RealHero, milyen volt a buli? Remélem jól érezted magad:)

Nincs jelen

 

#7180 2016-07-04 11:00

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Pt, QpaK, RealHero,makkmarci, és persze mindenki aki ide jár, Ti hogy vagytok?

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 11:02)

Nincs jelen

 

#7181 2016-07-04 11:08

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azt esetleg tudja valaki, hogy autoimmun betegségre  is jár -e adókedvezmény? Mert Nekem most mondták, hogy valaki kapott Hashimotora, meg hogy 6(vagy 8 ? )évre visszamenõleg is lehet igényelni.Rákerestem Én is, de nem láttam sehol..

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 11:29)

Nincs jelen

 

#7182 2016-07-04 11:13

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Most próbálok kevesebb gyümölcsöt enni, hátha jobban beindul a fogyás is(ami nálam a betegség miatt nagyon nehéz), meg sajnos a Duspatalin mellett sem bír a gyomrom sok gyümölcsöt-nem lesz hasmenésem , de azért többet kell vécére járni(gyorsabb lesz az étel áthaladása a  beleken)

Nincs jelen

 

#7183 2016-07-04 12:39

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Rigor döbbenve olvastam soraidat, nem lehetett könnyû, amikor már tényleg szinte semmit sem ehet az ember.
Kényszerbõl nagyon sokan látom utánaolvasnak a dolgoknak, mert ami a mai orvosoknál tapasztalható az az, hogy a rendelõkbe csak pár perc jut egy betegre. Petig a gyógyszerek csak a tüneteket enyhítik jó esetben, ha az alapproblémán nem változtatunk, nem is fog javulni semmi sem...hiszen ez a bélgond többé-kevésbé idegi-lelki eredetû gondokra vezethetõek vissza elsõsorban. Nekem rengeteg stressz és tragédia volt az életembe, biztos vagyok benne, hogy ezek nagymértékben hozzájárultak a kialakulásukhoz. Úgy látom, hogy itt lelkiismeretes, jó lelkû emberek vannak, akik valószínûleg sok mindent a szivükre , a "gyomrukra" vesznek....:-))))
Igen Nikol, azóta az étterembe velem szemben kínosan viselkedõ embert már kizártam az életembõl, amúgy is egy határozott nõ vagyok, és már rég nem tûröm az ilyen emberek társaságát. Tisztelem magam annyira, hogy a számomra negatív hatással bíró emberekre már nem pazarlok idõt és energiát, hiszen nem érdemlik meg. Már nem  magyarázkodom senkinek, és nem akarok mindenáron megfelelni mindenkinek, mert az úgy sem lehetséges. Az igazi társak,barátok olyannak kell, hogy elfogadjanak amilyenek vagyunk, és akkor nem lesz számunkra ilyen kínos és megalázó szituáció.

Nincs jelen

 

#7184 2016-07-04 13:20

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Igen, Nekem is ez a tapasztalatom, hogy sok idõ nincs egy betegre. Egyetlen kivétellel találkoztam eddig, a háziorvosommal, õ viszont sajnos 1 éve kb. meghalt.Nála volt, hogy 3-4 órát is kellett ülnöm, hogy bejussak, de türelemmel kivártam, mert tudtam, ha Én is sorra kerülök, Rám is rászánja az akár 40-50 percet is, mint a másik betegekre. Persze biztos sok ilyen orvos van még, csak rá kell találnunk:) Én neki köszönhetem, hogy a jóindulatú agydaganat kiderült. Például(név nélkül írom persze) egy ideggyógyász doktornõ mikor még nem volt meg az MRI-m nagy nehezen pár vizsgálat után(a szokásos járkálj, rakd az orrod hegyére az ujjad,stb.stb.persze tudom ezekkel kell kezdeni)kiírta nagy nehezen az MRI-t, de hozzátette azért, hogy úgy sincs ott semmi(így szó szerint),csak pszichésen túlterhelt vagyok(meséltem a családi dolgokról mikor kérdezett) Elõzõ nap egy nagyon jó belgyógyász akihez bekerültem az irtó magasra felment vérnyomásommal, a rosszullétemmel,felhívta pedig a doktornõt, kiment a vizsgálóhelyiségbõl, de hallottam mit mondott,hogy durván magas a prolaktinom, és nagyon rosszul vagyok. A normál prolaktin 500-ig van, nekem 2766 volt.Annyira rosszul voltam, és Én tudtam, éreztem, hogy van valami a fejemben, ami nem normális(a falat kapartam már majdnem,irtózatos elmondhatatlan fájdalmaim voltak)hogy nem vártam meg a kiírt MRI-t, ami majdnem 3 hónap múlva lett volna, elmentem magánúton, nem kevés pénzért....és ott volt a daganat.Nagyon sajnálom, hogy Neked is mennyi stressz és tragédia volt az életedben,komolyan meg tudom érteni....Nekem pocsék gyerekkorom volt, lelketlen szülõkkel, akik szeretetet nem adtak, de kihasználni nagyon szeretnének, így Én még õket is félig -meddig kitiltottam az életembõl,ez ezzel jár sajnos,ha kell, még családon belül is muszáj "szelektálni"....Nagyon jó amit írtál,egyszer szó szerint ezt mondtam a férjemnek,már nem akarok mindig mindenkinek megfelelni, belefáradtam, belebetegedtem....és elég volt...Én legyek mindig mindenkire tekintettel, de Rám ki figyel?  .....Apám például elvárná, hogy eltartsam, mert õ lusta dolgozni,inkább él egy hajléktalan szállón, és a sorsot hibáztatja mindenért...Én viszont betegen is dolgozom, és majd Én eltartom--gondolja õ.Hát, tönkretették a gyerekkorom..de õ mégis azt gondolja kötelességem segíteni, egyszer azt mondta:Én is felelõs leszek, ha egy kuka mellett megdöglik-bocsánat, de ez így hangzott el, illetve így üvöltötte a fülembe....szóhoz sem hagyott jutni...aztán a visszafojtott dühtõl -már akkor fél órája üvöltött a fülembe, odavágtam a telefonom, össze is törtem, gondoltam most hívj fel.....Azóta párom nem nagyon engedi, hogy beszéljek Vele, de jobb is így...ez van. Sokat tudnék még mesélni, csak nagyon hosszú lesz

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 13:21)

Nincs jelen

 

#7185 2016-07-04 13:25

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Egy lelki betegségekrõl szóló könyvben olvastam, hogy akinek hasmenése van az szó szerint nem bírja "megemészteni" a vele történteket, úgyhogy teljesen egyetértek abban, hogy sok mindent a szívünkre "gyomrunkra" veszünk

Nincs jelen

 

#7186 2016-07-04 13:51

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azt még akartam írni, hogy ez a nem akarok dolgozni dolog, már nem most kezdõdött nála, hanem 25 éve...

Nincs jelen

 

#7187 2016-07-04 13:53

RealHero
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nikol: Kérdezted ,hogy ki meddig szedte a Duspatalint. Én 6 hónapig kb. Sajnos semmit sem ért és nagyon drága is szerintem !
Megúsztam a bulit mindenféle hasgörcs nélkül,elég jól bevált hogy elõtte bevettem egy hasfogót.Így meg tudtam inni egy pohár sört és nem tûntem olyan lúzernek.
Az antidepit viszont tervezem hogy emelem kicsit,mert azért az már túlzás hogy megyek egy elvileg kellemes programra és már napokkal elõtte hisztizik a bendõm.Ez igazából félelem csak nekünk a belünkben jelentkezik.
Az én dokim hasi pánikbetegségnek tartja az IBS-t egyébként

Nincs jelen

 

#7188 2016-07-04 14:08

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Van egy másik családtagom, aki szintén kedveset mondott. Egy családi szülinapozáson volt(már a szülinapokra, ünnepekre sem járunk,nem vagyok hajlandó eltûrni, hogy megalázzanak),férjem felvetette, hogy nem kéne zsírosakat enni(tele volt zsíros húsokkal az asztal). Erre mivel vágtak vissza? Nikoletta(mármint Én-Nikoletta voltam, csak egyszer a Gyors - és Gépíró suliban elnevezett a tanárnõm Nikolnak, rajtam ragadt, és  mindig kérdezték hogy akkor most melyik vagyok, és átírattam akkor  Nikolra)szóval hogy Nikoletta is zöldségeket eszik, mégis dagadt. JA...csak azt elfelejtik, hogy szülés után 52-53 kiló voltam, és egy betegség miatt híztam meg 120 kg-ra.Bár akkor még kb.82 kg voltam."nagyon" jól esett, de persze akkor sem védtem meg magam, ha visszafordíthatnám az idõ kerekét, megtenném.... a pajzsmirigyproblémákat is a mindent benyelek típusú dolgoknak tudják be, torok-nem jön ki hang a torkunkon-lenyeljük a sérelmeket.

Nincs jelen

 

#7189 2016-07-04 14:22

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Azért ezekkel a germán medicinás dolgokkal csak óvatosan... :) Bár az tagadhatatlan, hogy idegi alapon is lehet hasmenés. Szerintem idõvel jobban kiismered a tested, és meg tudod különböztetni, hogy mikor van idegi alapon, mikor kajától és mikor alapbetegségtõl hasmenésed.
Próbálkoztam annó kajanaplóval, de aztán inkább hagytam a fenébe. Egyél bátran mindent és ami látványos gondot okoz, azt inkább hanyagold. Bár a kájálás részben függ az állapotodtól, meg élethelyzettõl is.
Ha éppen jól vagyok akkor minden eszem, de ha tudom, hogy valahova mennem kell, akkor már óvatosabban. A vadabb kajákat még mosdó közelben bevállalom, de azokat amiktõl fáj a hasam inkább mellõzöm wc ide vagy oda. Azt vettem észre magamon, hogy rohadtul nem jó a hasam, ha kihagyok étkezést. - esetleg csak rágcsálok valami ropi szerûséget...
Én a barmokat nyugodt hangnemben szoktam elküldeni melegebb éghajlatra - gyakran dögölj meg mosoly mellett...

Nincs jelen

 

#7190 2016-07-04 14:23

Ibi50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Nikol! Döbbenten olvasom,hogy agydaganatod is volt? Hmm....nagyon sajnálom....és jó,hogy ilyen erõs vagy,és túlélted...régóta tudom,hogy minden betegség lelki eredetû. Minden idegpályához tartozik egy szerv. Kinek melyik idegpálya betegszik meg, az ahhoz kapcsolódó szervrendszert támadja meg. Pl. nekem sokszor volt párkapcsolati problémám, tehát evidens, hogy nõgyógyászati rákmegelõzõ problémával mûtöttek 5 éve. De sorolhatnám nagyon hosszan, rengeteg könyvet elolvastam, köztük azt is, amit említettél. Csakis saját magunkat gyógyíthatjuk meg, az orvosok még nem állnak a helyzet magaslatán, nem is érdekük a gyógyszeriparnak sem, ezért sem fedik fel a rák gyógyításának módját sem. Senkinek nem gyanús,hogy még mindig nincs meg a rák ellenszere??? A természettõl való eltávolódás is egyik oka a civilizációs betegségeknek, köztük depresszió stb. A sok tartósítószer, színezhék és adalékanyag, az elektromos szmog. Legfõkkép a gondolkodásmódunk megváltoztatása is fontos, a hozzáállásunk a dolgokhoz. Soha nincs rossz döntés, vagy nap, minden csak azon múlik, hogy mi hogyan állunk hozzá. Való igaz, hogy talán túl sokat foglalkozunk ezzel az átok hasmenéses dologgal, de ezt sajnos nem lehet figyelmen kívül hagynunk életünkbõl, a bárd mindig ott lebeg felettünk, hogy mikor tör ránk megint, ezért inkább igyekszünk elkerülni a kínos szituációkat. Sokkal többet kellene a jó dolgokra gondolnunk, mert mindig azt vonzzuk magunkhoz, amivel a legtöbbet foglalkozunk. Jelen esetben, ha a betegség a központi téma életünkbe, akkor azt, ha jó dolgokra gondolunk egész nap, akkor azt. Soha nem a hiányra kell gondolnunk, hanem hálásnak kell lennünk azért a dolgokért,amink van....most épp a meghalt tûzszerészekre gondolok....fiatalok voltak, az egyik pl.két kislányt hagyott hátra, párjával az esküvõt tervezték....minden nap ajándék kell, hogy legyen....amikor feladnánk, mindig arra kell gondolnunk, hogy amikor azt gondoljuk,hogy minden esélyünk elszállt, még mindig van legalább egy lehetséges verzió....sajnos nekem még nem sikerült ezt megtalálnom, de sok dologért viszont hálás vagyok!

Nincs jelen

 

#7191 2016-07-04 14:26

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Szia RealHero:) Nagyon örülök, hogy minden O.K. volt:) Igen, ezt Nekem is mondták, hogy hasi pánikbetegség az IBS. Az a baj, hogy azért csinálja szerintem ezt a gyomrunk, mert már túl sok rossz élmény volt, és "megjegyzi" magának. Ugye utalnak itt sokszor az agy-bélrendszer kapcsolatára.A páromnak mikor olvasgattam a fülzúgásról, ott is írták, hogy lehet hogy a zavaró hang, ami a fülcsengést-zúgást okozta már nincs is sokszor, csak az agy "rögzítette"Ezt mondják a hasi panaszokra is, meg ugye azt, hogy mi azokat a bélmozgásokat, amit "NORMÁLIS" ember csak kellemetlenül él meg,vagy nem is érzi, , nekünk az fájdalmas, és itt utalnak a tipikus stresszválaszra is...Igen , a Duspatalin nagyon drága, támogatás ugye nincs rá, férjem most vett nekem 4 dobozzal, csak nézett mennyibe kerül, havi adag 4400 forint, ugye naponta kétszer kell szednem...6 hónap az tényleg hosszú idõ, akkor tényleg elmondható, ha addig nem hatott, akkor nem is fog..nagyon tartok tõle, hogy nekem sem fog örökké..Most a napokban például Duspatalin nem hatott a több gyümölcs mellett, ezért kihagytam 2 adagot, jött a szokásos Immodium, ugye azért hagytam ki legalább 2 adagot, nehogy a kettõ együtt meg átváltson székrekedés irányába, ki tudja, bár lehet nálam még ez sem tette volna be a kaput:D  most próbálom hanyagolni a gyümölcsöket, de ez nekem rosszabb, mint valakinek a csokimegvonás:) ma már bûnöztem is 2 nektarinnal:)...majd meglátjuk...Sajnálom, hogy emelned kell a gyógyszert, de lehet hogy tényleg nincs más megoldás...ha valaki tud jobbat ,szóljon Nekünk:) Irigylem az embereket, akiknek az életük normális, mert normális az emésztésük..

Nincs jelen

 

#7192 2016-07-04 14:42

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Ibi! Hál istennek jóindulatú agyalapi  mirigy daganat, hálás is vagyok a sorsnak, rosszindulatúval már nem nagyon ülnék itt, és gépelnék....sokan meghalnak. Ha pár oldallal visszaolvasol, ott leírtam elég hosszan, hogy mik történtek velem....a párkapcsolati dolog, sajnálom, hogy ilyen komoly mûtéted volt....nekem nõgyógyászati mûtétem nem volt, de rengeteg nõgyógyászati probléma, fõleg akkor lángolt fel a legjobban, mikor a legnagyobb problémák voltak közöttünk ..ismerõs...Hát, a gyógyszeripar, az valami csodálatos téma:DD Rengeteget olvastam  róla, hogy nem érdeke senkinek, hogy meggyógyuljunk, akkor ki veszi meg a sok gyógyszert...persze szedem Én is a gyógyszereket, muszáj..ha nem szedtem volna a daganatra, és nem zsugorodott volna, akor mûtét lett volna elõbb-utóbb, vagy ha nem veszik észre, akkor megnõtt volna akkorára, hogy abba viszont bele lehetett volna halni....ahogy mondta az orvosom, a koponyában semminek nincs helye az agyon kívül, legyen a daganat jó vagy rossz. nekem a hipofízis asszimmetrikus lett a jobb fele lényegesen nagyobb volt,még a hipofízis nyelét is elnyomta teljesen a daganat. Igen, Én is próbálom úgy felfogni a dolgokat, hogy minden lehetne sokkal rosszabb is, legyünk hálásak azért is, ami van.Csak sokszor nehéz...a tartósítószeres, ízfokozós, mindenféle káros dolgokat Én is kerülöm. A sok rossz élmény, mikor már rohannék a mosdóba, de elakad a kasszánál a sor, amit Te is írtál, de a cuccokat már felpakoltad, mindenki áll "türelmesen", de nekik csak az a bajuk, hogy miért nem halad a sor...Én meg imádkozom....Rigor írta a másik fórumban,ha jól emlékszem,hogy azt csodálja, ha valaki tartani tudja..egyetértek   vele teljesen ....szerintem az nem nagyon lehetséges....max. pár percig.... kb.2-3 ....saját tapasztalat:(

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 14:45)

Nincs jelen

 

#7193 2016-07-04 14:58

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Hello QpaK:) Igen, nálam az vált be ha elmentem itthonról, akkor csak száraz, meg pékáru....keveset enni, vagy éhezni...az mondjuk nekem is rossz volt, fõleg azért is mert akkor még jobban hányingerem lett,(Bromocriptin ugye) meg vércukor leesés....kajanapló---eddig én sem hallottam túl sok jót róla, hogy azzal sem mentek semmire, nem tudták kizárni mi jó, mi nem...párom sokszor azt mondja, miért nem lehet megcsinálni---hát már azon a ponton elvérzik a dolog, hogy egyszer egy étel problémát okoz, egyszer nem, még ha közel azonos mennyiségût is ettünk...na ott jön közbe amiben hiszek, a lelkiállapot, meg a félelem...QpaK, a ropi nekem is jó barátom, minimál étkezés míg lehet rendesen enni, vagy bármi száraz jó...A  barmokkal én is ezt teszem majd:)) vagy elkerülöm õket, bár az megfutamodás tudom....

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 15:02)

Nincs jelen

 

#7194 2016-07-04 16:45

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Én is szoktam éhezni... :) Meg azt is szoktam, hogy meghajtom a hasam indulás elõtt - leginkább kávéval. Ezt olyan szinten mûvelem már, hogy ha pl 7-re kell mennem, akkor 4 körül iszom egy kávét és fordulok párszor a mosdóban. Mire indulnom kell, már kvázi "tiszta" a hasam és ha jön a gyomorideg akkor sincs gáz, mert már üres a bendõ.

Szerkesztette: QpaK (2016-07-04 16:45)

Nincs jelen

 

#7195 2016-07-04 19:15

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Errõl már hallottam-mármint a kávés dologról,hogy hashajtó hatása van..Nekem a fejem nem bírja a kávét, max.tiramisuban(amit én készítek) tízszeresen felhígítva rizstejjel fordul elõ nálam:) bár azt meg a gyomrom nem bírja(nem a nyerstojásos verzió-ezt a krémet én"kreáltam"-tejszínpuding rizstejjel felfõzve sûrûbbre, bele laktózmentes tejszín felverve, egy kis fehércsoki,és a mascarpone,ezzel rétegezem a kávés babapiskótát,meg ugye a kakaó -szóval a mascarpone -azt még nem tudtam kiváltani-na és az okozza a gondot,abból még nincs laktózmentes:)...vagy van, csak nem tudok róla?) Na, inkább nem "fõzök", hisz itt senki nem azt eszi, amit szeretne:(   Az ételekkel való hashajtás az Nekem is bejött valamilyen szinten, mikor a kelleténél jobban megfogta a hasam az Imodium(mondjuk az ritkán volt),Nálam alma, körte,szõlõ-ezek ki tudták tisztítani a gyomrom teljesen...,vagy a savanyú káposzta....imádom, de rohadtul nem tolerálja a gyomrom....

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 19:22)

Nincs jelen

 

#7196 2016-07-04 19:30

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Gluténmentes süteményeket is csinálok néha(sõt még paleos is:::)   )csak sajnos a magok,amikbõl a liszt készül, meg a gesztenyeliszt,zöldbanánliszt, ezek mind finomak, de iszonyú drágák. Csodálom, akik tudnak gluténmentesen táplálkozni, nekem azért hiányozna nagyon a kenyér-mármint a rendes kenyér-mert ugye van gluténmentes is, paleos is..meg a rendes tészta.....Persze, más kérdés, ha valaki lisztérzékeny,és még attól is baja lesz, ha egy lisztes ételekhez használt fakanállal nyúlunk bele az õ ételébe...vagy gondolok itt a durva ételallergiákra...az Õ életük sem egy leányálom, és a gluténmentes élelmiszerek,mentes élelmiszerek nagyon drágák...

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 19:39)

Nincs jelen

 

#7197 2016-07-04 19:47

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Egy évig tartottam a gluténmentes táplálkozást. Aztán újabb egy évig az scd-t, majd nagyjából fél évig a paleót és rohadt beteg voltam mellettük. Akkoriban még nem állították be a gyógyszereim. Igazából mindegy volt mit eszem, fájt és jött belõlem ki minden! A durva az, hogy még a víz is gondot okozott. Aztán amikor normálisabb gyógyszereket írtak, akkor már több mindent tudtam enni. Akkor kezdtem csak kiválogatni, hogy mit bír a hasam. Utána arra jutottam, hogy a spéci diétáktól elvileg kevésbé puffadok és normalizálódik a hasam valamennyire, de ugyan úgy begyullad idõnként. És azt a normalizált állapotot úgy is el tudom érni, ha a normál étkezés során kerülöm azokat, amik gondot okoznak. Így már nem volt értelme, hogy szivassam magam a szigorú diétákkal. Nem beszélve arról, hogy ezekben a spéci diétákban is csomó dolgot nem bírtam. pl a paleó tele van magvakkal, az scd meg rostos dolgokkal.. A gluténmentes bio cuccokban a glutént meg cukros szirupos mérgekkel helyettesítik… Elég irónikus! :)

Szerkesztette: QpaK (2016-07-04 19:57)

Nincs jelen

 

#7198 2016-07-04 20:00

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Még azt is akartam, írni, hogy az jó lenne, amit írtál, ha ki tudnám ismerni a testem úgy,hogy meg tudjam különböztetni a hasmenéseket...ez jelenleg csak álom, gyógyszerezés nélkül el sem merek indulni-de nagyon jó lenne,számomra ideális lenne:) és persze másoknak is:) Biztos, hogy a fejben rendet kell rakni azért nem mûködik minden esetben, de van benne valami...egy példa :az MRI-be való befekvéstõl nagyon féltem, elsõ alkalommal végig csukva tartottam a szemem, és egy kis mondatot ismételgettem, elterelte a figyelmem,még az sem rontott a dolgokon, mikor kihúztak és beadták a kontrasztanyagot,majd visszatoltak még 10 percre, pedig akkor már tudtam, hogy valamit találtak.Második alkalommal kinyitottam, kipattantak a szemeim(kisebb stresszek értek,mielõtt befeküdtem a gépbe-késés, mert lezárták az utcát, sietni kellett)és megnyugodva láttam, hogy jé hiába irtó mélyre toltak be, meg szûk minden-ezek zavartak- de van egy kis nyílás a fejem felett, a tükör mellett. Most volt a harmadik MRI-m ,és csúszások voltak, Nekem meg kegyetlen migrénem,és megint kinyitottam  a szemem, nagyon rosszul voltam.a migréntõl.. és akkor esett le, mert elõzõ évben nem is gondoltam rá, hogy az nem is lehet úgy hogy ott van egy nyílás, hogy nincs is, csak egy pici tükrös felület-csak Én állat, szemüveg nélkül rosszul láttam tavaly.Ugye mondták, hogy emeljem meg a lábam, ha baj van, és kihúznak.....másodpercre bepánikoltam, de aztán elhatároztam, hogy nem baj,jó ez így,nincs gond, megcsinálom....ha kihúznak, akkor tovább tart, este 9 óra volt, Bp.-en voltunk , Én siófoki vagyok, mire hazaérünk a világ végérõl(az ORFI-ban csinálták),párom fáradt, Én rosszul vagyok...hiányzik ez nekem? Visszacsuktam a szemem, és végigcsináltam...szóval az elme az rettentõ sok dologra képes, tudom, de a hasmars sajnos már túlzottan berögzült  a tudatomba valószínû...meg a kiürítetlenség érzés, az nagyon rossz.Bocsi, hosszú lett:) Szóljatok, ha már unjátok...

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 20:02)

Nincs jelen

 

#7199 2016-07-04 20:16

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Úristen, Te tényleg rengeteg mindennel próbálkoztál, meghajlok elõtted,komolyan...Én is hallottam már dietetikustól, hogy csak az tartson gluténmentes diétát, akinek tényleg szüksége van rá, mert komoly károkat és hiánybetegségeket is tud okozni bármilyen szélsõséges diéta...hát a magvak is problémásak Nálam, kiütik a bõröm, meg elvileg a pajzsmirigy miatt azok sem túl jók....,igen,meg szeretik más rossz dolgokkal telenyomni a bio gluténmentes cuccokat, szoktam olvasgatni én is:) a biztonsági õrök szeretnek nézni nagyon, biztos azt hiszik lopni szeretnék, pedig csak egészségtudatos vagyok, mindent nem veszek meg----egyetlen hibám az üdítõk voltak---de leszokóban vagyok,esküszöm:))) Hát QpaK, felnézek Rád, Nekem is ezt kéne tennem....tulajdonképpen Te "gyógyítod" magadat a gyógyszerek mellett ..ez a jó módszer,az ételek szûrése  ...ja, és a víz a végén már rajtam is keresztül ment, azt hittem hülyét kapok:(  Nekem kicsit nehéz lemondanom bizonyos dolgokról, pedig fejbevágnám magam, mikor meg ott állok a szituban, hogy menni kéne wc-re ,de nem lehet...súlyos kényszeres evõ voltam iszonyú súlyos lelki problémák miatt, és mikor helyrehoztam magam(nem volt könnyû), Nekem a gyümölcs lett a csoki:) Függõ vagyok:))

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 20:19)

Nincs jelen

 

#7200 2016-07-04 20:18

Nikol 1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Irritábilis Bél Szindróma (IBS)

Az már csak a röhej, hogy kényszeres evõként nem híztam, de viszont segíthetett az immunrendszer rombolásában:(

Szerkesztette: Nikol 1 (2016-07-04 20:20)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB