#1301 2014-11-23 14:50

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Heni! Nekem volt szerencsém mindkettõhöz, tályog is volt, tályogból kialakult sipoly és az úgymond általad felvázolt tályog nélküli sipoly. Bár fogalmam nincs, hogy hogyan tud magának utat törni a váladék a külvilág felé, azért valószínûleg gyakoribb verzió hogy begyûlik, és ki kell fakasztani sebészi úton. De mégegyszer létezik sima sipoly hogy semmi macera nincs vele, csak váladékozik. És hozzáteszem mekkora mázli ha nincs vele a levedzésen kívül több probléma.

Nincs jelen

 

#1302 2014-11-23 15:59

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Sunburner! Köszi, hogy ìrtál.valòban minimális váladék és viszketés után...sipoly. Holnap megyek proctològiára.Akkor többet tudok...és Veled mi volt s tályog és s sipoly után?

Nincs jelen

 

#1303 2014-11-23 18:47

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Heni123: a tályogokat megnyitották sebészi úton, azokból aztán sipolyok lettek. Az így keletkezett sipolyokat kötözték, betadinozták aztán be lettek fonalazva. Semmi nem használt, így aztán tehermentesítõ sztómát kaptam. A mai napig így élek (sztómával), és 4 év elteltével a sebészeten azt mondják záródtak a sipolyok. Viszont a fenekem még így is gyakran begyûlik (tályog recidíva), na jó nem gyakran, évente egyszer. Az ideiglenes sztómát nem merem visszarakatni, nehogy újra tályogok legyenek, így megbarátkoztam a jelenlegi helyzettel. Egyébként az állítólagosan záródott sipolyok minimálisan mindig váladékoznak, véleményem szerint tehát mégsem záródtak be. Kötszert használok, naponta cserélem, de így hogy a széklet nem megy keresztül a végbélen, minimális a váladékozás. Még véletlenül se gondolja azt senki, hogy ugyanilyen sorsra kell jusson, de sipollyal, tályoggal rengeteg a nyûg és a probléma, ha kiterjedt területet érint. És van hogy a proktológushoz járás sem segít, nekem sokszor csak rontott az állapotomon a rengeteg vizsgálat, mivel ugye bolygatják a gyulladt, fájdalmas területet. Most hogy már szinte nem is foglalkozok vele, észre sem veszem hogy van.

Nincs jelen

 

#1304 2014-11-23 18:57

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Heni123: Még annyit akartam, hogyha a sipolyoddal minimális problémád van, szerintem egész egyszerûen ne foglalkozz vele! Nézesd meg proktológussal, de csodát nem fog csinálni. Arra is van esély, hogy magától rendbe jön. Sokszor az állandó sebészi macerálás sem segít. De persze te tudod ez neked mekkora probléma.

Nincs jelen

 

#1305 2014-11-23 19:01

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nekem állandó 40 fokos lázam volt, mindennapos csillapíthatatlan láz, így muszály volt a sebészi megoldás. Mostanra szerencsére megszûnt, de sztómával sem egyszerû az élet. Még talán annyi lemaradt hogy 5-6 tályog-sipoly mûtétem volt. Neked ne legyen annyi! Szia, Sunburner

Nincs jelen

 

#1306 2014-11-23 19:13

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Igen azt látom, hogy akik ideìrnak azoknak a nagy százalékuk visszaesik.Hát...a te eseted tényleg komoly..de ùgy látom nem vagy tùl optimista a kezelèsekkel kapcsolatban..meg az orvosokkal...

Nincs jelen

 

#1307 2014-11-23 19:20

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Köszi Sunburner! Majd megìrom mi van..jòbulást Neked szia Heni

Nincs jelen

 

#1308 2014-11-23 19:21

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Hát igen, amikor a vizsgálóujj bevezetésekor elkezd vérezni a fenekem, vagy a végbéltükrözés után belázasodok és újra begyûlik a fenekem, nem tudok optimista lenni. Sokszor ahelyett hogy segítettek volna, csak nagyobb bajt csináltak. De persze minden eset más. Lehet hogy a te helyzeted nagyságrendekkel egyszerûbben megoldódik.

Nincs jelen

 

#1309 2014-11-23 19:31

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Hát majd meglátjuk..csak optimistán:) akkor neked állandò belépõd van a sebészetre.(

Nincs jelen

 

#1310 2014-11-23 19:38

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ha csak kicsi, minimálisan váladékozó sipolyod van, hõemelkedés ill. láz nélkül, nem kell félned. Egyedül a gézlapos kötözés a macera, de meg lehet szokni. A legjobbakat, és drukkolok hogy rendbe jöjjön!

Nincs jelen

 

#1311 2014-11-23 19:45

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

És te ezt hogy bìrod lelkileg?Mert pl. engem már ez is zavar. 4éve jöttek a problémáid vagy 4 éve van sztòmád?

Nincs jelen

 

#1312 2014-11-23 20:34

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Lelkileg teljesen összeomlottam, azóta persze túltettem magamat rajta. Részleteket nem akarok írni, de el tudod képzelni. 10 éve 2004-ben derült ki hogy Crohn beteg vagyok. Még abban az évben orvosi mûhiba áldozata lettem, szövetdarabokat távolítottak el a végbélnyílásból, aminek a helyén nagy sebek, majd tályogok lettek. Ezután jött a folyamatos láz. 2006-ban feltárták a legnagyobb tályogot, ezt követték a további tályog és sipoly mûtétek. Ezek után még mindig lázas voltam, így 2010-ben nem maradt más megoldás, kivezették a vastagbelemet a hasfalamra. Ideiglenes sztómát kaptam, láz megszûnt, sipolyok nagyrészt összezártak. 2010 óta élek sztómával mind a mai napig, tehát ugye 4 éve van sztómám.

Nincs jelen

 

#1313 2014-11-23 20:43

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Uhhhh..És mi lesz a továbbiakban..mit mondanak az orvosok?

Nincs jelen

 

#1314 2014-11-23 20:46

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Milyen az életed?Tudsz vele dolgozni vagy ezzel nem tudsz..vagy valamiben korlátozott vagy?:/

Nincs jelen

 

#1315 2014-11-23 21:04

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

A sebészeten azt hangoztatják, hogy ki kellene venni az egész végbelemet, amikor ezt meghallottam eldöntöttem hogy nem vagyok kíváncsi a további javaslataikra. Az életem amúgy elég sablonos, nem merek hosszútávra tervezni. Túlélni igyekszem a mindennapokat. Dolgozni nem tudok, illetve szeretnék de sehol nem alkalmaznak. Rokkantnyugdíjba nem tudtam menni, mert 25 éves korom elõtt (most 29 vagyok) nem volt meg a szolgálati idõm. Mivel 25 éves korom elõtt megrokkantam, jogosult vagyok 33330 forint rokkantsági járadékra. Ez persze az éhenhaláshoz éppen elég. Az összeg 4 éve nem emelkedik. Muszály lenne dolgozni, de nem alkalmaznak. Jóesetben különbözõ indokokkal elutasítanak, de általában nem szoktak válaszolni. Rokkantsági járadékom mellett elvileg korlátlanul lehetne munkát vállalni, legalábbis ezt mondta a nyugdíjfolyósító.

Nincs jelen

 

#1316 2014-11-23 21:13

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Hát ez tényleg az éhenhalásra elég. A gyògyszereidet azért meg tudod venni?!

Nincs jelen

 

#1317 2014-11-24 22:29

rozsa virág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Sunburner,remélem nem bántottalak meg hogy így szólítottalak meg.Olvastam a beszélgetéseidet,és nagyon meg fogott az írásod.Ez nekem most...lelki erõt adott.Engem Márciusba mûtöttek vastag béllel,a mûtét jól sikerült,haza is mehettem 10-nap után.Párnap elteltével a széklet nem ott távozott ahol kellett volna.Vissza a kórházba,és közölte az orvosom....sipolyom lett és a vendég nyílást kell.Most Novemberben voltam a sebészeten vizsgálaton a sipoly nincs még begyógyulva.Azt mondta ,ha csoda folytán természetesen begyógyul....beszélhetünk a vissza helyezésrõl,de ne nagyon bízzak benne.Lelkileg össze törtem,de a Te írásodat olvasva,össze fogom szedni magam.És további egészséget,kitartást kívánok.

Nincs jelen

 

#1318 2014-11-24 22:36

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Nekem is ))Látod Sunburner a tegnapi beszélgetésünk másoknak lelkierõt ad.:) jò egészséget mindenkinek

Nincs jelen

 

#1319 2014-11-25 12:38

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Heni123: nem tûntem el, csak vasárnap este zsákcsere volt, tegnap meg valamiért nem érkeztem a gép elé ülni. :) Visszatérve az elõzõ témához: gyógyszereimet eddig szerencsére mindig meg tudtam venni. Elvileg a rokkantsági járadék mellett jogosult lennék közgyógy kártyára, de mivel szüleimmel élek egy fedél alatt, nem tudtam kiváltani. Egyébként a Crohn-betegségre Pentasa granulátumot szedek, és evvel teljesen jól elvagyok. 90% támogatással az egy havi adag (egy doboz) 2500 forint körüli összeg. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a gyógyszert, kaját mindig ki tudtam fizetni. És persze nem a Maldív-szigetekre járok nyaralni, csak a poén kedvéért írom. :)

rozsa virág: szia, nagyon örülök hogy erõt tudsz meríteni az írásaimból! Bár sokszor csak panaszkodok, illetve úgy tûnhet hogy hiányzik a derû és az optimizmus, a valóság az hogy az életigenlés soha nem veszett el és nem is fog. Bár már 10 éve semmi másról nem szól az életem, csak hogy hogyan küzdök meg a betegséggel, ennek ellenére mindig sikerül apró kapaszkodókat találni az életben, amivel egyik napról a másikra mindig mindent sikerül túlélni. Kívánom hogy minél elõbb oldódjon meg a problémád, drukkolok, a mielõbbi gyógyulás reményében - még akkor is ha a gyógyulás soha nem lehet teljes az esetünkben.

10 éve vagyok Crohn-beteg, rengeteg mindenen keresztülmentem, nagyságrendekkel többet tudnék írni mint ami egy hozzászólásba belefér. Ha bármi kérdésetek van bármilyen témában, tegyétek fel bátran és igyekszem válaszolni! Sokszor van hogy orvosoknak be kell számolnom a kórtörténetemrõl, és elég nehéz összefoglalnom pár mondatban mindazt ami történt velem. Ha kérdeztek, célirányosan egyszerûbb a válaszadás.

Nincs jelen

 

#1320 2014-11-25 13:12

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Sunburner!

Elmehetnél már proctològusnak! Igazad volt!!!!
Voltam proctològián és felületi sipoly. Tehát ambulánsan meg tudják csinálni. Az kérdezném, ezt hogy csinálják? Mer ebbõl a dokibòl kihúzni valamit....(

Nincs jelen

 

#1321 2014-11-25 20:35

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Heni! Régen ezt úgy csinálták, hogy megkeresik a sipolyjárat két nyílását, egyet ugye kívül, egyet belül. És a két sipolynyílás között átvágják a szöveteket, hogy aztán a seb belülrõl kifelé begyógyuljon. Hozzáteszem, ez egy elég régi eljárás. Hátulütõje az, hogy sérülhet a záróizom, és késõbb székletvisszatartási problémák jelentkezhetnek. Ez persze attól is függ, hogy kikerüli-e a sipolyod a záróizmot. A másik amit szoktak ilyenkor alkalmazni, hogy nem vágják át a szöveteket a két sipolynyílás között, hanem a sipolyjáratba a külsõ nyíláson keresztül befûznek egy gumifonalat, ami aztán kilökõdik és átvágja a szöveteket szépen lassan, hogy legyen ideje a sebnek belülrõl kifele összetapadni. Ez valamivel biztonságosabb megoldás a szikés átvágásnál, de még mindig fennál hogy késõbb széklet visszatartással gondok lesznek, attól függõen hogy hol van a sipolyjárat. A legmodernebb eljárás a fibrin ragasztó, amivel feltöltik a sipolyjáratot, és az magától összezár. Létezik még a fibrinragasztóhoz hasonló elven mûködõ dugó, amit bedugnak a sipolyjáratba, és az begyógyul. Viszont ez a fibrinragasztós és dugós megoldás még gyerekcipõben jár, gyakran elõfordul hogy nem hozza meg a várt sikert. A régi megoldások esetében, fõleg a gumifonalas megoldásnál majdnem minden második próbálkozás sikertelen. Nem elrettenteni akarlak, de csodát tenni az orvosok sem tudnak. Javaslom, kérdezd meg a proktológust, hogy nem ajánlja-e a mûtét elhagyását. Én inkább kötözném gézlappal minden nap a sipolyt, mintsem hogy késõbb széklet inkontinenciám legyen. Ja igen, amit itt leírtam nem az egyetemen tanultam, javítsanak ki a hozzáértõk - köszönöm!

Nincs jelen

 

#1322 2014-11-25 21:00

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Mit értesz azalatt, hogy kötözni gézlappal a sipolyt.Gondolod hogyha felületi sipoly akkor ne hagyjam magam mûteni?vagy beszéljek a proctològussal , hogy hanyagoljuk? Mert tényleg amiòta megszondázta jobban fáj((

Nincs jelen

 

#1323 2014-11-25 21:57

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Mint minden mûtéttel, ezzel is csak az a baj hogy kockázata van. Lehet hogy a sebész is azt mondaná, hogy inkább együttélni az állapottal és mellõzni a mûtétet. Nem tudom, meg kell kérdezni. Ha a sebészednek nem gond, és azt állítja pikkpakk megoldja, ám legyen. Ha én a te helyedben lennék, nem feküdnék kés alá emiatt. Gézlappal kötözni a sipolyt, ezalatt azt értem hogy gézlapot teszek a farpofák közé, hogy a váladék ne kenje össze a ruhát. Én már 8 éve élek úgy, hogy folyamatosan gézlapot hordok a fenekem tájékán, naponta 1x 2x cserélem, a váladékozás függvényében. Ez sokkal egyszerûbb megoldás, mint esetleg egy elrontott mûtét miatt bosszankodni. Nem lebeszélni akarlak a mûtétrõl, csak kérdezd meg a sebészt hogy javasolja-e a mûtétet. Sipollyal simán együtt lehet élni, csak annyi feladatot ad az embernek hogy idõnként gézlapot kell cserélni. Azt most persze nem vettem számításba hogy mivel lány vagy vannak olyan napok amikor nem a sipolyváladékozás a fõ probléma, ezt persze neked kell megoldani, én férfifejjel hiába javaslok megoldásokat. Az én életem ilyen szempontból nagyon egyszerû. Amúgy a sebész orvos egy hónapra 30 csomag kötszert felírhat receptre. Ha mégsem lesz belõle mûtét, feltétlenül irass kötszert. Recept nélkül 140 forint körül van egy csomag kötszer. Receptre felírva ennek a töredéke. Kérdezd meg a sebészt hogy tiszta szívbõl ajánlja-e a mûtétet. A kockázatot õ ismeri, és a felelõsség is az övé.

Nincs jelen

 

#1324 2014-11-25 22:00

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Én papirzsepit tettem oda..az nem jò?

Nincs jelen

 

#1325 2014-11-25 22:11

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

A papírzsepi is tökéletesen megteszi. :) A kötszer abból a szempontból jobb hogy nem mállik szét ha elázik. Feltételezem hogy neked nem nedvedzik annyira, hogy teljesen elázzon a papírzsepi. Amúgy praktikus. Egyébként mint tipp tudom ajánlani papírzsepi helyett a kozmetikai kendõt. Ez jobban egyben marad ha nedves lesz.

Nincs jelen

 

#1326 2014-11-26 19:40

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Sunburner! Köszi a segìtségedet! :-) Szerintef a sipoly csinál szorulást vagy inkább pszihés eredetû lehet? Azé itt rendesen volt idegem a kivizsgálások alatt.
Hogy vagy amùgy?

Nincs jelen

 

#1327 2014-11-26 20:26

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Heni! Szerintem a sipolytól biztos nem lesz szorulásod. Pszichés eredetû elvileg lehet, de szerintem az étkezésedben van a probléma forrása. A szokásos sablon szöveget szokták ilyenkor ajánlani, több víz, több rostos kaja, zöldség gyümölcs. Nem tudom, Crohn betegség vagy Colitis ulcerosa bejátszik-e a képbe az esetedben. Akkor speciális diéta kell, és a rostos kajákkal óvatosan. Az étrendedre ha figyelsz, meg hogy eleget igyál, javulnia kell a helyzetnek. Nekem a Crohn betegség miatt nincs ilyen problémám, a gyulladás miatt nem tud szilárddá válni a székletem. Persze az sem jó ha hasmenéses, kettõ közötti állapot az optimális. Amúgy én jól vagyok, az életem eléggé sablonos, erre már szerintem panaszkodtam, de végtére is rosszul nem érzem magam. Lelkileg is egész jó kiegyensúlyozott helyzetben vagyok, voltam rosszabbul is. Bevásárlóújságokat nézegetek, mire lehetne elkölteni a pénzt ha lenne, evés-ivás, interneten lógok, este egy kis TV. Bár a tévénézéssel csinján bánok, nem szeretem az agymosást ami a kereskedelmi médiában megy. Remélem nálad is minden rendben! :)

Nincs jelen

 

#1328 2014-11-27 18:30

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Sunburner!


Hát elgondolkidtatò amit ìrsz. Most kedden megyek tükrözésre aztán majd elmondom, hogy mi van mit mondott a dnõ. Mennyi idõnként kell sztòmszsákot cserélmi? Szia Heni

Nincs jelen

 

#1329 2014-11-27 19:40

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Heni! Naponta kellene elvileg cserélni az egyrészest. Kétrészesnél az alaplapot 3-6 naponta kell cserélni. Én egyrészest használok, de nem szedem le minden nap. Jobban kipirosodna a bõr az állandó huzigálástól. Addig hagyom fent a zsákot amíg biztonsággal tart a bõrön. 3-4 naponta szoktam cserélni, ennyit általában ki szokott bírni. Ma estére is be van ütemezve egy csere. Várom majd a sebészetes fejleményeidet, illetve hogy mit mond a sebészed.

Nincs jelen

 

#1330 2014-11-27 19:52

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Milyen a végbéltükrözés???:(

Nincs jelen

 

#1331 2014-11-27 20:01

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Vizsgálóasztalon, oldaladra dõlve, térdeidet a hasadig felhúzva fölfekszel. Ez a jobbik eset. Rosszabb eset, hogy négykézláb kell a vizsgálóasztalon "pucsítani". Orvosa válogatja, hogy melyik pózt alkalmazza. Ezután a vazelines vizsgálóujj bevezetésével meggyõzõdnek róla, hogy nincs a tükör bevezetésének akadálya. Maga a végbéltükör egy kb. 20 centiméter hosszú fémcsõ, amit az orvos úgy fog mint egy pisztolyt. A végbéltükör bevezetése elvileg csak egy kicsit fáj, szerintem a vizsgálóujjal történõ matatás fájdalmasabb mint maga a tükrözés. Én azért mondom hogy fájdalmas, mert sebes, gyulladt, és beszûkült a végbelem, nem tudnak fájdalmatlanul behatolni. Úgymond egészséges pácienseknél azt szokták mondani, inkább kellemetlen érzés a vizsgálat, semmint fájdalmas. Ha a sipolyon kívül más bajod nincs, nem kell fájdalomra készülnöd, de kellemetlen lesz a feszítés. Kellemetlen érzés, az biztos.

Nincs jelen

 

#1332 2014-11-27 21:20

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Persze hogy kellemetlen, mert semmi gyertyafényes vacsora, semmi elõjáték.. :P - ha meg gyulladt akkor ott fáj a legjobban ahol amúgy is fáj. Ha meg nem fáj, akkor nem fáj. Ilyenkor a keserûsó megivása és a hashajtás kellemetlenebb mint maga a vizsgálat. Szerencsére beöntéssel már szinte sehol nem hülyéskednek, mert az gyulladt bélre jobban fáj mint a vizsgálat.

Nincs jelen

 

#1333 2014-11-28 09:52

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Egyetértek Rigor! A hashajtással nem is mertem sokkolni szegény Henit. És ugye az is lemaradt, hogy a végbéltükörrel biopsziát is tudnak venni, a mintavétel helye pedig csúnyán tud vérezni. Nekem 3 hétig vérzett a biopszia után a végbelem. Kellemetlen.

Nincs jelen

 

#1334 2014-11-28 11:02

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sunburner!Rigor! Isteni benneteket olvasni)) egész megnyugodtam. Mi az a biopszia?))

Nincs jelen

 

#1335 2014-11-28 11:38

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Biopszia: szövettani mintavétel. Általában tûszerû eszköz amivel apró (tûhegynyi, gombostûfejnyi) mintát tudnak venni az érintett területbõl. Ezt a szövetdarabot (mintát) aztán mikroszkóp alatt elemzik, és következtetnek belõle hogy van-e valamilyen betegséged. (gyulladás, rák stb., illetve az is látszik a mikroszkóp alatt ha semmi bajod nincs tehát ha minden rendben van) Amúgy ha a tükrözés során a tükörrel nem látnak különösebb elváltozást, nem szoktak szövettani mintát venni. Ilyenkor ránézésre is meg lehet állapítani hogy minden rendben, és nem kell belecsípni a nyálkahártyába.

Nincs jelen

 

#1336 2014-11-28 12:06

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Az a hashajtò amit nekem kúp formában adtak keddre a tükrözés elõtt?Kaptam egy kúpot keddre amit aznap reggel kell fölnyomni tükrözés elõtt!!

Nincs jelen

 

#1337 2014-11-28 12:19

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Azért adták a kúpot, hogy lehetõség szerint üres legyen a végbeled a vizsgálat elõtt. Feltolod a kúpot, vársz egy kicsit amíg elolvad odabent, és irány a WC-re. Nem mindig csináltatnak hashajtást szájon át, a te esetedben úgyis valószínûleg csak a sipoly lesz az orvos számára érdekes, ezért elég a kúp és nem adtak hashajtót. Az a lényeg hogy könnyebben meg tudnak vizsgálni ha üres a végbeled. Nekem csináltak végbéltükrözést úgy is, hogy elõtte 3 napig nem voltam WC-n. Nem szoktak emiatt problémázni. Ja igen, és a kúp nem egyenlõ a hashajtóval. A kúp arra való, hogy beolajozza a végbélnyílást, székelési ingert okoz ha odabent megolvadt, és irány a WC.

Nincs jelen

 

#1338 2014-11-28 13:00

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Sunburner! Neked a végbeledbõl is jön váladék? mert nekem csak a sipolynyilásbòl

Nincs jelen

 

#1339 2014-11-28 13:42

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Elvileg csak a sipolynyílás váladékozik. De nekem olyan a végbélnyílásom mint a szita, jön a váladék mindenhonnan. Amikor kiveszem a gézlapot, szoktam látni hogy a sipolynyílásoknál és a végbélnyílásnál is foltot hagy. Tedd be te is a zsepit és nézd meg kivételkor hogy hol hagy a zsepin foltot.

Nincs jelen

 

#1340 2014-11-28 15:05

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Azt csináltam és tényleg csak a sipolybòl jön de 3 napja mintha a bal oldalamat idõnként érezném...nem fáj csak idõnként úgy érzek egy furi érzést..mi lehet!!

Nincs jelen

 

#1341 2014-11-28 15:12

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Éppen kialakulóban lévõ sipoly (és tályog) szokott szúrni. Szúrkáló, viszketõ érzés. Én ilyet tapasztaltam fél évvel azelõtt hogy a mûtõasztalon kötöttem ki. Nem akarlak megrémiszteni, inkább említsd meg a dokinak. Kitapintani úgyis csak a tályogot tudja, ha mélyen van azt se könnyen. A sipolynak meg ugye idõ kell amíg utat tör a külvilág felé. Ha a sebészednek megemlíted amit érzel, megpróbálja kitapintani. De szerintem nem kell félned tõle.

Nincs jelen

 

#1342 2014-11-28 15:20

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ja nem bocsi hanem a bal lengõ bordám alatt.lehet hogy tùl sokat foglalkozom ezzel?

Nincs jelen

 

#1343 2014-11-28 15:45

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

A hasadat ultrahanggal meg tudják nézni.

Nincs jelen

 

#1344 2014-11-28 16:07

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Ja..majd megnézetem de érdekes miko lefogpalom magamat akkor nincs ez a hasi fura valami.te hogy vagy?

Nincs jelen

 

#1345 2014-11-28 16:33

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Csak kúp? Akkor alig fognak felmenni! Ne aggódj akkor szinte semmi az egész. A mintavételt meg nem érzi az ember egyáltalán, mondjuk vérezhet, de extrába nem fáj.

Nincs jelen

 

#1346 2014-11-28 16:54

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Jaj de jò  Rigor köszi)) Már most parázok ettöl az egésztõl. Ti már sajnos úgy látom rutinosak vagytok..((.Rigor teColitiszes vagy?

Nincs jelen

 

#1347 2014-11-30 12:50

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Heni123: Igen Colitises, 2001 óta, szinte folyamatos fellángolásokkal, (szóval én a majdnem legszerencsétlenebb eset vagyok, de ne aggódj, ritkaság az ilyen) végigjárva a teljes utat a tavalyi teljes vastagbéleltávolításig. Azóta a belemmel semmi probléma. Cserébe a térdeim tropák, (lehet hogy a betegségtõl, vagy a sok év szteroidtól) most azon van a sor hogy rendbe tegyék. Reumatológián semmit nem tudtak vele kezdeni (több helyen sem - illetve még amikor volt belem akkor is jelentkezett a fájdalom, - a gyógyszerek amiket adtak nem használtak csak még durvábban kikezdték a belem). Úgyhogy hétfõn próbálkozom az ortopédián.

Nincs jelen

 

#1348 2014-11-30 14:18

Heni123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Uhh..akkor a te életed sem fáklyás menet. Amiòta megszondázták a sipolyomat azòta mikor "nagy wc-n" vagyok kicsit vérzik a sipoly. Létezik? Elég ijesztõ..((

Nincs jelen

 

#1349 2014-11-30 14:39

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Szia Rigor!
Én nem szedek szteroidot  jóformán semmit sem csak C -vitamint.
Mégis fájnak a térdeim,de bõ 1 hónap s meg skubizzák a csontokat
hátha látnak valamit.Vagy valalmi elõjele s a test  így jelzi az állapot változást.
Én erre a szutyok idõre fogom mert  ilyenkor jobban fáj.

Nincs jelen

 

#1350 2014-11-30 15:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Sipoly, tályog...

Na nekem az a szint, hogy a lépcsõn úgy megyek le mint akinek két ideiglenes mûlába van (láttam videót profi mûlábról, azzal szépen lépcsõznek). Eleinte csak az volt, hogy guggolásnál beállt és esélytelen volt felállni belõle, most meg már mindenhogy sántítok, sõt már ropog is mintha valaki egy tejfölös pohárt gyûrögetne. A reumatológia leszerepelt jön, az ortopédia. Ha ott sem tudnak mit kezdeni vele, építek egy exoskeletont :P

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB